Hlavní navigace

Obama řekl, že Snowdenovi milost udělit nemůže

22. 11. 2016

Sdílet

V posledních týdnech se stupňuje snaha o získání milosti pro Edwarda Snowdena. Na intenzitě získala také díky novému filmu Olivera Stonea, ale zatím k ničemu nevedla. Přiměla jen 13 Republikánů a 9 Demokratů, aby poslali prezidentu Obamovi otevřený dopis obsahující výzvu k zamítnutí takové žádosti. Je to zločinec, píše se v něm kategoricky.

Obama se k problému krátce vyjádřil v rozhovoru pro Der Spiegel, který proběhl v rámci cesty po Evropě. Zástupce největšího německého deníku se Obamy přímo zeptal: Chystáte se udělit milost Edwardu Snowdenovi? Obama odpověděl: Nemůžu udělit milost někomu, kdo se nepřišel hájit k soudu. V tuto chvíli se k tomu nebudu dále vyjadřovat.

Později přidal svůj názor na celou kauzu: Pan Snowden přišel s oprávněnými obavami. Ovšem to, jak to udělal, porušuje postupy a praktiky používané v naší zpravodajské komunitě. Kdyby každý nabyl dojmu, že můžu o těchto věcech rozhodovat, bylo by velmi těžké zajistit vládu nebo jakýkoliv systém národní bezpečnosti. Pokud by se pan Snowden chtěl obhajovat před soudem a předložit své argumenty, pak by byla tato otázka na místě.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 11. 2016 9:58

  NULL (neregistrovaný)

  Chudák Snowden. Musí to být srašné si tak zruinovat život a pak zjistit, že je to v podstatě nikoho nezajímá anic se nezměnilo.

 • 22. 11. 2016 13:02

  ngs (neregistrovaný)

  U plebs se toho moc nezměnilo. Ale alespoň se podle toho "zařídili" ti, kterým na tom záleží. Protože před Snowdenem a WikiLeaks to byly jenom konspirační teorie, teď už je to realita podložená fakty.
  Je však škoda, že to obecně nemělo větší ohlas, než fantastické zprávy v médiích (jak něco frčí, tak o tom píšou všichni a za týden se po tom slehne zem). A stále se přijímají zákony ve jménu boje s terorismem a neznalá obec hýká, jak se s těmi teroristy (ať už je to kdokoliv) konečně zatočí.

 • 22. 11. 2016 16:04

  bez přezdívky

  Hmm, zařídili a nezařídili. Šifrování obecně se používalo i před tím a jeho nárust je spíš zapříčiněn rozmachem internetové kriminality než tím, že nás velkovezírové víc a víc šmírují, aby jejich řízení bylo robustnější a přenější. No a nakonec zákonem nařídí odevzdat "klíče" a nazdar . . .

  "Konspirační teorie" - je velmi zajímavý mechanismus, kdo a které věci takto najednou označí touto "nálepkou" aby ovce věděli, co je správné . . .

  Víš, jednou nám na kolejích zavedli kamery a bezpečnostní službu, protože po tzv. krizi (2008) se začalo dost krást. Krize odezněla, krádeže ustaly, ale kamery a služba zůstaly a pak už jsi si nemohl jít zapálit na konec chodby k oknu, jak se chodilo od nepaměti a nemohl jsi si ve spol. místnosti udělat večírek, přestaly se pořádat chodbovky. Ale ano, teď je to tam tiché a klidné. Jako kasárna v Severní Koreji ( s trochou nadsázky ) . . .

 • 22. 11. 2016 18:11

  Filip Jirsák

  teď už je to realita podložená fakty
  Pouze pro ty, kteří „důkaz Snowdenem“ považují za validní formu důkazu. Stále ještě jsou lidé, pro které „tvrdí to jeden pán“ nerovná se „podložené fakty“.

 • 22. 11. 2016 20:46

  hugochavez (neregistrovaný)

  mozna by neskodilo si neco malo o tom zjistit. Notabene dokonce ani US gov nikdy nepoprel ze by Snowdenovo doku byly podvrzeny fake. Dost dobre ani nemohli protoze celej svet videl tu jejich hysterickou reakci bezprostredne PO pruseru, kdy nevahali "uzemnit" i prezidentskej special co se vracel z Moskvy ->
  http://edition.cnn.com/2013/07/03/world/americas/bolivia-plane-snowden/index.html
  Pokud jde o technicke veci novinari povolali experty na sifrovani a security obecne aby jim "polopaticky vysvetlili" co jim to vlastne Snowden dal za poklad. Tihle experti napr Bruce Schneier pak delali i prednasky (vetsinou v salech narvanych k prasknuti) kde vysvetlovali jak kterej NSA program funguje a co to vlastne dela. Jestli's nebyl schopnej si takovy videa obstarat neni to dukaz Snowdenovo neverohodnosti ale tvoji vlastni neschopnosti.....
  BTW nesedis ty v ceskym parlamentu?? dobre bys tam zapad' = tam taky cim vetsi hovno o tematu vedi tim vetsi nutkani maj se "k veci vyjadrit".
  Jinak uzitecne info pro naivky tveho typu-jeto horka novinka http://www.zdnet.com/article/snoopers-charter-expansive-new-spying-powers-becomes-law/ V podstate se snazej dodarecne zlegalizovat to co Snowden popsal a cemu ty nechces verit. Theresa May uz to zkousela jednou loni a neuspela, napodruhy uz to dala :)
  Podobny svinstvo se pripravuje tady v DK =telko budou mit za povinnost ukladat prubezne geolokaci VSECH mobilnich telefonu KDE se pohybuji, s kym si volaji a jake weby navstevuji a budou to muset skladovat rok......S papirem od soudu to musej vydat policajtum. V UK to hodili na jeste vyssi level. Tam uz soudy rovnou obesli a bude to podepisovat ministr vnitra =nejvyssi policajt. Orwell se Stalinem se musej popadat za bricho!

 • 22. 11. 2016 21:07

  hugochavez (neregistrovaný)

  vzhledem k tomu jakej bordel vladne v UK parlamentu tak se ani nedivim ze to ta parta klaunu schvalila- kdovi jestli vubec vedeli o cem hlasujou https://noagendaplayer.com/listen/878/2-29-39 BTW takovej kraval neni ani v posledni cesky zaplivany putyce

 • 22. 11. 2016 21:21

  Filip Jirsák

  Notabene dokonce ani US gov nikdy nepoprel ze by Snowdenovo doku byly podvrzeny fake.
  Vy jste někdy zaznamenal, že by se nějaká tajná služba vyjadřovala k tomu, jestli jsou nějaké utajované informace o ní pravdivé či nepravdivé? Ona už by to pak nebyla tajná služba…

  Navíc nějaké dokumenty vůbec nemusí být podvržené, ale stále to neznamená prakticky nic. Za prvé proto, že drtivá většina toho, co o Snowdenových dokumentech víte, jsou jen nejrůznější interpretace (v lepším případě). Snowdenovými dokumenty se zaštiťuje kde kdo, a může to dělat i v dobré víře a s přesvědčením, že v těch dokumentech opravdu je něco, co se tak dá interpretovat – ale ve skutečnosti vychází zase jen z jiných interpretací.

  A i kdybyste se podíval přímo na nějaký dokument, za prvé pořád nevíte, zda je pravý, a za druhé neznáte jeho kontext. Čímž se zase otevírají široké možnosti, jak ten dokument interpretovat.

  V podstate se snazej dodarecne zlegalizovat to co Snowden popsal a cemu ty nechces verit.
  To. Ano, „tomu od Snowdena“ já opravdu nechci věřit, protože tím „to“ každý myslí něco jiného. Když se zeptám, co tedy Snowdenovy dokumenty dokazují, bude každý jeden diskutující tvrdit něco jiného, a s odkazy do konkrétních dokumentů to bude velmi slabé.

