Hlavní navigace

Notebook Dell s přídavnou ARM deskou s Linuxem

7. 10. 2009

Sdílet

Společnost Dell představila nový notebook Latitude Z, který vyniká především svým extrémně nízkým profilem. Podle zástupců společnosti se totiž počítač se svou 14mm tloušťkou stává nejtenčím počítačem na světě. Přesto nabízí displej s vysokým rozlišením, podsvětlenou klávesnici, webovou kameru a další moderní součásti, z nichž můžeme jmenovat třeba SSD disk.

Kouzlo Latitude Z je ale někde jinde: počítač totiž integruje druhou základní desku, která obsahuje procesor ARM. Na něm je k dispozici linuxový operační systém, který nabízí rychlý start a uživatel si v jeho prostředí může vyřídit třeba elektronickou poštu nebo pustit hudbu. Myšlenka malého systému pro základní práci není nijak nová, ale druhá integrovaná platforma ARM potřebuje řádově nižší příkon a tak dokáže počítač v tomto režimu běžet déle než jeden den (s Windows čtyři hodiny).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 10. 2009 20:25

    Lael Ophir (neregistrovaný)

    Říká se tomu Latitude ON (je to ARM a Linux), a mají to i další notebooky Dell Latitude. První takový kousek byl uvedený v únoru 2008, a lepší konfigurace Dell Latitude lze sehnat jen s Latitude ON. Takže zase nesmyslná zprávička.
    http://en.wikipedia.org/…/Latitude_ON

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.