Hlavní navigace

Nová verze desktopu Enlightenment DR 0.24.0

19. 5. 2020

Sdílet

Enlightenment DR 0.24.0 Autor: Enlightenment

Na světě je další verze desktopového prostředí Enlightenment DR 0.24.0, doprovázená o 6 dnů starší aktualizací vlastních knihoven EFL 1.24.1. Mezi novinkami najdeme například nový vylepšený modul shot s editorem a podporou ořezu, snížení množství setuid nástrojů (navíc shrnutých do jednoho systémového nástroje) či ovládání hodnoty jasu a podsvícení externích monitorů skrze  (lib)ddctil.

EFM náhledy nyní mají ve výchozím nastavení velikost 256×256, při restartu uživatel vidí jednolité přechody bez rušení (restarty pak nynjí spravuje enlightenment_start), při importu nového pozadí plochy je generováno více rozlišení (což je efektivnější pro následné použití). Ovládání hudby samo spustí příslušný přehrávač, zlepšuje se podpora Steamu, start systému by měl být rychlejší díky použití samostatného vlákna pro IO prefetch, BlueZ4 je narhazen BlueZ5. A došlo i na obvyklou várku oprav chyb a drobnějších vylepšení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.