Hlavní navigace

Nezabezpečené WiFi sítě budou v New Yorku nezákonné

24. 4. 2006

Sdílet

V části New Yorku ve Westchesteru přijali zákon, který poskytovatelům WiFi připojení nařizuje používat nějaký druh zabezpečení sítě. Úředníci zkontrolovali 248 WiFi sítí a přibližně polovina byla nezabezpečená s otevřeným přístupem. Poskytovatelům připojení hrozí pokuta v případě nedodržení tohoto zákona.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 4. 2006 11:28

  Rezza (neregistrovaný)
  Jenom tak zbezne jsem to proletel a je tam napsane, ze site musi byt zabezpecene pokud na nich clovek posila financni informace... Sice nevim jak to chteji hlidat, ale pise se to tam...
 • 24. 4. 2006 11:28

  anonymní
  a jako trest bych navrhoval stejnou sazbu jako za terorismus... to je v posledni dobe v usa velice oblibena standardni taxa (viz nahravani filmu kamerou v kine) :-)
 • 25. 4. 2006 7:05

  ivdo (neregistrovaný)
  Tak nevím, je to zprávička nebo věštění z křišťálové koule ? :-)

  *******

  county officials found that almost half of the 248 WiFi networks discovered during a 20-minute wardriving session were wide open.

  Úředníci zkontrolovali 248 WiFi sítí a přibližně polovina byla nezabezpečená s otevřeným přístupem.

  ******

  A ještě upřesnění o čem ten zákon vlastně je:
  http://entmag.com/news/rss.asp?editorialsid=7368

  Westchester County on Thursday enacted a law that is designed to limit identity theft by forcing local businesses to install basic security measures for any wireless network that stores customers' credit card numbers or other financial information.

  The law also requires that businesses offering Internet access -- coffeehouses and hotels, for example -- post signs warning that users should have firewalls or other security measures.

  Takže ne provideři ale lokální obchodníci kteří ukládájí data o kreditkách zákazníků a ostatní finanční informace musí instalovat zabezpečení svých sítí. Aby zamezili krádežím identity zákazníků. A v kavárnách a hotelech mají upozorňovat své zákazníky ....

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Pavel Chalupa je redaktorem zpráviček a příležitostným pisatelem článků na Root.cz.