  Takže já si s dovolením budu věřit zdrojům, které jsem používal před Snowdenem a používám je i po něm, které se například dají různě porovnávat a vzájemně ověřovat. A ten senzační Snowdenův guláš klidně přenechám jiným, protože v něm není nic, o co by se dalo opřít, ani nic, co by mne nějak překvapovalo nebo kvůli čemu bych měl měnit svůj přístup.

 • 23. 11. 2016 3:20

  hugochavez (neregistrovaný)

  @Jirsak
  "Vy jste někdy zaznamenal, že by se nějaká tajná služba vyjadřovala k tomu, jestli jsou nějaké utajované informace o ní pravdivé či nepravdivé?"
  Jo zaznamenal- lidi z NSA rvali jak pominuty ze Snowden ohrozil narodni bezpecnost, ze budou umirat lidi, ze ma na rukou krev, ze jejich systemy jsou zkompromitovany a budou se muset "vycistit" atd.... kdyby Snowdenovo info byly bezvyznamny kecy a doku byly fake proc by kvuli tomu delali takovej kraval??
  Jakej dalsi "kontext" potrebujes k tomuhle?? https://9to5mac.files.wordpress.com/2013/06/prism-slide.jpg
  Proc se ty firmy tam vyjmenovany kroutily jak uzovky kdyz byly primo dotazovany jestli "donasej na svy uzivatele"??
  A nekroutili se jen ty firmy, kroutil se i sef NSA https://www.youtube.com/watch?v=QwiUVUJmGjs#t=6m01s kdyz se ho primo zeptali.....vy­resili to typicky =lhal. dokonce opakovane a pod prisahou, a u tohodle xichta mel Snowden hledat oporu ohledne nezakonnosti v agenture?? =jit oficialni cestou?? BTW externi kontraktori NEMAJI u NSA zadnou ochranu ohledne "blowing the whistle" jako maji (castecne) kmenovi zamestnanci. U nich neni zadna "oficialni cesta"
  Inteligentnejsi kongressmani maji jasno v tom kdo tu lze a kdo ne-> https://www.youtube.com/watch?v=70EnBy5Wx2E a u tehle "justice" ma Snowden celit "spravedlivemu" soudu a obhajit se https://www.youtube.com/watch?v=jjXDDsn5blA Obama evidentne vubec netusi v jakym stavu je system v jeho vlastni zemi...
  @ "drtivá většina toho, co o Snowdenových dokumentech víte, jsou jen nejrůznější interpretace"
  tak kdybys necerpal info od debilu na CT1 kde ti poskytnou JEJICH "spravnou interpretaci" ale kouknul se primo na prednasky lidi co se sifrovanim a network security/pene­tration testing zabyvaj tak bys videl i ty stejny slides co NSA promitala svym vlastnim lidem na internich skolenich......... Pokud ti to hlava nebere a potrebujes aby ti to predzvejkala mainstream media tak to ti neni pomoci.
  @..... „tomu od Snowdena“ já opravdu nechci věřit, ...... Když se zeptám, co tedy Snowdenovy dokumenty dokazují, bude každý jeden diskutující tvrdit něco jiného.....
  Ne- vsichni diskutujici ktery se problematikou zabyvaji se shodli na tom ze je to pravy, ze je to high-tech a ze je to megapruser a megaporusovani vsech myslitelnejch pravidel. O etice a moralce ani nemluve.
  Cemu ty osobne veris je mi u (_!_) muzes verit klidne na UFOny, pernikovou chaloupku anebo na to ze americka NSA pracuje jen pro tvy dobro..... Ja nejsem tvuj farar=tvoje vira je mi fuk.

 • 23. 11. 2016 7:23

  Filip Jirsák

  Jo zaznamenal- lidi z NSA rvali jak pominuty ze Snowden ohrozil narodni bezpecnost, ze budou umirat lidi, ze ma na rukou krev, ze jejich systemy jsou zkompromitovany a budou se muset "vycistit" atd....
  Nic z toho není ani potvrzení ani vyvrácení pravosti dokumentů.

  kdyby Snowdenovo info byly bezvyznamny kecy a doku byly fake proc by kvuli tomu delali takovej kraval??
  Protože ohrozil národní bezpečnost, bez ohledu na to, jak to s těmi dokumenty je.

  Jakej dalsi "kontext" potrebujes k tomuhle?? https://9to5mac.files.wordpress.com/2013/06/prism-slide.jpg
  To je jasné každému alespoň minimálně racionálně uvažujícímu člověku. Třeba kontext, kterým to dokážu odlišit od tohohle: http://cdn.playbuzz.com/cdn/23651551-a1f5-47ad-8709-f3535f0defaf/973dfb63-f694-4062-a9ac-444107fd2ee5.jpg

  A nekroutili se jen ty firmy, kroutil se i sef NSA https://www.youtube.com/watch?v=QwiUVUJmGjs#t=6m01s kdyz se ho primo zeptali.....vy­resili to typicky =lhal.
  To víte jak, že lhal? Že jsou jeho tvrzení v rozporu s tím, co se říká o Snowdenových dokumentech? Snažíte se tu dokázat, že vše, co se tvrdí, že je obsaženo ve Snowdenových dokumentech, je pravda – takže to nemůžete dokazovat pomocí předpokladu, že to pravda je.

  tak kdybys necerpal info od debilu na CT1 kde ti poskytnou JEJICH "spravnou interpretaci" ale kouknul se primo na prednasky lidi co se sifrovanim a network security/pene­tration testing zabyvaj tak bys videl i ty stejny slides co NSA promitala svym vlastnim lidem na internich skolenich.........
  O co méně argumentů, o to více nadávek a ničím nepodložených obvinění, že… Už jenom tohle je pro mne důrazné varování – že lidé, kteří bezmezně věří všemu, co se přisoudí Snowdenovi, nedokáží svá tvrzení podpořit jakýmikoli argumenty, místo toho jen nadávají a obviňují. Já ty přednášky lidí, co se zabývají šifrováním a bezpečností znám. Upozorňují na to, že to, co se objevuje v médiích a přisuzuje Snowdenovi, nemá v dostupných dokumentech žádnou oporu. A že toho, kdo bral bezpečnost vážně dříve, Snowdenovy dokumenty nemohly nijak zaskočit – protože to, že NSA je v šifrování o něco napřed před tím, co je všeobecně známé, musel předpokládat každý rozumný člověk, a nic zásadně jiného z těch dokumentů neplyne.

  Ne- vsichni diskutujici ktery se problematikou zabyvaji se shodli na tom ze je to pravy, ze je to high-tech a ze je to megapruser a megaporusovani vsech myslitelnejch pravidel.
  Takže když se zeptám, co konkrétně znamená „to“, dozvím se, že konkrétně je to „mega-to“.

  Cemu ty osobne veris je mi u (_!_) muzes verit klidne na UFOny, pernikovou chaloupku anebo na to ze americka NSA pracuje jen pro tvy dobro..... Ja nejsem tvuj farar=tvoje vira je mi fuk.
  Tak proč mi vnucujete tu svou víru?

 • 23. 11. 2016 9:57

  NULL (neregistrovaný)

  @ Jirsák

  Ale úplně stejně ale nikdo pravost nevzvrátil.

  No a tak tu máme odbornou obec, která to přijala jako velmi vysoce pravděpodobné, od člověka který pro vládu, resp. kontraktovanou firmu, pracoval, nyní ho stíhají a je v azylu u protistrany - no a pak tu máme Jirsáka a jeho obecné kecy o pravosti, které se dají obecně aplikovat i na polské mléko.

  Situace je celkem jasná . . .

 • 23. 11. 2016 19:18

  Filip Jirsák

  Ale úplně stejně ale nikdo pravost nevzvrátil.
  Kdo by to měl vyvrátit? Tajná služba by si řekla, že už je to „tajná“ nebaví?

  No a tak tu máme odbornou obec, která to přijala jako velmi vysoce pravděpodobné
  Ne. Máme tu odbornou obec, která to přijala jako podivný únik informací, který nic podstatného nemění. A vedle toho tu máme „odbornou obec“, kterou to byl hrozný šok, dějiny dělí na „před Snowdenem“ a „po Snowdenovi“, pro celou událost používá jenom označení „to“ a Snowdenem dokazuje naprosto cokoli, aniž by se jakkoli namáhala alespoň odkázat konkrétní dokument.

