Hlavní navigace

Nová verze map1.eu

13. 5. 2013

Sdílet

Nová verze map1.eu Vyšla čtvtá alfa verze map1.eu, mapy založené na datech OpenStreetmap. Jedná se o velký skok směrem k první Beta verzi, kterou se stane pravděpodobně již příští verze. Bližší informace o nové verzi naleznete na blogu autora.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 5. 2013 12:57

  Petr (neregistrovaný)

  Začíná to vypadat dobře. Sice mě známý zase bude připomínat popis vrstevnic, ale on to přežije. V Mapniku mi připadají lépe zobrazené chodníky (červené tečky jasně odliší od silniček), v Map1 nevidím parkoviště a schodiště. asi bych udělal světlejší podklad ploch ve městě. Zatímco v Mapniku jsou jasně vidět domy, tady to spolu s těmi vrstevnicemi vydadá spíš jako takové špinavé plochy nebo jak to popsat. Názvy ulic jsou pro mě hůře čitelné a přehledné (asi tím, že se pletou do taky černého okraje ulice) než menší písmo v Mapniku. Některé popisky (hnědá se žlutým stínem - divadlo, rozcestník) zakrývají zbytečně moc velkou plochu za nimi. Zrovna divadlo tam nemusí být celým názvem + o.p.s., stačí značka divadla. V některém zoomlevelu je třeba relativně velký název hospody (vůbec ten název je v tom zoomu zbytečně), kvůli kterému se ale vůbec nevykreslí symbol hospody o 3 ulice vedle. Je mi jasné, že vychytat co se jak v kterém zoomu zobrazí a na co je místo a na co ne asi není jednoduché, ale v momentě, kdy si do OSM zakreslí každý svůj podnik, tj. bude v každé ulici něco, jsou ty názvy stejně do budoucna mimo a radši uvidím všechny ikonky, než jednu s názvem a 3 vedle kvůli tomu vůbec ne.

  Dotaz: dá se tato mapa nějak jednoduše dostat jako zdroj do MOBACu, abych jí mohl využívat i offline v mobilu?

 • 13. 5. 2013 13:22

  bez přezdívky

  Dekuji za konstruktivni kritiku. Rozdhodne vsechny podnety zvazim. I kdyz se obavam ze zrovna u zobrazovani/ne­zobrazovani symbolu to bude tezke, vymlatil sem vzteky do zdi hlavou ctyri dulky, kdyz sem to ladil.

 • 13. 5. 2013 18:01

  Petr (neregistrovaný)

  Dovedu si představit.. Já v podstatě navrhuji zjednodušení, jakmile je odzoomováno např. takto http://alpha.map1.eu/#zoom=14&lat=50.76692&lon=15.05489&layers=BTT tak jen ty názvy zastávek + divadla atd zakrývají podstatnou plochu a další věci se většinou nevešly ani ikonkou. Lidi budou nadávat, proč zrovna ta jejich hospoda tam nemá ani ikonku a vedlejší je i s názvem. Dával bych jen ikonky, ty se vejdou vždy a názvy při větším přiblížení. Ale je otázka, kam to tlačíte, jestli chce u tohoto zoomlevelu nějak vyzdvihnout MHD.. Ale je to takové nekonzistentní, třeba v tomto zoomu je zastávka i s názvem, ve větším není vůbec (ani ikonka) a v ještě větším už zase je.

 • 13. 5. 2013 18:21

  bez přezdívky

  Souhlasim ze takoveto nekonzistence vznikaji. Co se restauraci a hotelu tyce, tak zde je to jeden ze vstupu pro zdroj penez. Proste planuji ze budu mirne highlitovat restaurace ktere prispeji (ale rozumne, tak aby to nedestruovalo objektivni vypovidaci hodnotu mapy), ale vas prispevek beru. Zvazim zed u nekterych objektu je nazev daleko mene dulezity nez fakt ze tak objekt tohoto typu je.

 • 13. 5. 2013 15:13

  Sten (neregistrovaný)

  Ještě k těm popiskům: víceřádkové popisky mají velkou mezeru mezi řádky a sousední texty se cpou dost blízko k sobě. Když se podívám tady, tak to vypadá, že tam je „Slaný nad Vltavou“.

Byl pro vás článek přínosný?