Hlavní navigace

Nominace na Big Brother Awards 2009 začínají

8. 4. 2009

Sdílet

Letos už popáté mohou občané upozornit na ty, kteří nezváni nahlížejí do našeho života. Otevírají se nominace na Ceny velkého bratra 2009. Zároveň s nimi přichází i on-line návod jak bránit své soukromí Užij si svá práva. V tomto ohledu považuje za problematickou například pražskou kartu opencard, která ostatně loni získala cenu v kategorii ‚největší úřední slídil‘. Zvýšenou pozornost je třeba také věnovat právě projednávanému návrhu zákona o základních registrech a el. občankách, poukazuje na současné hrozby pro naše soukromí Filip Pospíšil z IuRe.

I když máme pocit, že v našem životě není co skrývat, neznamená to, že nám může každý bez optání nahlížet do soukromí. Je třeba upozornit na ty, kteří se svou vlezlostí zacházejí příliš daleko. Slídily může nominovat kdokoliv, stačí vložit nominaci do formuláře na stránkách www.bigbrothe­rawards.cz. Vítěze vybere z došlých nominací odborná porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, obránců lidských práv a novinářů. Máte-li zájem, prostudujte si výsledky loňského ročníku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 4. 2009 15:49

    freshmouse (neregistrovaný)
    BBA podporuje (dle ofic. stránek) Evropská komise. Už tento fakt stačí k naprosté diskreditaci této volby Miss, či co je cílem hlasování. Je to jako kdyby se konal pochod za práva homosexuálů pod záštitou Íránu...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.