 • 24. 11. 2016 9:30

  NULL (neregistrovaný)

  "Kdo by to měl vyvrátit?"

  No nevím, asi prezident vesmíru Jirsák. Cituji:
  "Pouze pro ty, kteří „důkaz Snowdenem“ považují za validní formu důkazu. Stále ještě jsou lidé, pro které „tvrdí to jeden pán“ nerovná se „podložené fakty“."

  "Ne. Máme tu odbornou obec, která to přijala jako podivný únik informací, který nic podstatného nemění"

  Ano. Odborná obec to přijala. Ale to se ti nehodí. Nevadí, nic to na tom nemění.

 • 23. 11. 2016 13:09

  hugochavez (neregistrovaný)

  @Jirsak
  "To víte jak, že lhal? "
  To vim tak ze to sam priznal :o)
  coz je duvodem proc se ten kongresman vyptava Holdera = tehdejsi attorney general proc ho za to nebude popotahovat kdyz kazdej vi ze lhani pod prisahou je trestny cin. viz co sem linkoval ohledne stavu US justice.
  Ty budto na ty videa nekoukas anebo na ne koukas ale nevis co se tam rika anebo vis co se tam rika ale hlava ti to nebere............. v tom pripade asi nema smysl s tebou ztracet dal cas. Koukej dal na CT1 tam tito predzvekaj a naservirujou a nebudes u toho ani muset sam premejslet.

 • 22. 11. 2016 23:34

  JA (neregistrovaný)

  Ale zmenilo, teroristi si zacali davat vetsiho majzla a zacli vic sifrovat ..... pro teroristy je to samozrejme hrdina. Pro ostatni zlocinec. To, ze se vlady spehuji navzajem je celkem jasne a ze spehuji potencialni teroristy, to je prece svatou naplni prace zpravodajskych sluzeb .... ale verejne vystoupit a udelat z toho vlastni kauzu a vyslovene varovat teroristy, to je u me proste Z-M-R-D !

 • 23. 11. 2016 0:16

  nobody (neregistrovaný)

  to je pokus o trolling? on varoval vsechny ze jsou vsichni spehovani, nejen potencionalni teroristi jek lzive tvrdis... ale jestli se chces tvarit jako ovce, tak si udelej rovnou tricko s napisem "nejsem terorista a nesirim detske portno, nemam se ceho bat, me soukromi je vase" ;)

 • 24. 11. 2016 2:02

  JA (neregistrovaný)

  Bez jim tedy prosimte rict, kdo je terorista, ja uprimne verim, ze jim nejde o sledovani stupidnich obycejnych ldii, ze je to akorat enormne a zbytecne zatezuje. Pan nobody ma navod jak poznat teroristy, bez jim to poradit, nejspis dostanes nobelovku!

 • 23. 11. 2016 3:41

  hugochavez (neregistrovaný)

  @JA
  "Pro ostatni zlocinec. To, ze se vlady spehuji navzajem je celkem jasne a ze spehuji potencialni teroristy, to je prece svatou naplni prace zpravodajskych sluzeb ."
  Ovsem neni naplni prace tajnych sluzeb plosne fizlovat veskere obyvatelstvo ve vlastni zemi. Ledaze by povazovaly tajne sluzby vsechny sve obcany za teroristy.
  Je usmevne ze USA chteji jinym zemim kazat moralku a exportovat demokracii (zhusta i pomoci tanku a bombardovani) ale jejich vlastni tajna sluzba si udelala z Ustavy USA hajzpapir, v Kongresu pak tem co ji maji dozorovat lze do xichtu a ve vlastni zemi praktikuje cinnost za kterou pred par lety Americani vehementne kritizovali Honeckerovu STASI v byvalem NDR.....
  Tohle Snowden odhalil verejnosti a zaroven tim obetoval svuj pohodlny zivot na Hawai, velmi dobry plat a klidny spanek na mnoho dalsich let.
  Pro me je tedy taky hrdina -a ja terorista rozhodne nejsem.
  Pro mainstreamem zblble ovce jeto zlocinec.
  BTW- 85% rozpoctu NSA jde udajne na prumyslovou spionaz, o bezpecnost lidi nikdy moc neslo.

 • 23. 11. 2016 10:42

  Jarda_P

  Ovsem neni naplni prace tajnych sluzeb plosne fizlovat veskere obyvatelstvo ve vlastni zemi.

  Spatne napsano, ma byt: "Ovsem neni naplni prace tajnych sluzeb plosne fizlovat vsechny."

 • 23. 11. 2016 14:37

  hugochavez (neregistrovaný)

  @Jarda_P
  "Spatne napsano, ma byt: "Ovsem neni naplni prace tajnych sluzeb plosne fizlovat vsechny."
  Ano tak je to -podle bezneho selskeho rozumu- spravne.
  Jenze Americani si udelali svoje specialni zakony kde sami sobe povolili fizlovat zbytek sveta ale pro fizlovani svych vlastnich obcanu jsou jista omezeni -kedze maju stale hentuu Ustavu :o))))
  Podobny omezeni (teoreticky) plati pro CIA tzv ze nemuzou jen tak likvidovat americke obcany v zahranici - proto bylo trosku pozdvizeni kdyz se zjistilo ze "omylem" zdronovali svy vlastni Amiky.
  Snowden ukazal ze NSA si s americkou Ustavou pravidelne vytirala prdel a jejich sef se to pak detinskym zpusobem snazil zatlouct pred Kongresem kdyz se do toho zaclo stourat. Proto nemuzou Snowdenovi prijit na jmeno a oznacili ho jako zradce- proste ukazal ze cisar je nahy i kdyz vsichni kolem svorne tvrdili jake ma krasne saty.

  @NULL
  "třeba stuxnet - který vzpovídá mimo jiné i o vyspělosti a možnostech"
  kdyz uz je rec o Suxnetu -> http://www.csfd.cz/film/423508-nulte-dny/prehled/ velmi dobre natoceno, je mi zahadou jak presvedcil nektery ty lidi aby si stoupli pred kameru a rozpovidali se......?

  @LaelOphir
  (uz sem se bal ze se LO nevyjadri :o)))
  "Assange potvrdil, že informace vybírali a vystřihávali pro maximalizaci politického dopadu. Existují další případy leaks, které byly zjevně upravené"
  pokud jsi nekdy nakouk do Wikileaks tak vis ze jsou to tuny textu, nekdy je praktictejsi to trochu "zhutnit" aby to bylo stravitelnejsi - pak je mozny Assange obvinit z "manipulace" . Pokud ale vim tak ho nikdy nikdo neobvinil ze "vyrabi fakta" = to co mainstream media delaji jak na bezicim pasu (casto na objednavku a za $)
  Muzu ti dat i priklad-kdysi za komancu existoval v radiu porad "cteme z denniho tisku" -moderatorka tam predcitala peclive vybrane clanky (dozajista predtim schvalene cenzorem) ktere kydaly hnuj na Ameriku, na dekadenci zapadni Evropy a vyzdvihovaly Sovetsky svaz jako ochrance celosvetoveho miru.
  Ted, po 27mi letech budovani tzv demokracie a svobody v CR je na Ceskem rozhlase obdobny porad, jmenuje se Svet ve 20ti minutach a format je uplne stejnej, jen s otockou o 180' = ted je nejvetsim zlosynem Rusko potazmo Putin, Trump kterej destabilizoval tak hezky fungujici USA,Amerika ktera usiluje o celkove blaho na zemekouli, odstraneni zlych diktatoru a zavedeni "demokratickych hodnot civilizovaneho sveta"
  Teko rict jestli tam porad sedi ten cenzor s cervenejma vylozkama anebo jen redaktori maj hypoteky a bojej se ze je vyhodi takze do mikrofonu prectou cokoliv co jim cenzor naridi anebo americka ambasada posle, ale podobnost techhle propadandistickych masin je desiva.
  Navic tam operujou s pojmy jako " cituje agetura (Reuters) nejemnovaneho alzirskeho radikala" anebo "nejmenovany vysoce postaveny general rekl"..... atd Takovehle "zpravy" maji nulovou informacni hodnotu a dokaze je vyrobit kdejakej Lojza v garazi.
  Ale poslechni si to sam: http://media.rozhlas.cz/_audio/03746817.mp3 zejmena doporucuju 10tou minutu - ale cely jeto dost zabavny.
  Jinak (zejmena ted v dobe voleb) se ukazalo JAK SE VYRABEJI TZV OVERENE INFORMACE V US MEDIICH. Napr. nejaka velka znama agentura XY pusti do eteru blabol (casto zaplacenej) ze Trump rekl to a to. Od ni to prevezmou automaticky jiny agentury "s odvolanim na agenturu XY" a od tech to dal papouskujou vsechny dalsi mainstream zumpy. Ve finale o tom pisou vsichni a vsichni tvrdi to samy. Pak nastoupi Clintonova a prohlasi "Trump rekl to a to protoze podivejte se vzdyt o tom pisou uplne vsichni" !!
  A Trump kdybyse posral tak to nevyvrati= seminku jiz bylo zaseto...........a splnilo ucel.
  Takto massmedia vytvari "verejne mineni"

