V knižní edici správce české národní domény vychází další kniha, která tentokrát nese název „Micro:bit krok za krokem“. Jejím autorem je známý publicista Martin Malý, který pro příznivce výukové platformy Micro:bit připravil komplexní informativní materiál. Kniha je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší uživatele, kteří už mají zkušenosti s elektronikou a programováním.
Součástí publikace jsou také příklady, náměty, pokusy a hry, ale i stručné taháky a metodické listy, včetně popisu nejpoužívanějších kitů a rozšiřujících modulů, jež jsou v České republice dostupné. Tištěné vydání a ebooky ve standardních formátech si mohou zájemci koupit u většiny knihkupců.
U této knihy se musím přiznat: představuju si několik různých skupin čtenářů, které se od sebe velmi liší. Jediné, co je spojuje, je zájem o elektroniku a programování. Proto jsem do knihy zařadil nejen popis experimentů a konstrukcí s microbitem, ale k nim i pár pracovních a metodických listů. Kniha se kromě samotného microbitu věnuje i nejčastějším kitům, periferiím a stavebnicím, s nimiž se můžete na českém trhu a v českých školách potkat,
uvádí v předmluvě autor Martin Malý.
Kniha je rozdělena do několika částí, které jsou určené pro zájemce s různými zkušenostmi. První kapitoly jsou věnované začátečníkům, pro něž jsou připravené příklady; mohou si zkoušet cvičení a učí se pracovat s blokovým editorem MakeCode. Navazující druhá kapitola probírá pokročilejší techniky – rádio, kompas, magnet, práce s řetězci nebo seznamy. V druhé polovině knihy pak čtenáři najdou popis pokročilejších technik, popis mechanismu „událostí“ (Message Bus) a obsáhlejší kapitolu o tvorbě rozšíření pro MakeCode a jejich lokalizaci. Pro ty, kteří už umějí programovat, je připravena referenční příručka programování v Pythonu.
Milovníci JavaScriptu potom na konci knihy najdou obsáhlou kapitolu s výpisem dostupných zabudovaných funkcí, jejich popisem a stručným úvodem, zde je vysvětlen i rozdíl mezi standardním JavaScriptem a TypeScriptem použitým v MakeCode. Poslední část knihy potom obsahuje schéma Micro:bitu nebo praktické rady, jak aktualizovat firmware, a nechybí ani odkazy na on-line materiály.
(Zdroj: Tisková zpráva)