Hlavní navigace

NSA sbírá denně miliony fotografií pro rozpoznání obličejů

2. 6. 2014

Sdílet

NSA nesleduje jen textovou nebo telefonickou komunikaci, ale zajímá ji také obraz. Podle New York Times zachytí agentura denně miliony fotografií, na kterých se pak snaží automatizovaně rozpoznat obličeje. Fotografie jsou sbírány ze sociálních sítí, ale také z běžně zachycené komunikace.

Podle mluvčí NSA by organizace nebyla schopna dělat svou práci, kdyby neustále nezpřesňovala své metody odhalování aktivit cizích organizací, které by chtěly ohrozit Spojené státy a jejich spojence. Mluvčí také řekla, že agentura nemá přístup k databázi řidičských průkazů nebo pasů.

Přesto je ale možné tuto metodu použít k vyhledávání a sledování osob. Podle informací New York Times je možné pomocí dostupných technologií odhalit na dvou fotkách stejného muže, přestože se mezitím oholil. Další technologie pak zkoumá pozadí snímků a porovnává je se satelitními snímky, aby tak zjistila místo pořízení obrázku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.