Hlavní navigace

Novinky kolem BlackBerry 6.0

22. 4. 2010

Sdílet

Jeden z méně rozšířených konkurentů platformy Android je BlackBerry OS. Momentálně fanoušci tohoto systému netrpělivě vyhlížejí šestou verzi, která by se měla objevit v červnu nebo v červenci a přijde s opravdu zajímavými věcmi. Pokud vás zajímají detaily, podívejte se na boygeniusre­port.com. Webo­vý prohlížeč bude plně postaven na WebKitu a bude podporovat multitouch stejně jako zbytek systému, resp. aplikací. Budete si také moci prohlížeč více stránek najedou pomocí tabů. V Androidu běžnou věcí, ale v BlackBerry OS 6.0 novinkou, je kinetické rolování, kdy se položky v nabídce hýbou i po té co po nich přestanete jezdit prstem. Jak daleko se nabídka posune je závislé na rychlosti tahu. Velkou novinkou je homescreen. Sice autoři odkazovaného textu nenašli známku widgetů, ale několik ploch si vyzkoušeli. Změn je samozřejmě mnohem víc a celkově by se daly popsat jako velký skok dopředu. Uživatelé se mají určitě na co těšit.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 4. 2010 13:20

  ttt (neregistrovaný)

  BlackBerry se svym BB OS je rozhodne (v tuto chvili) mnohem rozsirenejsi nez Android. RIM ma 18+% podil na trhu smartphonu a proda miliony zarizeni rocne. Rozhodne v lonskem roce podstatne vice nez jich bylo s Androidem. V tomto roce se to mozna zmeni.

 • 22. 4. 2010 21:11

  blizzboz (neregistrovaný)

  presne tak BlackBerry je druhá najrozšírenejšia mobilná platforma hneď za Symbianom.

 • 6. 5. 2010 21:01

  Jan Preissler (neregistrovaný)

  KINETICKÉ ROLOVÁNÍ UŽ BB MÁ v OS 5.0.0.425, pouze to nemá například v tom prohlížeči zavedené, což je dobře. (Takže jsem tu zmínku v článku nějak nepochopil. Ono je to celé tak nějak chaoticky napsané.

  Takže není pravda, že to nemá. Má, ale ne všude.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.