Hlavní navigace

NIX.CZ navázal spolupráci s Žilinskou univerzitou, daroval jí přepínače Nexus 7010

24. 1. 2022

Sdílet

NIX.CZ spolupráce Žilina Autor: NIX.CZ

Propojovací uzel pro Českou republiku NIX.CZ, který také provozuje slovenský peeringový uzel NIX.SK, navázal spolupráci s Fakultou řízení a informatiky Žilinské univerzity. Tato fakulta, jako jedna z mála na Slovensku, učí své studenty aplikované síťové technologie, tedy připravuje budoucí inženýry pro síťařské profese, píše v oznámení NIX.CZ. Prvním krokem užší spolupráce obou institucí bylo předání nevyužitých síťových přepínačů Nexus 7010. Tato zařízení věnovali zástupci NIX.CZ žilinským pedagogům pro potřeby praktické výuky.

V rámci výuky kladou kolegové z Fakulty řízení a informatiky Žilinské univerzity velký důraz na propojení síťařské teorie s praxí, díky čemuž mají studenti možnost osahat si síťové prvky a práci s nimi už v rámci svého vysokoškolského studia. Tento přístup je nám velice blízký a sympatický, a proto jsme se rozhodli podpořit výuku budoucích síťových administrátorů věnováním switchů Nexus 7010, uvedl Marian Rychtecký, technický ředitel sdružení NIX.CZ.

Fakulta řízení a informatiky Žilinské univerzity je moderní vysokoškolský ústav s více než třicetiletou tradicí. Na prvním a druhém stupni vysokoškolského studia se aktuálně vzdělává téměř 1600 studentů, kteří navštěvují dvanáct akreditovaných studijních programů. Fakulta řízení a informatiky nabízí špičkové vzdělání a výzkum v oblasti informatiky, managementu, informačních a síťových technologií na jednom místě.


Autor: NIX.CZ
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.