Hlavní navigace

Nový phishing varuje klienty ČS před podvodem

12. 3. 2008

Sdílet

Českým internetem se začal šířit další phishingový mail, který tentokrát varuje uživatele před podobnými aktivitami a přitom je sám pokusem o podvod. Po kliknutí na odkaz se uživatel opět dostane na falešný web České spořitelny, který se z něj snaží vylákat přihlašovací údaje. „Radi bychom Vas upozornili na novou verzi podvodneho e-mailu (tzv. phishingu). Nova verze e-mailu ma jako ty predesle vzbudit dojem, ze byla odeslana z e-mailove adresy Ceske sporitelny.“

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 3. 2008 11:43

  Standa (neregistrovaný)
  Tentokrát jsou vyčůranější. Phishingový mail je cesky, takže cílová skupina je schopná ho přečíst. Navíc je přesnou kopií zprávy, kterou ve službě Servis 24 varovala sama Spořitelna.

  Zvážíme-li skutečnost, že podvodný web je registrovaný u Saigon Postel Corporation, Ho Chi Minh city, Vietnam, a všechny maily jsou rozesílány z jediné IP sítě Logix Communications, Inc., rýsuje se profil pachatele jasnými barvami.
 • 12. 3. 2008 12:52

  MichalB
  Bronzový podporovatel
  Už mi taky přišel, ale Gmail jako obvykle přesně věděl kam s ním (na rozdíl od centrum.cz). Tentokrát vypadá celkem povedeně, ale stačí se podívat kam vede ten link z mailu a je vymalováno. Nehledě na jednoduché pravidlo, že Česká spořitelna žádné emaily nerozesílá, takže od ní ani nemůže žádný oficiálně přijít.
 • 12. 3. 2008 13:06

  Petr Krčmář

  stačí se podívat kam vede ten link z mailu

  Aha, teď mi to došlo. On se tam uživatelům ukazuje jiný text linku. Já mám totiž vypnuté zobrazení HTML mailu (nemám to rád) a tak jsem viděl rovnou podvodnickou URL.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.