Hlavní navigace

NIX.CZ má nový rekord 822 Gbps, velkou část tvořilo video

11. 2. 2019

Sdílet

NIX.CZ 100GE

Český neutrální peeringový uzel NIX.CZ včera v podvečer zaznamenal nový rekord, když infrastrukturou protékalo v jednu chvílí 822 Gbps. Zatímco dříve se rekordní toky objevovaly spíše okolo 18. hodiny, v poslední době se rekordy nejčastěji překonávají až okolo 20. hodiny, řekl nám Adam Golecký, ředitel sdružení NIX.CZ.

Rekordní tok neměl jeden dominantní zdroj, podílelo se na něm více sítí. Seznam zřejmě pustil nějaké nové video, O2 pravděpodobně streamovalo nějaký přenos a Twitch měl také svůj podíl. Šlo tedy o video obsah, který do sítě proudil z různých směrů, vysvětluje Golecký. Na podzim jsme připojili Facebook, ten se k tomu také přidal.

NIX.CZ očekává další významné datové toky během května, kdy bude na Slovensku probíhat mistrovství světa v hokeji. To je ve stejné časové zóně a navíc do takto blízkého mistrovství budou lidé zřejmě zapálení a budou ho sledovat.

Podívejte se, jaký hardware se v českém peeringovém uzlu v současné době používá:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.