  Ohledne Obamovo odpovědi: "Nemůžu udělit milost někomu, kdo se nepřišel hájit k soudu. "
  tady https://www.youtube.com/watch?v=pCumv1zKV_w je docela pekne shrnuto jak dvoji moralku ma Obama kdyz nemel problem udelit prezidentskej pardon Dick Cheneymu (to krestni jmeno mu rodice teda vybrali trefne!) a ted se otira o Snowdena.

  @R
  "Mě by zajímalo z čeho a jak ten pán žije. To měl tak skvělý plat, nebo má někde práci?"
  V dobe kdy cekal na azyl/pracovni povoleni tak mu financne vypomahaly Wikileaks + lidi na nej po svete i poradali sbirky. Ted ma praci v IT = lidi s jeho kvalifikaci a intelektem jsou lovna zver= ti nezamestnani rozhodne dlouho nebyvaj :o))) Osobne nepochybuju ze ho FSB peclive hlida a nepochybuju ze na prikaz samotnyho Putina, protoze je jasny ze USA ho chtej dostat za jakoukoliv cenu (coz uz predvedli) at zivyho nebo mrtvyho. Takze agenti CIA v Moskve maj napilno. Pro Putina je to ale zaroven otazka prestize, zda dokaze ochranit cloveka na svym vlastnim uzemi. Navic Snowden reje do toho americkyho bordelu a korupce coz se Putinovi samozrejme taky naramne hodi do kramu.
  Nicmene Snowden se asi pohybuje mezi lidma dost volne protoze Steve Wozniak (ano ten Steve co zakladal Apple) SAM vypravel ze mel nakou prednasku v Moskve a pak autogramiadu a "predstoupil prede me nejaky mladik a zdalo se mi jako bych ho uz znal, a pak mi to seplo! Nejste vy...... takhle bez brejli jsem vas malem nepoznal..... No lidi mi rikaj Ed -mohl byste se mi podepsat please?"

 • 23. 11. 2016 15:20

  NULL (neregistrovaný)

  "Zero days" jsem právě viděl, zajímavé, velmi zajímavé, velmi velmi zajímavé i přes všechno co o tom už bylo napsáno . . . Bohužel v originále, takže pouze angličtina nestačí

 • 23. 11. 2016 15:22

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad Assange, trochu "zhutnit" aby to bylo stravitelnejsi - mě bohatě stačil rozbor "dokumentu" Collateral Murder, kde Amíci údajně zavraždili civilisty a dva novináře Reuters. Ve skutečnosti se novináři najatí společností Reuters připojili ke skupině ozbrojenců s AK47 a RPG, a zemřeli při následném zásahu (kde dlouhý objektiv jednoho z novinářů byl mylně identifikován jako mířící RPG). Wikileaks se dopustily čisté manipulace, a Assange to sám přiznal. Tím pro mě Wikileaks jako věrohodný zdroj informací skončily.

  Ad ted je nejvetsim zlosynem Rusko potazmo Putin - to za mě sedí. Putin prokazatelně falšuje volby, potlačuje veškerou opozici, a Rusko pod jeho vedením vede nelegální válku na Ukrajině v rozporu se závazky které podepsalo (Budapest Memorandum).

  Ad Trump - ten člověk je sprostý misogynský populistický idiot bez jakékoliv kvalifikace vést stát. Zatím totiž ukázal jen to že umí lhát, kydat špínu na oponenty, a brečet "faul" kdykoliv něco není v jeho prospěch.

  Ad Nemůžu udělit milost někomu, kdo se nepřišel hájit k soudu - tohle nebudu soudit. Za mě je Snowden velmi kontroverzní osoba, a nejsem si jistý, jestli je ho možné opravdu označit za whistleblowera. U Assenge mám ještě daleko větší pochybnosti, a to co předvedl(a) Chelsea Manning za mě jasně zasluhuje trest smrti.

 • 23. 11. 2016 16:03

  Jarda_P

  Ad Nemůžu udělit milost někomu, kdo se nepřišel hájit k soudu - tohle nebudu soudit. Za mě je Snowden velmi kontroverzní osoba, a nejsem si jistý, jestli je ho možné opravdu označit za whistleblowera. U Assenge mám ještě daleko větší pochybnosti, a to co předvedl(a) Chelsea Manning za mě jasně zasluhuje trest smrti.

  Vam nepripada, ze kdyz se instituce statu dopousteji kriminalni, protiustavni cinnosti, meli by to lidi vedet? Me tedy ano.

  Manning nezasluhuje trest smrti za to, co udelal, ale spis za blbost, za to, jak hovadsky se nechal chytit.

 • 23. 11. 2016 16:20

  hugochavez (neregistrovaný)

  @LO
  tak jo- tak si to video vychutname spolecne OK?
  Collateral Murder - Wikileaks - Iraq
  https://www.youtube.com/watch?v=5rXPrfnU3G0

  Jestli ten vojak nedokaze rozlisit fotak od RPG na tak kratkou vzdalenost tak tam nema co delat.
  Osobne se ale nedivim - Bush tam posilal kde koho. viz
  KILL EVERYBODY: American soldier exposes US policy in Iraq
  https://www.youtube.com/watch?v=VwwMF6biCJU
  Navic je evidentni ze tam zadny ozbrojenci nebyli= tu helikopteru nikdo neostreloval i kdyz si tam vesele krouzila hromadu casu. Bejt tam nekdo s RPG tak ji uz davno sunda ze strechy......­.....nikdo takovej tam ale nebyl.
  Komunikace pilotu nepotrebuje komentare-to mluvi za vse.

  "Putin prokazatelně falšuje volby" :o)))
  tak v USA zase zase bez problemu voli davno zemreli volici :o))
  https://www.youtube.com/watch?v=V6NBH3wPltw#t=1h59m36s

 • 23. 11. 2016 17:20

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad Jestli ten vojak nedokaze rozlisit fotak od RPG na tak kratkou vzdalenost tak tam nema co delat - kolik desítek nebo stovek metrů to asi je? Z videa těžko zjistit. Každopádně ve WikiLeaks vybrali část na které nejsou zbraně, a ze skupiny nebo jsou vidět minimálně, a jednalo se o záměrnou manipulaci pro "maximalizaci politického dopadu". Podotýkám že v uniklých souborech jsou mimo jiné fotky zbraní, které nalezli vojáci na zemi po příjezdu.
  https://en.wikipedia.org/wiki/File:ArmyReport_ExhibitA.png
  https://en.wikipedia.org/wiki/File:ArmyReport_ExhibitB.png
  https://en.wikipedia.org/wiki/File:ArmyReport_ExhibitC.png
  https://en.wikipedia.org/wiki/File:ArmyReport_ExhibitO.png

  Ad je evidentni ze tam zadny ozbrojenci nebyli= tu helikopteru nikdo neostreloval i kdyz si tam vesele krouzila hromadu casu - LOL, to asi nemyslíte vážně :)

  Ad Komunikace pilotu nepotrebuje komentare-to mluvi za vse - čekáte že jim k tomu bude hrát klasická hudba a budou recitovat Shakespeaka :)

  Mimochodem nevidíte jako problém to že se "novináři" připojí k ozbrojené skupině?

