Hlavní navigace

Nvidia: grafické karty jsou na hry, snižujeme výkon těžby na polovinu

18. 2. 2021

Sdílet

GeForce RTX 3060 Autor: Depositphotos

Společnost Nvidia na svém blogu oznámila, že při těžbě kryptoměn klesne výkon grafických karet RTX 3060 na polovinu. Cílem je, aby tyto karty nebyly tak lákavé pro těžaře a zůstaly k dispozici hráčům. Změna se týká všech karet, které se začnou prodávat 25. února. Jsme skrz naskrz hráči, zajímají nás nové herní vlastnosti, architektury a nové hry. Vytváříme grafické čipy pro hráče, píše Nvidia.

Ovladače připravovaných karet jsou napsány tak, aby detekovaly činnost specifickou pro těžbu kryptoměn a uměle pak snížily výkon zhruba na polovinu. Podle firmy to dává smysl, protože nové čipy přinášejí řadu novinek, kterou využijí jen hráči špičkových počítačových her.

Pro těžaře je naopak určen nově představený čip CMP – Cryptocurrency Mining Processor. Ten neumí grafické funkce, ale je určen pro výkonné výpočty potřebné pro těžbu kryptoměn. Nesplňují specifikace vyžadované od GPU GeForce, nemají tedy vliv na dostupnost grafických karet pro hráče, vysvětluje Nvidia.

CMP nemá grafické výstupy, což snižuje počet součástek a umožňuje to zlepšit proudění vzduchu kartou. Zároveň mají nižší napětí jader, což zvyšuje efektivitu. Nvidia tedy oddělila produkty pro těžaře kryptoměn, aby jejich vykupováním nebyli omezováni hráči.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.