Hlavní navigace

Novell předvedl Linux Desktop 10

2. 2. 2006

Sdílet

Přestože bychom si na ostrou verzi měli podle všeho počkat ještě několik měsíců, Novell předvedl ukázku svého Linux Desktop 10.

Vice president společnosti Nat Friedman ukázal Novell Linux Desktop 10 během presentace na Solutions Linux conference v Paříži. Konkrétně předváděl přehrávání videa, mp3 a výměnu dat s iPodem a digitálním fotoaparátem.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 2. 2006 15:10

  aaa (neregistrovaný)

  "Novell has also included software that recognizes when a digital camera is connected to the PC, and offers to transfer images from the camera's memory to an application called F-Spot, where they can be cataloged, edited, or posted to a Web site. To show how easy this is, Friedman took a photo of the audience, plugged his digital camera into the laptop, selected the picture from a list presented by the software and with a couple of clicks uploaded it to his account with the Flickr photo hosting service. Seconds later, the picture was online. (You can see it here.) Other operating systems, such as Mac OS X or Microsoft Windows, already include such features, but no one has made it as easy with Linux before, he says."


  Ja asi mam Linux buducnosti, ale tieto funkcie (okrem flickr) pouziva aj moja zena..

 • 2. 2. 2006 15:14

  aaa (neregistrovaný)
  Teda, aby ma tu nikto nenakopal: Fedora 3 / Gnome / gphoto / Canon Powershot S45 / manzelka ;-)
 • 2. 2. 2006 17:33

  Milan Knizek (neregistrovaný)
  Jasně, také umím dostat fotky z foťáku na web, ale on asi mluví o tom, že to bude fungovat "out of the box" a "user friendly", ne?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.