Hlavní navigace

Nová verze CrossOver Games: 7.2.0

27. 2. 2009

Sdílet

Již uplynula nějaká doba od vydání předchozí verze CodeWeavers CrossOver Games. Nyní vyšla nová verze této komerční nadstavby nad Wine, umožňující bezproblémový běh některých Windows her v Linuxu a na Mac OS X. Nová verze zlepšuje podporu některých herních titulů a přidává vylepšení pro DirectX. Také se přešlo na novou verzi Wine. ChangeLog můžete prozkoumat na stránce CodeWeavers.com, můžete si stáhnout trial verzi, nebo koupit plnou za čtyřicet amerických dolarů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 2. 2009 14:59

  anonymní
  CrossOver Games neznam, ale neni Wine pod GPL? Pokud je to na tom postavene, nemel by byt problem ani stahnout zdrojaky a zkompilovat si to sam ani by nemel byt problem upravy od te firmy dat zpet do Wine, nebo se pletu?
 • 27. 2. 2009 19:04

  nobody (neregistrovaný)
  Zdrojaky samozrejme jsou pres SVN ale ne vseho, GPL to nezakazuje a kdo nechce platit, musi kompilovat a nesmi distribuovat binarky.
 • 1. 3. 2009 19:25

  Lukáš Polívka
  Wine je licencováno pod LGPL. A CodeWeavers sami do vývoje Wine přispívají (však jsou na něm závislí a rádi s komunitou spolupracují, na rozdíl od TransGaming). Oproti svobodnému Wine ale nabízejí vlastní (proprietární) pomocné aplikace pro komfortnější/bezproblémovou instalaci aplikací (u Wine je přeci jen potřeba často něco poštelovat) a třeba na Mac OS X i mnohem lepší integraci s prostředím.