Hlavní navigace

New York navrhuje likvidační podmínky pro bitcoinové firmy

18. 7. 2014

Sdílet

Americký stát New York zveřejnil návrh podmínek, které musí splnit firmy, jež určitým způsobem zprostředkovávají transfery bitcoinů. A podmínky to jsou velmi přísné, dalo by se říct likvidační. Netýkají se sice obchodníků přijímajících bitcoin, ale vztahují se například na veškeré burzy, platební brány, těžařské pooly a zkrátka všechny služby, které nějakým způsobem schraňují prostředky svých klientů.

Pokud návrh projde, zmíněné firmy budou muset od každého uživatele vyžadovat ověření identity státem vydaným dokladem a uchovávat veškeré informace o transakcích. Návrh vyžaduje jejich uchovávání po dobu alespoň deseti let. Každá transakce nad (v přepočtu) tři tisíce dolarů by navíc automaticky měla být oznámena orgánům finančního dohledu. Firmy by v bitcoinech nemohly ani držet svůj zisk, ten by vždy musel být směněn na americké dolary.

Pravidla se vztahují nejen na Bitcoin, ale i všechny další kryptoměny. V případě přijetí návrhu by bylo dokonce ilegální vytvoření nové kryptoměny bez příslušné licence. Pravidla také zakazují tzv. mixování bitcoinů, které se používá pro ztížení dohledání původu prostředků. A nakonec snad nejabsurdnější součást návrhu: Prostředky neaktivní po dobu pěti let propadají ve prospěch státu New York.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?