Hlavní navigace

Nokia chce nový linuxový operační systém pro levné smartphony

3. 10. 2011

Sdílet

Operační systém Windows Phone je Microsoftem dodáván s minimální specifikací na hardware. To není špatný krok, protože uživatel dostane telefon, který pojede a nebude na něj čekat jen proto, že výrobce nechtěl připlatit za lepší procesor a trochu paměti.

Toto pravidlo je sice dobré pro uživatele, ale firma, jako třeba Nokia, která se „prodala“ Microsoftu, to už tak dobře nevidí. Nemůže totiž vyrábět všechny telefony od 6 000 Kč a výš, ale musí nabídnout chytrý telefon třeba i za 3 000 Kč.

I když byl Symbian velmi populární operační systém, tak prý Nokia pracuje na úplně novém systému s kódovým označením Mel­temi. Mělo by jít o systém založený na Linuxu, kde se o uživatelské prostředí postará knihovna Qt.

Zatím není nic jistého a je klidně možné, že Nokia ještě přijde s něčím jiným. Odkazovaný zdroj vychází spíše z dohadů a různých útržkovitých vyjádření.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.