  Ad v USA zase zase bez problemu voli davno zemreli volici - Trumpovo "dead people vote Democrats" je nesmysl, stejně jako čísla která vytahoval. Vytahoval počty voličů, u kterých je podezření, že jsou mrtví. Ve skutečnosti ale tihle lidé ale v naprosté většině případů nevolili. U toho minima kdy "mrtví" volili rozbor ukazuje že někteří hlasovali poštou a zemřeli před volbami, občas byly na volebním archu nečistoty a bylo to omylem vyhodnoceno jako zaškrtnutí že volili, občas šlo o shodu jmen atd. Ve skutečnosti mrtví volí velmi vzácně. Ale i kdyby mrtví volili, tak by to byl podvod konkrétního voliče, a ne vlády.
  http://www.factcheck.org/2016/10/trumps-bogus-voter-fraud-claims/
  http://www.brennancenter.org/sites/default/files/legacy/The%20Truth%20About%20Voter%20Fraud.pdf

  Naopak v Rusku zjevně volby záměrně falšují. To jsem nakonec popisoval a linkoval opakovaně. Jestli v tom nevidíte problém, nebo to srovnáváte se situací v US, tak máte klapky na očích. Totéž u potlačování opozice, které jste pro jistotu ani nekomentoval. V Rusku už není vidět ani zdání demokracie, a naopak připomíná čím dál víc Hitlerovo Německo nebo Mussoliniho Itálii. To vás také zjevně netrápí.
  https://www.root.cz/zpravicky/ceska-policie-zatkla-rusa-propojeneho-s-kyberutoky-na-usa/893121/
  https://arxiv.org/pdf/1205.0741v2.pdf
  http://www.wsj.com/articles/SB10001424052970203391104577124540544822220
  https://arxiv.org/pdf/1201.3087v2.pdf

 • 23. 11. 2016 18:12

  Jarda_P

  Ad Jestli ten vojak nedokaze rozlisit fotak od RPG na tak kratkou vzdalenost tak tam nema co delat - kolik desítek nebo stovek metrů to asi je?

  Oni v americke armade uz nemaji ani na dalekohledy? A jestli do helikoptery cpou lidi s jogurtakama, tak je jejich chyba, ze je nedali do kancelare nebo do kuchyne.

 • 23. 11. 2016 18:34

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ty záběry jsou z gun cam, a nevím jak vy, ale já z nich nepoznám jak daleko se cíl nachází. Navíc gun cam na AH-64 Apache má minimálně dva zoom levely. Takhle nějak to vypadá:
  https://www.youtube.com/watch?v=Fa5OIntnfMA

 • 23. 11. 2016 23:31

  Jarda_P

  To je snad jedno, ne? Kdyz maji prachy na gun cam, muzou si snad dovolit i dalekohled, aby se zelene mozky mohly podivat, na co se to vlastne koukaji.

 • 24. 11. 2016 4:37

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Gun cam je dalekohled. V případě tohoto incidentu můžete vidět, že při první střelbě je zpoždění mezi zvukem střelby a zásahem na zemi přes dvě sekundy. Úsťová rychlost použité munice 30x113mm je okolo 800m/s. Vzdálenost cíle je minimálně ve stovkách metrů. Na tuhle vzdálenost byste toho prostým okem moc nerozeznal :)

 • 24. 11. 2016 7:31

  Jarda_P

  Gun cam neni dalekohled, ale objektiv, snimaci chip, asi nejaky maly pocitac a LCD display s optikou. Jak jste sam videl na svem videu, k zivemu obrazu to ma daleko jak prumyslova cernobila televize. O prostem oku mluvite vy, ja mluvim o poradnem dalekohledu.

 • 25. 11. 2016 12:26

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  To video nemusí být v plném rozlišení. Střelec používá kameru ve viditelném spektru + FLIR (infrared kameru), se zoomem. Dalekohled nestačí, a nevím jestli je vůbec používají. Každopádně když někdo ze skupinky ozbrojenců ve válečné zóně vykoukne za rohem s RPG, tak nebudete hledat dalekohled abyste se ujistil jestli to není náhodou teleobjektiv neoznačeného fotografa, který se k těm ozbrojencům připojil. Budete hledat spoušť.

 • 25. 11. 2016 15:03

  NULL (neregistrovaný)

  @ Lael

  Blbost. Ti lidi tam několik měsíců bojují, několik měsíců se tam dívají na skupinky bojovníků za rohem s věcma na rameni, je to v bojových zónách a funguje to tak, že ty skupinky, na které ty se díváš jako v tom videu, neohrožují přímo tebe, ale kamaráda z nějaké účelového uskupení vrtulníků přímo nad nimi a oni se zase dívají pod tebe a každá chvilka může stát životy z kamarádů atd . . . A tak jsou tvé rozlišovací schopnosti jinde, než středoevropana u youtube videa, které si klidně pustí 2x za sebou s colou v ruce. Nehledě na to, že mají za sebou noční/denní dlouhé lety, vyčerpávající operace jak fyzicky tak psychicky a jak víme z jiných minulých válek, dost často je dopují na spaní sedativy a na lety zase povzbuzováky a pak se člověk nakonec nemůže divit, že někde po takovém 1/2 roce někdy celodenních směn vymlátí kolonu traktorů s tím že jsou to tanky a nebo kameramana za rohem . . . A to ani nevíme souvislostí - např. ten den, za 2 hodiny před tím jim poslali takto na zem 1 - 2 vrtulníky a nikdo nepřežil, tak se pak nedivíš že mají nervy na špagátu. I tak to schvalování trvalo dlouho a nebyla to žádná hurá akce za 3 vteřiny . . .
  Nehodnotím to dobře/špatně nebo třeba hodný/zlý, samozřejmě že je to špatně, ale jseš tam a jak to začne lítat, je to kdo z koho

 • 25. 11. 2016 15:34

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  S tímhle vaším příspěvkem souhlasím. Je to až s podivem, protože to zdaleka nebývá pravidlem.

 • 28. 11. 2016 11:57

  SB (neregistrovaný)

  Osobně si myslím, že takové přehmaty jsou tam skoro na denním pořádku, protože daný způsob boje ani neumožňuje přesnou identifikaci, z těch všelijakých fleků na fotkách bych si nedovolil usuzovat na zbraně, to může být cokoliv (a taky bývá), což ale Americkou armádu neomlouvá. Tohle je jen jeden případ, co se zrovna provalil. A nějaká prohlášení lampasáka, že k civilním obětem nedochází? To nemůže soudný člověk brát vážně.

 • 28. 11. 2016 15:05

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad Tohle je jen jeden případ, co se zrovna provalil - ten incident byl zcela správně uzavřen s tím, že nedošlo k porušení pravidel. Pokud vojáci vidí skupinu ozbrojenců, a jeden z nich na ně zdánlivě míří, tak je prostě sejmou, a je to podle všech pravidel. Pokud na ně ve skutečnosti nikdo nemířil, tak jde o collateral damage.

  Ad nějaká prohlášení lampasáka, že k civilním obětem nedochází - on někdy někdo něco takového prohlásil? Je to naprostý nesmysl, protože v každé válce dochází k civilním obětem, ať se válčící strany snaží jak chtějí.

 • 23. 11. 2016 19:29

  hugochavez (neregistrovaný)

  @LO
  "..vybrali část na které nejsou zbraně, a ze skupiny nebo jsou vidět minimálně,.."
  rad bych pripomel ze to video je z valecny zony= tam sebou raha zbrane snad uplne kazdej ne? casto vcetne deti..... A nepochybuju ze se tam zbrane valej vsude kolem. Muj otec kterej vyrustal v pohranici chodil jako dite s pistoli i do skoly. Vsude se tam valelo spousty zbrani a munice po Nemcich.

