Hlavní navigace

NortonLifeLock kupuje firmu Avast za více než 8 miliard dolarů

11. 8. 2021

Sdílet

Avast

Společnosti Avast a NortonLifeLock dospely k dohodě, na jejímž základě se Avast stane součástí Nortonu, a to za částku v rozmezí 8,1 až 8,6 miliardy amerických dolarů. Dle správních rad obou společností toto spojení naplní strategické cíle obou a přinese další atraktivní příležitosti. Celkově obě firmy budou dohromady obhospodařovat více než půl miliardy klientů/uživatelů.

Z hlediska vedení „společné firmy“ to bude tak, že současný CEO Nortonu Vincent Pilette i současná CFO Natalie Derse zůstanou na svých pozicích a CEO Avastu Ondřej Vlček by se měl stát prezidentem společnosti a členem představenstva (Board of Directors). Dále spoluzakladatel a současný ředitel Avastu Pavel Baudiš přejde na pozici člena představenstva jako nezávislý ředitel.

Po spojení si společnost zachová dvě sídla, jedno v Praze a druhé v arizonském Tempe a nadále bude silně přítomna v České republice. Z burzovního hlediska bude jejím domovem NASDAQ.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.