Hlavní navigace

Nestal se fotoaparát v iPhone až příliš chytrým?

21. 3. 2022

Sdílet

iPhone 13 pro Autor: Depositphotos

V pátek vyšel v New Yorkeru článek „Nestal se fotoaparát v iPhone až příliš chytrý?“. IPhone 11, 12 i poslední 13 používají umělou inteligenci pro „vylepšení“ obrazu z kamery. Jde o technologii Deep Fusion, kdy je obraz sejmut až devětkrát s různou expozicí. Deep Fusion pak složí obraz z nejjasnějších částí na těchto devíti vstupních snímcích. Jde vlastně o postup používaný již dříve pro manuální HDR (high dynamic range), ale v případě iPhone je přehnaný.

Navíc je obraz AI prozkoumán sémanticky. Hledají se například tváře, krajina, obloha a každý z těchto objektů má jiné předdefinované nastavení. Třeba obloha pak vypadá na iPhone 12 a 13 přehnaně saturovaně, jako v nějakém anime nebo video hře. Kromě toho je softwarově odstraněn šum a místo něj se na obrázku objevuje rozmazání, které je často nápadnější a rušivější, než původní šum detektoru.

(zdroj: slashdot)

Chcete mít každé ráno v mailu přehled aktuálních článků z Rootu? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze i týdenní přehled nebo také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů. Newslettery si můžete objednat na této stránce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.