Hlavní navigace

Nexus S nedostal aktualizaci na Android 4.2

15. 11. 2012

Sdílet

Když byl vydán Android 4.2, tak Galaxy Nexus a Nexus 7 dostaly téměř obratem aktualizaci. Nexus S mezi nimi nebyl a stejně tak jeden z prvních tabletů s Androidem 4.0 Motorola Xoom, podporovaný samotným Googlem.

O chybějící podpoře se zmínil Jean-Baptiste Queru v Google Group projektu AOSP (Android Open Source Project). O pár příspěvků níže napsal, že se nemůže k budoucnosti aktualizace vyjádřit. Je tedy možné, že Google nového Androida na Nexus S i Motorolu Xoom ještě zvažuje.

Nexus S má v porovnání s ostatními opravdu málo paměti RAM (512 MB), ale Motorola Xoom by hardwarově vyhovovala. Na serveru SvětAndroida.cz je v diskuzi zmíněna možnost, že u Motoroly by mohla dělat problémy NVIDIA a její podpora pro procesory Tegra 2.

Otevřenost ovladačů pro vývoj nemusí být důležitá pouze pro komunitu, ale také pro výrobce samotných telefonů. Když výrobce telefonu nedostane ovladač pro nové jádro od výrobce jedné z části telefonu, například grafického akcelerátoru, tak nemůže vydat nového Androida ani kdyby se rozkrájel. Jean-Baptiste Queru se v diskusi odkazované výše vyjádřil, že pro vývoj projektu AOSP je nyní nejvhodnější tablet Nexus 10, který má pro všechen hardware s jednou výjimkou otevřené ovladače. Tou výjimkou je právě grafický akcelerátor, ale uzavřený je pouze jeho firmware, takže by aktualizaci na další Androidy nemělo nic bránit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.