Hlavní navigace

Novou členkou představenstva Cisco je Dr. Lisa Su z AMD

29. 1. 2020

Sdílet

Dr. Lisa Su Autor: AMD

Cisco oznamuje, že do svého představenstva nově s okamžitou platností jmenuje šéfku AMD, Lisu Su. Šéf Cisca Chuck Robbins k tomu dodává, že Lisa je skvělá obchodnice s hlubokou znalostí polovodičového průmyslu a Cisco se těší, s čím přijde.

Připomeňme, že po letech strávených zejména v IBM přišla před 8 lety do AMD a v roce 2014 nastoupila po Rory Readovi do čela firmy. Dříve také pracovala ve Freescale Semiconductor či Texas Instruments a doktorát dělala na MIT o technologii Silicon on Insulator (SOI), která byla ve své době klíčovým průlomem ve výrobě procesorů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 1. 2020 8:55

  arakan94

  Zvláštní..

  Může to signalizovat nějaké prohlubování spolupráce mezi AMD a Cisco? Protože těžko si představit, že se Lisa Su nudí a má volný čas na to, aby si hledala bokovky nesouvisející s AMD :D

 • 29. 1. 2020 9:48

  Peter Fodrek
  Zlatý podporovatel

  členstvo v predstavenstve (inak aj správnej rade) je väčšinou čestná funkcia, ale robia sa tam aj strategické návrhy pre Valné zhromaždenie a management. Ono to nie je zase taká záťaž, Obyčajne 4x za rok + nejaké mimoriadne zasadnutia. Ale áno býva to odmena za dobrú spoluprácu, myšleinky menovanej/menovanej , ktoré firma rozvádza, a áno je možnosť prezentovať svoju firmu ako potenciálneho predneostného odberateľa či dodáveteľa.

 • 29. 1. 2020 11:27

  KarelE

  Představenstvo a správní rada jsou dvě různé věci. Představenstvo řídí akciovou společnost, dělá prakticky všechna operativní rozhodnutí. Jinými slovy - oni jsou ten nejvyšší management. Rozhodně to není čestná funkce a obnáší to hodně práce a zodpovědnosti. Je jen několik málo věcí, které jsou v pravomoci valné hromady. Všechno ostatní je v pravomoci představenstva. Je to statutární orgán, takže obdoba jednatele v s.r.o. Správní rada není statutárním orgánem, z legislativního hlediska je statutárním orgánem ředitel, kterého správní rada jmenuje. V řadě firem je správní rada jen formalita.

  Jistě, najdou se firmy, kde na to představenstvo "kašle" a jen formálně podepisuje dokumenty, které podává CEO. Jenže vzhledem k tomu, že představenstvo má za ta rozhodnutí právní odpovědnost, to nebývá až tak moc zvykem.

  Druhá věc je, že v představenstvu je těch lidí více a mohou si práci rozdělit. Pak je samozřejmě možné, že jeden z členů má té práce výrazně méně. To se dá předpokládat i v tomto případě, paní Lisa Su zjevně nejde do Cisca dělat účetnictví.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.