Hlavní navigace

Novell: smlouva s Microsoftem nám vynáší

6. 6. 2007

Sdílet

Server LinuxWorld.com.au publikoval další článek o smlouvě Novellu s Microsoftem, tentokrát však přináší již fakta ohledně dopadu na ekonomický profit Novellu. „V současné době Novell vydělává více peněz”, uvádí Justin Steinman, ředitel marketingu Linuxových řešení Novellu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 6. 2007 15:44

  prudic (neregistrovaný)
  vzhledem k moru jmenem Vista, nebo pomalym presunem uzivatelu k alternativnim OS je otazkou, zdali by vice nevydelavali i v pripade, ze by smlouva nebyla. Pravda, vice se o Novellu mluvilo a i to muze byt reklama - vesli v povedomi vice lidi, kteri drive spojovali Novell s jinymi serverovymi produkty.
 • 6. 6. 2007 17:41

  Mr.Gentleman (neregistrovaný)
  Podle mě může na té informaci něco být. Z pohledu běžného uživatele, či nakupujícího, zvyklého dosud na Microsoft a jeho produkty, může informace o "jakési" smlouvě Novellu s Microsoftem, působit pozitivně. Zákazník, získá dojem, že když MS podepisuje jakousi "partnerskou dohodu" s distributorem Linuxu, pak na Linuxu "může něco být". Navíc má díky smlouvě zaručeno, že bude umožněna interoperabilita mezi oběma systémy, atd., což jej může přimět zvážit nasazení Novellu, třeba právě jako serverového systému, nebo i jako systému pro koncového uživatele, v rámci své společnosti, a pod.
  "Pravověrným Linuxákům" se to asi nebude líbit, ale pro někoho může informace o tom, co doporučuje MS být celkem rozhodující a jestliže MS nabízí Linux od Novellu, pak to někdo jako doporučení může brát a multiplatformní řešení Novell+MS na tom postavit, ačkoliv jinak by třeba o nasazení Linuxu ani nepřemýšlel.
 • 7. 6. 2007 10:06

  kerala (neregistrovaný)
  Je fascinující, jak nízké je povědomí o ekonomice a o fungování privátního sektoru. Dám triviální případ: Pokud by nějaká významná firma přešla na alternativní řešení k produktům MS, tak si může zadělat na pěkné potíže, které mohou vyvrcholit až bankrotem firmy. Proč? MS potažmo nastrčená firma MS-tem (např. v minulosti to byla SCO) zažaluje tuto firmu, soud vynese předběžné opatření ohledně IT, v tom okamžiku nemůže plně využívat svůji IT, firma ztrácí konkurenční výhodu, zákazníci odcházejí a pak se již vyhlašuje bankrot. Takového scénaře se musí obávat každý CEO. Ale když tady máme dohodu MS-Novell, tak obavy odpadají.
 • 7. 6. 2007 16:43

  Jirka (neregistrovaný)
  Tento strach je neopodstatněný. Ale ač je to riziko s minimálním potenciálem, přece jen je a CEO s menším přehledem o situaci to může odradit. Microsoft nikdy nezaútočí na Linux, protože Linux je byznys IBM, Sunu atd. Tyto firmy mají tak silný patentový arzenál, kterým by MS nadělali ještě mnohem větší škodu než MS Linuxu.
 • 7. 6. 2007 20:51

  anonymní
  Jaký je rozdíl, jestli bude dotyčná firma žalována za porušení patentů v jím používaném Linuxu nebo jím používanem Windows?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Jakub Šťastný byl v letech 2007 až 2008 redaktorem serveru Root.cz. Mezi jeho zájmy patří Linux, programování a typografický systém TeX.