Hlavní navigace

Novým ředitelem sdružení CESNET bude Jakub Papírník

3. 5. 2021

Sdílet

Jakub Papírník CESNET Autor: CESNET

Novým ředitelem sdružení CESNET, které rozvíjí národní e-infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání, bude Jakub Papírník, dosavadní ředitel Ústavu výpočetní techniky Univerzity Karlovy. V otevřeném výběrovém řízení o tom rozhodlo představenstvo sdružení CESNET.

Jakub Papírník se ujme funkce 1. srpna letošního roku, kdy nahradí dlouholetého ředitele Jana Gruntoráda. V rámci sdružení CESNET Jakub Papírník doposud působil několik funkčních období jako člen dozorčí rady. Je absolventem Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Jakub Papírník se na Univerzitě Karlově věnoval zejména elektronizaci a digitalizaci agend a řídicích procesů univerzity. Jeho předchozím působištěm byl Český rozhlas, kde pracoval od roku 1994 do roku 2014, z toho poslední tři roky jako technický ředitel. V Českém rozhlase se zabýval například centralizací počítačového systému pro výrobu a vysílání, digitalizací rozhlasového archivu anebo modernizací výrobních studií.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.