Hlavní navigace

Nový odemykací dialog pro KDE

6. 10. 2011

Sdílet

Desktopové prostředí KDE disponuje dialogem pro odemykání obrazovky, který se ne úplně slučuje s představou ideálního řešení a tak je potřeba udělat nový. Problém současného řešení je, že i když se snaží schovat vše co se děje na ploše, ne vždy se mu to daří a tak občas i na zamčené ploše prosákne nějaké to okno. Nové řešení, které je aktuálně ve vývoji, přesunuje odemykací dialog do kompozitoru, resp do KWin, kde by mělo být jednodušší zajistit, aby nic jiného než pole pro heslo nebylo vidět. Jako bonus bude odemykací dialog lépe zapadat do prostředí.

Bohužel vývojářům dělají problém šetřiče obrazovky, které jsou i 20 let staré. Pokud nějaký používáte a ten je nekompatibilní se současnými trendy, tak v další verzi KDE pravděpodobně narazíte ještě na starý odemykací dialog. Více informací hledejte na blog.martin-graesslin.com.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.