Hlavní navigace

Nexus 5: Snapdragon 800, Full HD a KitKat

1. 11. 2013

Sdílet

Spolu s Androidem 4.4 KitKat byl představen také nový smartphone Nexus 5. V podstatě ale šlo o představení již dávno známého, protože všechny důležité informace unikly na internet předem. Telefon obsahuje procesor Snapdragon 800, 2 GB operační paměti a pětipalcový displej s Full HD rozlišením. O výrobu se opět postaralo LG.

Fotoaparát má dnes podprůměrných 8 MPx, ale jak asi víte, na rozlišení tak úplně nezáleží. Podstatné naopak je, že podporuje optickou stabilizaci obrazu. Skutečnou kvalitu fotografií ale dokážou posoudit až praktické testy. Zařízení je oproti předchozí generaci zase o něco tenčí (8,6 milimetru) a hlavně lehčí (130 gramů). Design je rovněž odkazem na „rodinnou tradici“, nicméně jen v některých aspektech. Skleněná záda například nahradil zřejmě praktičtější matný plast.


Autor: LG Electronics

Cena trošku narostla, ale stále se jedná o velmi lákavou nabídku. 16GB verze vyjde na 349 dolarů, 32GB na 399 dolarů. Dostupnost zařízení v České republice je zatím záhadou. Dost možná se bude opakovat situace jako u Nexusu 4, tedy že telefon u nás bude distribuovat samotné LG, ale až později a za vyšší cenu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?