Hlavní navigace

Nouveau dostává první patche pro Turing

12. 12. 2018

Sdílet

Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Autor: Nvidia

Ben Skeggs z Red Hatu zahájil práce na podpoře aktuální generace GPU Nvidia Turing prvními patchi pro nouveau. Karty jako GeForce RTX 2×xx či Titan RTX tak nouveau začne rozpoznávat, nicméně zatím patche neobsahují vůbec nic z hardwarové akcelerace či řízení provozních parametrů. To bude, jak je u Nvidie již tradiční, běh na dlouhou trať, kdy se bude čekat na poskytnutí podepsaných firmwarů jednotlivých karet.

Patche mohou teoreticky zamířit do jádra 4.21. V tuto chvíli přidávají podporu grafických procesorů TU106 (GeForce RTX 2060 a 2070) a TU104 (GeForce RTX 2080), nejvyšší model TU102 z GeForce RTX 2080 Ti a Titan RTX zatím neumí, jelikož Ben nemá k takovým kartám přístup. Aktuálně pak patche zprovozňují KMS, suspend/resume a pár dalších základních drobností. Zatím tak mohou sloužit pro zprovoznění systému či karty a následné přepnutí na uzavřený ovladač GeForce, který samozřejmě generaci Turing již plně podporuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.