Hlavní navigace

nVidia zastavuje vývoj čipsetů a viní Intel

14. 10. 2009

Sdílet

Budoucnost integrovaných grafických karet nVidia je nejistá. Společnost nečekaně oznámila, že zastavuje vývoj nových čipsetů s vlastním grafickým jádrem. Už delší dobu se přitom hovořilo o tom, že firma připravuje několik zajímavých novinek jako například vlastní procesor s integrovaným grafickým čipem. Konkurenti Intel a AMD ale nespí a prý pracují na stejném projektu.

Společnost nVidia se rozhodla zastavit všechny běžící nové projekty a vyhnout se tak zbytečným investicím. Otevřeně přitom kritizuje Intel z nekalých a podlých praktik. Konkrétně je prý problém v nové sběrnici DMI, kterou Intel používá v nové generaci procesorů Nehalem. Na její využití ale nVidia nemá licenci a tak nemůže vytvářet nové grafické karty pro tyto procesory, protože s nimi bez sběrnice nedokáže komunikovat. Podle firmy tak Intel velmi efektivně odřízl svou konkurenci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.