  "Mimochodem nevidíte jako problém to že se "novináři" připojí k ozbrojené skupině?"
  Ne to opravdu jako problem nevidim=vidim to jako nutnost! Ozbrojence ma kolem sebe kazdej novinar/TV stab kterej chce ve valecny zone neco natocit a prezit to. Nadto maj jeste neprustrelny vesty a helmy (nee bily ani modry protoze ty jsou jak cervenej hadr pro bejka a na naky mezinarodni umluvy ve valce kazdej zvysoka sere) a samozrejme maj lokalniho pruvodce kvuli znalosti terenu. Ani to ale casto nestaci- RT ztratila v Syrii nekolik novinaru protoze kdyz ti vedle auta pristane granat tak mas proste smolika.

  "Trumpovo "dead people vote Democrats" je nesmysl"
  tak ja nevim jesi si slepej nebo hluchej ale ten typek "fmr voting section attorney from Dep of justice" rika neco jinyho https://www.youtube.com/watch?v=V6NBH3wPltw#t=1h59m36s
  A ci tvrzeni myslis ze je asi verohodnejsi? pravnik z US ministerstva spravedlnosti kterej ma volby v popisu prace anebo LaelOphir z Ceska?
  BTW- "kdyby mrtví volili, tak by to byl podvod konkrétního voliče, a ne vlády." nech si kdyztak to video od nekoho prelozit= ten typek tam jasne rika ze vlada (potazmo Obama kterej tam drepel 8let) nema zajem s tim cokoliv delat.

  "v Rusku zjevně volby záměrně falšují.......Totéž u potlačování opozice, které jste pro jistotu ani nekomentoval. V Rusku už není vidět ani zdání demokracie....To vás také zjevně netrápí."

  Neco si najdi o tom jak probihalo "hlasovani" v US na tech "electronic voting machines" ktery mimochodem frcely na XPckach :o)))) a o tom jak se vozily autobusy volicu z 1 statu do druhyho atd. +to video vyse.
  V Rusku mozna fixlujou s volbama (i kdyz spis to bude klasickej ruskej bordel) ale zas Putin nema takovou potrebu kdyz ma porad podporu min 85% obyvatelstva.
  Jak se zachazelo s "opozici" v USA jsem ted videl v primym prenosu- sice lidi od Trumpa nikdo nestrilel ale svinstva tam bylo pozehnane.... Neco si o tom najdi napr. projekt veritas.
  Mimochodem zamestance z DNC potom co "nekdo" leaknul ty emaily ktery proflakly spiknuti Clintonove za ucelem odstavit Sanderse na vedlejsi kolej zastrelili vecer zezadu na ulici. Policie pripad rychle uzavrela jako loupezne prepadeni. Jenze nic mu pachatel neukrad'. Ale vyslo najevo ze byl velkym stoupencem Sanderse a otevrene kritizoval to spiknuti uvnitr DNC proti nemu......

 • 23. 11. 2016 19:38

  hugochavez (neregistrovaný)

  BTW ja sem nikdy nedaval Rusko jako vzor demokracie, to jsou nejaky tvoje fantazie.
  Na druhou stranu Rusove OPROTI AMERICE nekazou svetu moralku a nemaj plnou hubu demokracie a lidskych prav.....

  Pokud mluvime o necem cose nejvic blizi konceptu demokracie tak je to tohle:
  http://www.ozy.com/acumen/the-worlds-greatest-democracy/40073

  uz jen "Decisions aren’t final: If a law has already been passed, people can still overturn it by getting 50,000 signatures in 100 days" zasluhuje obdiv.
  Srovnej se vsemi temi evropskymi referendy (nedavcno Holandsko ted Brexit) ktere NEJSOU PRO VLADU ZAVAZNE a maji pouze poradni charakter.
  Schvalne kdy psolou Anglany k urnam aby si to zopakli? protoze to k tomu zvolna speje.... Tezko uverit ze Theresa May je vhodnou figurou aby vyvedla UK z EU kdyz sama byla osobne PRO SETRVANI V EU.
  Cili kozel zahradnikem. A uz uplyynulo nekolik mesicu a neudelala vubec nic. Vlastne udelala- protlacila konecne sve dite = fizlovaci zakon ala STASI http://www.zdnet.com/article/snoopers-charter-expansive-new-spying-powers-becomes-law/

 • 23. 11. 2016 20:40

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad Rusove OPROTI AMERICE nekazou svetu moralku a nemaj plnou hubu demokracie a lidskych prav - ne, to nemají. Místo toho obsadí kus sousední země a vypíšou referendum, dost podobně jako třeba Hitler v Rakousku. Plus vedou válku proti Ukrajině. Plus se Putin snaží obnovit dávno zaniklou Velkou Říši, stejně jako třeba Mussolini. Plus se ohánějí právem na sebeurčení když se jim to hodí, a když se chtějí "sebeurčit" Čečenci, tak je prostě zmasakrují. S takovou opravdu těžko kázat o morálce, demokracii a lidských právech.

  Ad Švýcarsko - jo, hrozně mě bere představa, že Franta přijde od soustruhu, a bude hlasovat o problematice o které v životě neslyšel. Samozřejmě si vezme na pomoc nějakou obdobu Aeronetu, GlobalResearch a No Agenda, aby mu by vysvětlili, jak je to s chemtrails, NWO, 9/11, stroji na zemětřesení, a samozřejmě jak má hlasovat třeba ohledně nějakého dokumentu který má pár tisíc stránek, a ze kterého není schopný pochopit ani nadpis. Odstrašujícím příkladem je britské referenrum o brexitu, kde odcházeči nepokrytě lhali, a když překvapivě vyhráli, tak ani nevěděli co dál, a hromadně rezignovali. Žijeme v době postfaktické politiky, kdy se politické myšlenky už ani neprodávají jako prací prášky. Dnes si prostě řada politiků vymýšlí úplné smyšlenky, a hraje se čistě jen na to, kdo dostane "víc lajků", bez ohledu na nějaká trapná fakta chodná leda pro zkorumpované elity, nebo takovou ubohost pro intelektuály, jakou jsou koncepty a myšlenky :(
  https://en.wikipedia.org/wiki/Post-truth_politics

 • 23. 11. 2016 23:47

  Jarda_P

  Ad Rusove OPROTI AMERICE nekazou svetu moralku a nemaj plnou hubu demokracie a lidskych prav - ne, to nemají. Místo toho obsadí kus sousední země a vypíšou referendum, dost podobně jako třeba Hitler v Rakousku. Plus vedou válku proti Ukrajině. Plus se Putin snaží obnovit dávno zaniklou Velkou Říši, stejně jako třeba Mussolini. Plus se ohánějí právem na sebeurčení když se jim to hodí, a když se chtějí "sebeurčit" Čečenci, tak je prostě zmasakrují. S takovou opravdu těžko kázat o morálce, demokracii a lidských právech.

  Ano, to Americani nedelaji. Ti misto toho svrhnou rezim, napriklad demokraticky zvoleny (jako v Iranu) a dosadi tam sprateleneho diktatora. Krome toho vedou nepretrzitou valku se spousto zemi, momentalne tak asi 120.

