Hlavní navigace

O budoucnosti Mandrivy bude rozhodnuto na konci dubna

18. 4. 2012

Sdílet

Společnost Mandriva, která stojí za stejnojmennou distribucí, má už několik měsíců velké finanční problémy a potácí se nad bankrotovou propastí. Zatím sice ještě oficiálně nezbankrotovala, ale zřejmě k tomu nemá příliš daleko. Ředitel společnosti, Jean-Manuel Croset, vyzval uživatele ke konstruktivní debatě nad nápady a vizemi do budoucnosti. Na pondělí 30. dubna je svoláno zasedání akcionářů, na kterém se má definitivně rozhodnout o budoucnosti společnosti. Zmíněná výzva nemá za úkol jen posbírat nápady, ale otevřeně se ptá, jak vypadá současná komunita kolem distribuce, jak by měla vypadat budoucnost Mandrivy a zda má vůbec ještě smysl.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 4. 2012 13:10

  Jarda_P

  Ted by to mel nekdo koupit, sloucit s nejakou dalsi obskurni distribuci a pak zase nechat par let pomalu krachovat. Za chvili takto bude Mandriva velmi zajimavym distrem. Bude obsahovat prvky uplne vsech ostatnich dister. Otazka je, jestli si z nich odnese to dobre nebo spise to spatne. :-/

 • 19. 4. 2012 7:24

  Dan (neregistrovaný)

  Byla to moje první a poslední distribuce do které jsem se zamiloval po dobu asi 5 let, marně přemýšlím kam jít snad Mageia ....

 • 19. 4. 2012 20:14

  Libor Šedivý

  Já z Mandrivy (Mandrake byl lepší), mé první distribuce, přešel na Xubuntu a pak rychle na Ubuntu a tam už léta zůstávám a jsem stále spokojenější. Z Unity jsem po prvotním šoku nadšen.. :-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.