Hlavní navigace

Nový Google Earth 9 běží přímo v prohlížeči

Sdílet

Petr Krčmář

K oslavě sobotního Dne Země uvolnil Google novou verzi svého nástroje Earth. Jedná se o velkou aktualizaci, na které se pracovalo dva roky. Nyní ji najdete na earth.google.com a není potřeba nic instalovat – Google Earth běží i v prohlížeči (zatím v Chrome). Aktualizována byla i aplikace pro Android, nová verze pro iOS bude následovat.

Velký důraz je nově kladen na sekci „Voyage“ (Cestovatel), která je jakýmsi interaktivním průvodcem po cestách. S pomocí fotografií, videa, 360stupňových panoramat a samozřejmě Google Earth vás provede po zajímavých místech po celém světě. Cesty vytvářeli vědci, dokumentaristé i některé známé skupiny jako například lidé z Planet Earth z BBC. Další výpravy budou postupně přibývat, v tuto chvíli je jich k dispozici okolo čtyřiceti.

Aktualizace se bohužel netýká desktopové aplikace, která se zastavila na verzi 7. Nová verze ale neobsahuje řadu různých pokročilých nástrojů pro měření a zaznamenávání, stejně jako nenabízí třeba prohlídku Měsíce nebo Marsu. Zjednodušená verze Earth je také stále součástí Google Maps.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?