  Ad Švýcarsko - jo, hrozně mě bere představa, že Franta přijde od soustruhu, a bude hlasovat o problematice o které v životě neslyšel. Samozřejmě si vezme na pomoc nějakou obdobu Aeronetu, GlobalResearch a No Agenda, aby mu by vysvětlili, jak je to s chemtrails, NWO, 9/11, stroji na zemětřesení, a samozřejmě jak má hlasovat třeba ohledně nějakého dokumentu který má pár tisíc stránek, a ze kterého není schopný pochopit ani nadpis. Odstrašujícím příkladem je britské referenrum o brexitu, kde odcházeči nepokrytě lhali, a když překvapivě vyhráli, tak ani nevěděli co dál, a hromadně rezignovali. Žijeme v době postfaktické politiky, kdy se politické myšlenky už ani neprodávají jako prací prášky. Dnes si prostě řada politiků vymýšlí úplné smyšlenky, a hraje se čistě jen na to, kdo dostane "víc lajků", bez ohledu na nějaká trapná fakta chodná leda pro zkorumpované elity, nebo takovou ubohost pro intelektuály, jakou jsou koncepty a myšlenky :(
  https://en.wikipedia.org/wiki/Post-truth_politics

  Rekl bych, ze Svycar se o problematiku zajima prece jen o neco vic, nez Pepa z Hornich Praskolesu a to proto, ze muze a musi o vecech opravdu rozhodovat a to jiz po delsi dobu. Nelze ocekavat, ze pote, co najednou v Britanii vyhlasi referendum, tak najednou vsichni zasednou k pocitacum a ucebnicim a honem si potrebne nastuduji. Briti byli politickou "elitou" po generace vychovavani jako balici a jako balici rozhodli. Vsak jejich politici jsou take banda neschopnych baliku z lepsich rodin.

 • 24. 11. 2016 5:35

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad Americani nedelaji. Ti misto toho svrhnou rezim, napriklad demokraticky zvoleny (jako v Iranu)... - to zřejmě mluvíte o íránském převratu z roku 1953. Tam demokraticky zvoleného prime ministra odvolal Reza Shah dekretem, na což měl plné ústavní právo. Faktem je že to udělal na návrh Američanů a Britů, poté co prime ministr vyvlastnil Anglo-Iranian Oil Company.

  Ad Svycar se o problematiku zajima prece jen o neco vic, nez Pepa z Hornich Praskolesu a to proto, ze muze a musi o vecech opravdu rozhodovat a to jiz po delsi dobu - soustružník ani uklízečka nemají kvalifikaci, a ve většině případů ani mentální kapacitu, aby řešili složité otázky spojené se správou země. Navíc je tu riziko tyranie většiny. Pro nadpoloviční většinu lidí bude výhodné blonďáky vyvlastnit a rozprodat je na orgány, protože blonďáků je méně než polovina, a všichni ostatní si jen polepší. Další riziko spočívá v tom že si někdo zaplatí pár bilboardů, řekne lidem pár lží typu "pošleme 350 GPB týdně na zdravotnictví, volte Leave", zahraje na city stylem "Británie Britům" a "je čas na změnu", a prosadí naprostou blbost která je silně proti zájmům celé země. Přímá demokracie mi nepřijde jako dobrý nápad.

  Nakonec demokracie jako taková má zjevně svoje omezení. Jsou země kde se na předvolebních akcích losují automobily, a jeden můžete získat i po volbách, když zvolíte tu správnou stranu. Že je to specialita zaostalých zemí? V ČR pravidelně vyhrávaly ty strany, které slíbily voličům nejvíc dávek a dárků (za všechny Paroubkovo pastelkovné). A pro zbytek světa naprosto nepochopitelně dokáže v ČR zamávat volbami spoluúčast 30(!) Kč při ošetření u lékaře, s tím že spoluúčast nehradili sociálně slabí a děti, a byla omezená nějakým ročním maximem. V případě UK se hovoří o kultivované politice, ale jak je vidět na Brexitu, je to iluze. A výsledky voleb v US snad raději nekomentovat.

  Když se podíváte třeba na Hong Kong, tak tam měly být svobodné volby. Jenže Čína trvala na tom, že kandidáty musí schválit. Hong Kong totiž prý potřebuje zastupitele kteří milují Čínu. Zní to šíleně? Ano, ale... Z Čínského úhlu pohledu může volby, ve kterých může kandidovat kdokoliv, vyhrát třeba známý herec, TV rosnička, nebo nedej bože příznivce nezávislosti na Číně. Bylo by velmi obtížné je přesvědčit, že lid nakonec rozhodne moudře a uvážlivě. A po poslední amerických volbách je o tom asi nepřesvědčí už nikdo :)

  Na závěr snad jen citát: V tomto hříšném a žalostném světě se zkoušely a budou zkoušet mnohé způsoby vlády. Nikdo nepředstírá, že demokracie je dokonalá nebo samospasitelná. Říká se dokonce, že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních způsobů, které jsme vyzkoušeli.

 • 24. 11. 2016 7:38

  Jarda_P

  Přímá demokracie mi nepřijde jako dobrý nápad.

  Ma sve vyhody i nevyhody. Vzhledem k tomu, ze dnes politici s hrosi kuzi povazuji volice za voly, kteri jsou tu jen proto, aby politiky zvolili a ti si pak ve funkci delali, co se jim zlibi, zcela v rozporu s volebnim programe, ma sve nevyhody i zastupitelska demokracie. V te prime muzete alespon o necem rozhodnout, v te neprime rozhoduji politici podle toho, kdo jim lepe zaplati. Je jednodussi podplatit par politiku nez podplatit cely narod.

 • 23. 11. 2016 23:39

  Jarda_P

  Tezko uverit ze Theresa May je vhodnou figurou aby vyvedla UK z EU kdyz sama byla osobne PRO SETRVANI V EU.

  Ale no tak, Terezka ma prece flexibilni nazory a moralku. Dulezite je, ze je u koryta, ne to, co predkladala jako sve nazory vcera.

 • 23. 11. 2016 20:29

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad to video je z valecny zony= tam sebou raha zbrane snad uplne kazdej ne? - AK47 možná, RPG asi těžko. Ti američtí vojáci hledali útočníky, kteří stříleli americé jednotky za použití lehkých zbraní a RPG, a byli ve stejném směru jako ta skupinka s novináři. Našli někoho kdo měl u sebe AK47 a RPG, a domnívali se (nesprávně), že jede z nich na ně začal mířit RPG, takže skupinku sejmuli. Za sebe v tom nevidím problém. Jediné co je na tom zvláštní je to, že v tomhle případě nešlo o namíření RPG, ale o něčí teleobjektiv. Nevidím "collateral murder", ale to že se z toho WikiLeaks snažily později přiznanou manipulací vyrobit aféru.

  Ad se "novináři" připojí k ozbrojené skupině; vidim to jako nutnost! - ke skupince místních ozbrojenců s AK47 a RPG, bez koordinace s armádou, bez viditelného označení PRESS, bez té neprůstřelné vesty a přilby? Aha, skvělý postup. Kdo by v takovém případě čekal nehodu? :)

  Ad typek "fmr voting section attorney from Dep of justice" rika neco jinyho - tak trochu poslouchejte co říká. Minulý rok podal šest(!) žalob ohledně nepřesnosti volebních seznamů. Neříká jak často dochází k tomu že volí mrtví, ani jestli volí demokraty nebo republikány. Zmínil jediný případ, kdy někdo volil za svého mrtvého syna, a to bez kontextu (nevíme jestli se někdo třeba omylem podepsal v listu voličů na místě mrtvého syna, nebo jestli opravdu volil dvakrát). To že Obamova administrativa nechce čistit seznamy voličů je jeho hodnocení, na které má jako právník zaobírající se touto problematickou plné právo.
  Ad ci tvrzeni myslis ze je asi verohodnejsi? pravnik z US ministerstva spravedlnosti kterej ma volby v popisu prace anebo LaelOphir z Ceska - linkoval jsem vám zdroje, které považuji za poněkud serióznější, než bývalého právníka DoJ.

  Ad Neco si najdi o tom jak probihalo "hlasovani" v US na tech "electronic voting machines" ktery mimochodem frcely na XPckach :o)))) a o tom jak se vozily autobusy volicu z 1 statu do druhyho - nějaké konkrétní a věrohodné zdroje?

