Hlavní navigace

Nový Ford bude automaticky dodržovat rychlost danou značkami

31. 3. 2015

Sdílet

V srpnu tohoto roku začne společnost Ford prodávat v Evropě nový model S-Max, vybavený systémem pro omezování rychlosti Intelligent Speed Limiter (ISL).

Za pomoci ISL bude nový Ford S-Max při jízdě detekovat dopravní značky omezující rychlost a na základě nich bude omezovat rychlost vozidla. Tím budou řidiči donuceni dodržovat maximální dovolenou rychlost a vyhnou se pokutám za ní.

Systém nebude pro omezování rychlosti vozidla používat brzdy, ale bude elektronicky limitovat množství paliva přivedeného do motoru, čímž nedovolí další akceleraci respektive dojde k postupnému zpomalování auta.

Pokud bude chtít řidič jet vyšší rychlostí, než je aktuální povolený limit, bude si moct systém ISL úplně vypnout, nebo nastavit povolené překročení limitu o maximálně 10 km/h. Jestliže si situace na silnici vyžádá prudké zvýšení rychlosti, může toho řidič dosáhnout došlápnutí plynového pedálu až na podlahu.

(Zdroj: ExtremeTech, DSL.sk)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.