Hlavní navigace

Nová pravidla lépe chrání držitele domén .cz

2. 11. 2011

Sdílet

Organizace CZ.NIC upozornila na změny v pravidlech registrace domén s koncovkou .cz. Úpravy by měly přinést lepší ochranu držitele domén. Nově je prodloužena doba ochrany domény, které vypršela platba. Dříve byla doména zablokována dalších 45 dní, přičemž posledních 15 dní už nefungovala. Nově se doba prodloužila na 30+30 dní. Po tu dobu má ještě původní majitel čas zaplatit a držení domény tak prodloužit.

Druhá změna se týká blokace domény, kterou musel dříve posvětit státní orgán, nejčastěji soud. Nyní může o blokaci požádat libovolný subjekt a svou žádost musí podložit dodáním žaloby, která již byla podána na soud. Jsme přesvědčeni, že [nová pravidla] přispějí jak k ochraně stávajících držitelů, tak při prosazování práv třetích osob, které se mohou registrací a/nebo užíváním doménového jména cítit poškozeny na svých právech a právem chráněných zájmech, píše Zuzana Durajová na blogu CZ.NIC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.