Hlavní navigace

Německý Telekom kvůli zranitelnosti Stagefright deaktivoval MMS

6. 8. 2015

Sdílet

Minulý týden byla zveřejněna zranitelností nazvaná Stagefright, která se týká Androidu verze 2.2 a vyšší. Díky ní může útočník importovat škodlivý kód do zařízení bez interakce uživatele. Ten do zařízení dostane pomocí upraveného videa formou MMS. Útočníkovi tedy stačí znát jen telefonní číslo oběti.

Zda se videosoubor spustí, záleží na tom, jak telefon multimediální zprávy zpracovává. Problém nastává v aplikacích jakou je například Hangouts, který po přijetí ve výchozím nastavení obsah souboru stáhne. Zranitelnost se týká přibližně 95 % všech zařízení s operačním systémem Android. Bližší informace plánuje Joshua J. Drake, zaměstnanec bezpečnostní společnosti Zimperium, který chybu publikoval, zveřejnit až na srpnové konferenci Black Hat.

Logo zranitelností vytvořené společností Zimperium

Logo zranitelností vytvořené společností Zimperium

K zajímavému kroku, jakožto reakci na chybu Stagefright se dnes v Německu odhodlal mobilní operátor Deutsche Telekom. Ten deaktivoval automatické zasílání multimediálních MMS zpráv na zařízení jeho zákazníků. Podle oznámení se to zřejmě týká všech zákazníků a ne jen těch s Androidem. V textu to totiž není specifikováno.

(Zdroj: Telecom)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.