Hlavní navigace

Nová revize Playstation 5 se zahřívá víc, než původní

31. 8. 2021

Sdílet

Playstation 5, srovnání chladiče obou revizí Autor: Austin Evans

Nová revize herní konzole Playstation 5 má menší chladič a vyšší provozní teplotu hlavního čipu od AMD. Tolik alespoň vyplývá z přímého porovnání kusů z původní i nové revize, které prezentoval Austin Evans na YouTube.

Sony zde tedy poněkud ušetřila na materiálu hliníkového chladiče, což nejen snižuje výrobní náklady ale může hrát i jistou roli v této době, kdy se továrnám často nedostává už ani těchto základních materiálů. Výsledkem je však produkt, který je o zhruba 300 gramů lehčí a za běhu o 3 až 5 °C teplejší, což zase o něco více limituje možnosti jeho umístění v nábytku u TV. O případné dlouhodobé životnosti celého produktu ani nemluvě. Uvnitř přitom najdeme stále stejné x86 řešení od AMD, vyráběné 7nm procesem u TSMC.

Sony každopádně uvedla, že nyní již na výrobě Playstation 5 netratí žádné peníze, už sama výroba a prodej konzole je zisková. Dodejme, že spotřeba Playstation 5 během hraní her je kolem 230 W.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.