Hlavní navigace

Nový Gmail pro Android bude podporovat i cizí poštovní servery

22. 10. 2014

Sdílet

Mobilní aplikace Gmail pro Android patří mezi jeden z nejlépe hodnocených e-mailových klientů. Dobrou zprávou proto je, že nadcházející verze 5.0 s Material designem bude přelomová také v tom, že nebude podporovat pouze Gmail, ale de facto i kterýkoliv jiný poštovní server. Podporována bude trojice nejrozšířenějších protokolů, tedy IMAP, POP3 a Exchange. Speciální péče se dočkají i konkurenční poštovní služby jako Outlook nebo Yahoo.

Změna ale může mít ještě jednu méně příjemnou souvislost. Je poměrně pravděpodobné, že Google postupně upustí od vývoje základní e-mailové aplikace pro Android, která je open-source. Podobný osud potkal například hudební přehrávač, která byl nahrazen aplikací Google Play Music. Nový Gmail 5.0 by měl přijít během několika týdnů, nejspíš spolu s Androidem 5.0 Lollipop.

(Zdroj: The Verge)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2014 12:09

  sarlej (neregistrovaný)

  Takze to znamena, ze misto lustrovani posty na gmailu, bude ted google lustrovat i tu z ostatnich uctu?

 • 22. 10. 2014 16:12

  Ondřej Caletka
  Zlatý podporovatel

  Rozhodně bude na místě obezřetnost; přinejmenším zkontrolovat, zda se k poštovnímu serveru hlásí přímo telefon nebo Googlí cloud. Druhý případ by jistě znamenal menší spotřebu baterie, rizika s ním spojená jsou ale poměrně velká.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.