Hlavní navigace

Nová verze Knot Resolveru přináší vylepšené logování nebo mechanismus pro ošetření chybových stavů

30. 7. 2021

Sdílet

KnotDNS Autor: Depositphotos

Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Knot Resolveru (5.4.0) obsahující řadu změn a vylepšení. Mezi ty hlavní patří také vylepšené logování, které kromě možnosti nastavení logovací úrovně dovoluje zapnout debugovací logy pouze pro vybrané komponenty. Logy nyní také posílají správná metadata, takže je možné je snadno filtrovat nebo procházet pomocí standardních nástrojů jako je journalctl. Nově byla také přidána podpora pro syslog a sd-journal.

Další novinkou, která také souvisí s laděním aplikace, je vlastní mechanismus pro ošetření chybových stavů. Ten lze využít pro získání coredumpů z produkčního nasazení, přičemž nedojde k zásahu do procesů běžící služby. Mechanismus je možné použít v případech, kdy vznikne situace, ze které se resolver umí zotavit; při jeho aktivaci dojde k forknutí procesu. Zatímco původní proces se zotaví a běží dál, nově vytvořený proces se ukončí a vygeneruje coredump.

Mezi další vylepšení patří možnost zpracování HTTP hlaviček u DNS-over-HTTPS požadavků v uživatelských modulech. Dále byla přidána podpora pro upstream balíčkování pomocí nového CZ.NIC nástroje apkg, který automatizuje tvorbu balíků pro různé distribuce přímo ze zdrojů.

Kompletní seznam změn je k dispozici na stránce projektu.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky