Hlavní navigace

Neo900: nástupce slavné Nokie N900 bude stát přes tisíc eur

22. 5. 2015

Sdílet

Nokia N900 má ve srdcích mnoha linuxáků a dalších technologkých nadšenců zvláštní místo. Žádné podobné zařízení se už na trhu ale neobjevilo a proto se před pár roky rozběhl malý projekt Neo900, jehož cílem je vyvinout podobné, téměř stejné zařízení. Samozřejmě s výkonnějším hardwarem. Projekt už se, zdá se, konečně blíží do finále. Zařízení už je možné předobjednat. Doručení zákazníkům je plánováno přibližně na konec tohoto roku.

Galerie: původní Nokia N900

Neo900 ale nakonec nebude tak úplně nový telefon. Půjde jen o repasovanou kostru Nokie N900 s novým hardwarem. Jak se ukázalo, design a výroba šasi v tak malém množství by se nevyplatily. K dispozici bude také pouze nový hardware, který si můžete sami namontovat do své N900. Nepůjde ale o žádný levný špás. Deska by měla vyjít na cca 1000 eur, kompletní zařízení možná až na 1200 eur. Při předobjednávkách dnes zatím zaplatíte ani ne polovinu finální ceny.

Ještě je dobré upozornit, že se jedná o relativně malý a komplexní projekt a mohou se vyskytnout další problémy. „Pokud projekt z nějakého důvodu nebude moct pokračovat, zbylé prostředky budou rovnoměrně vráceny. Již použité prostředky vráceny nebudou. Slibujeme ale, že uděláme vše (včetně upřímné komunikace) pro dokončení projektu.“ Více viz FAQ.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.