Hlavní navigace

Nový šéf Mozilly má problém. Podpořil zákaz homosexuálních sňatků

26. 3. 2014

Sdílet

Jak už jsme vás informovali, novým výkonným ředitelem nadace Mozilla se stal Brendan Eich, mimo jiné tvůrce skriptovacího jazyka JavaScript. Eich zažívá opravdový křest ohněm. Na přetřes se totiž opět dostal jeho finanční příspěvek kampani California Proposition 8, která měla za cíl zákaz homosexuálních manželství v americkém státu Kalifornie.

A to se značné části komunity kolem projektů Mozilly nelíbí. Někteří vývojáři, převážně z řad homosexuálů, dokonce oznámili či zvažují ukončení spolupráce s Mozillou. Eich se k záležitosti vyjádřil už v roce 2012: „Ten příspěvek není znakem nenávisti vůči homosexuálům. Netrvám na tom, aby se mnou všichni souhlasili ve všem, včetně politických záležitostí.“ K tomu dodal, že jeho osobní názory se nijak nepromítají v pracovních aktivitách.

Mozilla nyní zveřejnila také nepodepsané Prohlášení o rozmanitosti: „Mozilla vždy hluboce ctila odlišnosti v sexuální orientaci i přesvědčení zaměstnanců a přispěvatelů napříč všemi projekty. S tisícovkami lidí napříč mnoha zeměmi a kulturami je diverzita jádrem toho, čím jsme, a naším společným cílem je zachovat web svobodný a přístupný všem.“

(Zdroj: Ars Technica)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.