Hlavní navigace

Nová mobilní aplikace mojeID Klíč nabízí dvoufaktorovou autentizaci k mojeID

10. 6. 2021

Sdílet

MojeID klíč Autor: CZ.NIC

Sdružení CZ.NIC představuje novou mobilní aplikaci „MojeID Klíč“. Ta má uživatelům služby mojeID ještě více usnadnit přístup ke službám veřejné správy dostupným přes Národní bod pro identifikaci a autentizaci (NIA) a nahrazuje dosavadní aplikaci „mojeID Autentikátor“ používanou od roku 2016.

Novinka splňuje veškeré bezpečnostní požadavky a získala akreditaci od Ministerstva vnitra na úroveň záruky „značná“. Aplikace „MojeID Klíč“ vznikla ve spolupráci se společností Wultra a je dostupná zdarma v internetových obchodech Google Play a App Store.

Uživatelé služby mojeID měli dosud možnost přistupovat ke službám veřejné správy pomocí bezpečnostního klíče s certifikací FIDO L1 a vyšší, a to buď s využitím systémových klíčů OS Android a OS Windows Hello nebo pomocí externího hardwarového klíče připojitelného přes USB, NFC nebo Bluetooth. Nyní se jim nabízí další alternativa v podobě MojeID Klíče, jež se zakládá na dvoufaktorové autentizaci v podobě aplikace na mobilním zařízení.

Nabídnout uživatelům mobilní aplikaci, která by zajišťovala nejen dvoufaktorovou autentizaci pro službu mojeID obecně, ale také poskytovala možnost přihlašovat se ke službám eGovernmentu, byl další logický krok a těší nás, že se společně s odborníky ze společnosti Wultra podařilo najít řešení, které splňuje vysoké bezpečnostní nároky. Od začátku chceme, aby naše služba byla bezpečná, flexibilní a vyhovovala širokému spektru uživatelů. To potvrzuje i fakt, že jsme v současné době jediný subjekt, který získal od Ministerstva vnitra pro své prostředky elektronické identifikace akreditaci ve všech třech úrovních záruky – nízké, značné i vysoké, uvádí Jaromír Talíř, technický partner sdružení CZ.NIC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.