Hlavní navigace

Nvidia konečně přidá podporu FreeSync

8. 1. 2019

Sdílet

Nvidia

VESA Adaptive Sync, též známý jako AMD FreeSync, konečně bude podporován Nvidií. Tento výrobce grafik si řadu let držel vlastní systém G-Sync, který narozdíl od FreeSync vyžaduje drahý hardwarový modul v monitoru a funguje jen s kartami Nvidia – právě G-Sync modul byl pro Nvidii velmi slušným zdrojem příjmů, ale síle trhu FreeSync (se stovkami monitorů na trhu) dále odolávat nemohla.

Nvidia tak sice de facto přiznává prohru, ale svým obvyklým způsobem. Podpora FreeSync bude součástí jejích produktů, ale pod stávající značkou G-Sync (jen bude uváděno „G-Sync compatible“). Nvidia si sama bude monitory testovat, zdali vyhovují standardu, prozatím tedy nečekejme, že by ze dne na den ohlásila podporu všech FreeSync monitorů na trhu (aktuálně je ohlášena pro 12 modelů). Podpora FreeSync se u Nvidie objeví s aktualizací grafického ovladače – neb to byla jediná věc, která podpoře výrazně levnějšího FreeSync (ve srovnání s G-Sync) bránila.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.