Hlavní navigace

Novell už nedodává binární ovladače do jádra

4. 8. 2006

Sdílet

Novell ve svých systémech pozastavil distribuci proprietárních modulů pro jádro, jako jsou ovladače grafických karet. Změna přišla s novým Suse Linux Enterprise Serverem 10, který vyšel v červenci. Novell souhlasí s názorem Free Software Foundation, která sice proprietární software jako takový nezavrhuje, ale binární moduly do jádra velmi tvrdě odmítá.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2006 19:47

  Petr Bren
  Novell souhlasí s názorem Free Software Foundation, která sice proprietární software jako takový nezavrhuje, ale binární moduly do jádra velmi tvrdě odmítá.

  A v původním článku:

  With the move, Novell is aligning itself with the Free Software Foundation, which shuns proprietary software in general but in particular loathes proprietary modules that run as a component of the open-source Linux kernel.

  Není tam trochu rozpor? Spíš je to míněno tak, že FSF vadí (doslova shun - vyhýbat se) jakýkoliv non-free software, ovšem kernelové moduly zejména. (Nikoliv, že by jí vadily narozdíl od proprietárního sw obecně. Nenechte se zmást tím but.)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.