Hlavní navigace

Nimiq se snaží nabídnout blockchain ve webovém prohlížeči

28. 6. 2017

Sdílet

Projekt Nimiq, který nabízí technologii blockchainu pro webový prohlížeč, dnes přechází do fáze nabídky Nimiq Exchange Tokenů podle standardu ERC20. Následovat bude testování a do konce roku tvůrci plánují opuštění bety a představení plně funkční verze.

Projekt se snaží o plně decentralizovaný open-source blockchain spolupracující s Ethereem. Výpočty ale mohou běžet v obyčejném webovém prohlížeči jako light client za použití JavaScriptu, WebRTC a WebSocket. Kromě webové verze budou uživatelé moci provozovat i plnou verzi (tzv. backbone node) na serveru s Node.js.

Podle tvůrců je Nimiq určený široké veřejnosti, zejména uživatelům, kteří nechtějí instalovat žádného softwarového klienta. Předností má být jednak jednoduchost použití a jednak také rychlost schvalování transakcí a malá náročnost na výkon a úložiště. Snadností svého použití (mining bude probíhat ve webovém prohlížeči) může být Nimiq využit například pro finanční podporu tvůrců obsahu na webu místo reklam (čtenář během čtení webové stránky „propůjčí“ svůj výpočetní výkon dolování Nimiqu) či použití blockchainu pro databázi sociální sítě (jako to dělá např. Steemit).

Whitepaper projektu Nimiq je dostupný na blogu serveru Medium.com.

Další zajímavé odkazy:

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky