Hlavní navigace

Novinky v různých unixových systémech

Sdílet

Adam Štrauch 28. 5. 2009

Na ibm.com vyšel článek, který rozebírá některé novinky, které se za poslední roky povedlo přinést v různých unixových operačních systémech. Rozebírá se AIX 6.1, Solaris 10 a HP-UX. U AIX je zmíněna třeba možnost aktualizace jádra systému bez jeho restartu nebo přesun aplikace z jednoho systému na druhý transparentně pro uživatele. Solaris září především díky ZFS a HP-UX směřuje za vyšším výkonem.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 5. 2009 12:14

  Yenya (neregistrovaný) ---.fi.muni.cz

  Přečetl jsem si odkazovaný článek a ostatním nedoporučuji s ním ztrácet čas – má asi takovou informační hodnotu jako druhá polovina téhle zprávičky: autor vzal některé novinky z různých UNIXů, k většině napsal že jsou dobré ale že AIX je má taky. U virtualizace dokonce napsali že všechny systémy mají milión virtualizačních řešení ve kterých se ani zkušený administrátor nevyzná, zatímco AIX má to jediné $jmeno_co_jsem_z­apomnel. Přitom já většinou vím dost jistě, kdy chci kontejnery, kdy chci paravirtualizaci, a kdy chci plnou virtualizaci.

  Chcete-li poslouchat PR-kecy o AIXu, radši zavolejte na sales linku IBM – třeba si o AIXu aspoň popovídáte s nějakou příjemnou slečnou :-).

 • 28. 5. 2009 13:18

  qpal (neregistrovaný) ---.commerzbank.com

  jeste jsi mohl pridat cislo na ty holky do IBM, ale i tak diky za usetreny cas :-)

 • 28. 5. 2009 18:52

  povinná (neregistrovaný) ---.62.broadband3.iol.cz
  „Chcete-li poslouchat PR-kecy o AIXu, radši zavolejte na sales linku IBM – třeba si o AIXu aspoň popovídáte s nějakou příjemnou slečnou :-).“

  Špatně, pokud chcete poslouchat PR kecy o AIXu, začněte tu psát „AIX je na pytel, Linux rulezzz!“ a LENIN POWER! se ozve, ani nestačíte mrknout. :-)

 • 29. 5. 2009 22:17

  festr (neregistrovaný) ---.lam.cz

  „AIX je na pytel, Linux rulezzz!“