Hlavní navigace

Nový Kindle Paperwhite je vodotěsný a umí přehrávat audio knihy

18. 10. 2018

Sdílet

Kindle Paperwhite

Kindle Paperwhite je pro většinu uživatelů čteček nejvýhodnějším řešením: nabízí stejný displej jako výrazně dražší Kindle Voyage nebo Oasis a prakticky stejný čtenářský komfort za zlomek ceny. Nejnovější aktualizace (už třetí) k tomu přidává ještě vodotěsnost dle IPX8 (hodinu dva metry pod vodou), krycí sklo přes celou přední stranu (už žádný prach po okrajích displeje!) a podporu přehrávání audio knih Audible do Bluetooth sluchátek/reproduktoru.

O osvětlení čtecí plochy se nyní stará víc LED, takže by světlo mělo být rozloženo rovnoměrněji. Základní verze má 8GB úložiště, přičemž si můžete připlatit až za 32GB verzi. Přes tato vylepšení se podařilo snížit hmotnost Kindle o 23 gramů a tloušťku o milimetr. Nyní tedy váží 182 gramů a jeho tloušťka je 8,18 mm.

Zařízení už si můžete u Amazonu předobjednat, prodávat se bude od 7. listopadu. Cena začíná na 130 dolarech. Proti několikanásobně dražší verzi Oasis vám bude chybět senzor okolního osvětlení, hardwarová tlačítka na obracení stránek a nabíjení pomocí USB-C.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.