Hlavní navigace

Nová nadace má zajistit nezávislost projektu ownCloud

1. 6. 2016

Sdílet

Kolem ownCloudu se v poslední době dějí trochu zvláštní věci, např. z blíže nespecifikovaných důvodů odešlo několik významných vývojářů. Také začaly vznikat obavy, aby společnost ownCloud na samotný projekt neměla příliš velký vliv. Na to se společnost rozhodla odpovědět tím, že založila nezávislou nadaci ownCloud Foundation.

Koncept bude podobný jako u ostatních open-source projektů. Nadace bude zajišťovat infrastrukturu, propagaci, organizovat vývoj a do určité míry také určovat jeho směr. S tím se samozřejmě pojí i správa finančních prostředků přijatých jak od dárců, tak od členů.

Existují tři druhy členství: osobní (pro fanoušky), pro přispěvatele a pro organizace. Hlavním orgánem bude rada. Zde může trochu zklamat nízké zastoupení komunity. Do rady budou voleni pouze dva lidé z komunity, zbylých pět budou tvořit zástupci členských organizací.

(Zdroj: Phoronix)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 6. 2016 11:32

    Tomáš Chvátal

    No to ze tam budou jen dva lide z komunity je velmi smutne. Ale co je dulezite vypichnout tak z komunity to muzou byt pouze lide ktere vybere jiz existujici board.

    Takze neexistuje zadna sance ze by si clovek ziskal popularitu v komunite a nechal se zvolit. Pokud na nej bude mit board pifku, nebo se jeho nazory nebudou ztotoznovat s tim co chce board tak proste nominaci nedostane.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.