Hlavní navigace

NIX.CZ představil ceník pro rok 2015

16. 12. 2014

Sdílet

Pracovníci propojovacího internetového uzlu pro Českou republiku představili nový ceník platný od 1. ledna 2015. Stejně jako v předešlých letech i tentokrát dochází ke snížení cen za připojení, a to v některých případech až o 75 procent. Cílem aktuální úpravy je také možnost snazšího zapojení do projektu FENIX. Zlevňování připojení do uzlu NIX.CZ je součástí dlouhodobé strategie sdružení. Český peeringový uzel letos připojil 15 nových sítí.

Pro menší sítě, které by měly zájem o propojení v rámci našeho sdružení, jsme připravili zajímavou nabídku. Gigabitové připojení bude nyní možné pořídit za 2 000 korun, přičemž další gigabitové připojení bude nyní stát 6 000 korun. Touto změnou chceme vyjít vstříc novým zákazníkům a zároveň zjednodušit splnění jedné z podmínek vstupu do projektu FENIX, kterou je připojení nejméně do dvou uzlů NIX.CZ, uvedl ředitel sdružení NIX.CZ, Martin Semrád. Mimo gigabitových portů dochází ke snížení ceny 10gigových přípojek. Nově bude cena 10gigového portu 16 000 korun. Snižuje se také cena 100gigabitových přípojek na 85 000 korun. Oproti předchozímu roku v tomto případě dochází ke snížení o 15 procent. Všechny zmíněné ceny jsou bez DPH.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.