Hlavní navigace

New York navrhuje likvidační podmínky pro bitcoinové firmy

Sdílet

Roman Bořánek

Americký stát New York zveřejnil návrh podmínek, které musí splnit firmy, jež určitým způsobem zprostředkovávají transfery bitcoinů. A podmínky to jsou velmi přísné, dalo by se říct likvidační. Netýkají se sice obchodníků přijímajících bitcoin, ale vztahují se například na veškeré burzy, platební brány, těžařské pooly a zkrátka všechny služby, které nějakým způsobem schraňují prostředky svých klientů.

Pokud návrh projde, zmíněné firmy budou muset od každého uživatele vyžadovat ověření identity státem vydaným dokladem a uchovávat veškeré informace o transakcích. Návrh vyžaduje jejich uchovávání po dobu alespoň deseti let. Každá transakce nad (v přepočtu) tři tisíce dolarů by navíc automaticky měla být oznámena orgánům finančního dohledu. Firmy by v bitcoinech nemohly ani držet svůj zisk, ten by vždy musel být směněn na americké dolary.

Pravidla se vztahují nejen na Bitcoin, ale i všechny další kryptoměny. V případě přijetí návrhu by bylo dokonce ilegální vytvoření nové kryptoměny bez příslušné licence. Pravidla také zakazují tzv. mixování bitcoinů, které se používá pro ztížení dohledání původu prostředků. A nakonec snad nejabsurdnější součást návrhu: Prostředky neaktivní po dobu pěti let propadají ve prospěch státu New York.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?