  Ad V Rusku mozna fixlujou s volbama (i kdyz spis to bude klasickej ruskej bordel) ale zas Putin nema takovou potrebu kdyz ma porad podporu min 85% obyvatelstva - v Rusku se zcela zjevně fixlují volby, to co jsem linkoval je minimálně pro mě více než dostatečný důkaz. Samozřejmě když občané protestovali, tak vláda protesty rozehnala, zahraniční politiky obvinila z vměšování do ruských záležitostí, a jelo se dál. V letošních "nejčistších volbách v historii Ruska" se dokonce někteří idioti nechali chytit na video při nacpávání hromady lístků do uren. Protože to se nedá ututlat ani v Rusku, označí se nejspíš výsledky v pár nejkřiklavějších případech jako neplatné, a opět se pojede dál.

  Ad Jak se zachazelo s "opozici" v USA jsem ted videl v primym prenosu- sice lidi od Trumpa nikdo nestrilel ale svinstva tam bylo pozehnane.... Neco si o tom najdi napr. projekt veritas - ten projekt Veritas, který zaplatil Trump, aby natočil dokument o údajně placených provokatérech na předvolebních akcích Trumpa? Jo, to zní jako věrohodný zdroj informací :)
  http://www.nbcnews.com/politics/2016-election/trump-foundation-paid-activist-filmmaker-james-o-keefe-n670381

  Ad zamestance z DNC... zastrelili vecer zezadu na ulici - v místech kde před došlo ke spoustě ozbrojených loupeží, a údajně se mu snažili neúspěšně sundat hodinky. Hned bych za to zavřel Hillary, byla to jasná objednávka :D. Jinak to že demokraté nechtěli jako leadera Sanderse se dá celkem pochopit. Amíci by totiž pak volili mezi socialistou se sklony ke komunismu a nepříčetným egomaniakem, který bohužel nakonec vyhrál.

 • 24. 11. 2016 4:22

  hugochavez (neregistrovaný)

  @LO
  mě bohatě stačil rozbor "dokumentu" Collateral Murder, kde Amíci údajně zavraždili civilisty a dva novináře Reuters. Ve skutečnosti se novináři najatí společností Reuters připojili ke skupině ozbrojenců s AK47 a RPG, a zemřeli při následném zásahu (kde dlouhý objektiv jednoho z novinářů byl mylně identifikován jako mířící RPG). Wikileaks se dopustily čisté manipulace, a Assange to sám přiznal...

  Taksi ten film dame jeste jednou ne? collateral murder aljazeera
  https://www.youtube.com/watch?v=Zok8yMxXEwk Sice nevim proc tam zvali toho saska z Cato institut protoze to je neco jako institut Vaclava Klause =absolutne neverohodna zbytecna instituce ale budiz, asi chteli dat "prostor obema stranam" At koukam jak koukam tak dost dobre nechapiu to tvoje "kde Amíci údajně zavraždili civilisty a dva novináře" jaky UDAJNE? vzdyt' to vidi i slepej ze tam rozstrileli hafo lidi na sracky. Strileli tam do lidi ktery se plazili zraneny po ulici.......... Assange to okomentoval dobre: berou to jako video hru a cilem je udelat co nejvyssi skore. Tipuju ze za ty deti pokosili v ty dodavce si pripsali zvlastni bonus.

  BTW porad nak nechapu cim "Wikileaks se dopustily čisté manipulace" ?? ja na tom videu vidim chlapy s AK47... i na tom videu co komentuje Assange...

  Ad je evidentni ze tam zadny ozbrojenci nebyli= tu helikopteru nikdo neostreloval i kdyz si tam vesele krouzila hromadu casu - LOL, to asi nemyslíte vážně :)
  Myslel sem ozbrojenci kteri ostrelujou US army takze protipalba byla opravnena-spatne sem se vyjadril.
  To ze ve valecny zone pobihaj civilove s AK47 mi prijde normalni. Strilet do hloucku takovych civilistu ze zalohy ne.
  Dorazet je pak kdyz lezi na zemi mi taky neprijde normalni. A prejet autem telo a mit z toho desnou srandu mi taky neprijde normalni. Ale ja zas neholduju CounterStriku ani Call of Duty takze co ja vim o poradnym adrenalinu ze?

  Ad Komunikace pilotu nepotrebuje komentare-to mluvi za vse - čekáte že jim k tomu bude hrát klasická hudba a budou recitovat Shakespeaka :)
  Ne- cekal bych ze jako profesionalni vojaci k tomu budou pristupovat profesionalne= s chladnou hlavou a podle reguli.
  To co vidim je sbirka psychopatu co maj evidentne orgasmus z toho ze dole strilej kraliky. Ale co taky cekat od farmarskejch synku ktery aby se dostali z diry ve ktery se narodili takse dali do armady a ta je po par mesicich kursu posle "hrat videohry" na zivy terce na druhy strane zemekoule. Docela bych chtel videt xichty tech pilotu kdyby nekdo takhle kosil jejich pribuzny a z ty dodavky by pak vytahovali jejich vlastni deti........to bych fakt chtel videt jak by se tvarili.

  Místo toho obsadí kus sousední země a vypíšou referendum, dost podobně jako třeba Hitler v Rakousku. Plus vedou válku proti Ukrajině...
  Ukrajinu jsme tu na Rootu pred par mesici probirali dost obsirne- nehodlam marnit cas opakovanim toho co uz bylo receno.

  (Rusove se) ohánějí právem na sebeurčení když se jim to hodí...
  Je rec porad jeste o Rusku anebo u pristupu USA v Kosovu (po tom co ho Madla Ooolrajtova humanitarne vybombardovala)??
  Tam probehlo pod taktovkou USA taky referendum o sebeurceni a nasledne vyhlaseni nezavislosti Kosova. Dneska tam ma USA svou druhou nejvetsi vojenskou zakladnu v Evrope hned po Ramsteinu (prezdiva se tomu Guantanamo 2 - tam se asi dejou veci!). A jeste bonusova informace specialne pro tebe- v Kosovu nebydleli do referenda zadny Americani - na Krymu ale Rusu bydli uz po generace hromady ;o)

  Švýcarsko - jo, hrozně mě bere představa, že Franta přijde od soustruhu, a bude hlasovat o problematice o které v životě neslyšel.......a samozřejmě jak má hlasovat třeba ohledně nějakého dokumentu který má pár tisíc stránek, a ze kterého není schopný pochopit ani nadpis.
  A ty si myslis ze poslanci v ceskym parlamentu tech "par tisic stranek ctou" nez zvednou pracku? Vazne si to myslis? Ze takovej Kalousek anebo Benda si po vecerech procita zakony o kterych bude 2hej den hlasovat? Sledoval's nekdy zasedani ceskyho parlamentu? videl's to panoptikum? videl's co tam predvadej? Jaky tam vedou fundovany debaty o problematice? Delas si ze me (_!_) ?? Videl's nekdy debatu v Evropskym parlamentu?? Videl's treba Martina Schultze a jeho "napady" ?? Videl's britskej parlament? Danksej asi ne- to si taky o neco prisel. Mame tady slecnu Tina Bramsen se jmenuje a ta teda stoji za to! Clovek by rek' ze je pribuzna s Jirsakem= cim vetsi hovno o tematu vi tim vic se k tomu vyjadruje.........a ona vi tak nejak o VSEM hovno, takze je o zabavu postarano. Videl's nekdy Junkerse?
  https://www.youtube.com/watch?v=XPgiI46FCDU dobre si je tam vsechny prohlidni- tyhle lidi ovlivnujou tvuj zivot.
  https://www.youtube.com/watch?v=V2QrARLZe-o A ty se otiras o svycarskyho soustruznika? Jsem si dost jistej ze s tim Svycarem by sis pokecal rozumneji nez z vetsinou tech panaku co pro tebe delaj zakony "ve tvem zastoupeni"

  BTW kdyz se ti ani svycarskej model nezamlouva tak co navrhujes? jak bys to zaridil ty?

  v Rusku se zcela zjevně fixlují volby.
  No vono na tom vychode ma to fixlovani tak nejak tradici viz.
  http://usti.idnes.cz/soud-v-moste-s-hanou-jenickovou-za-uplaceni-volicu-v-komunalnich-volbach-14l-/usti-zpravy.aspx?c=A161107_104441_usti-zpravy_vac2#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=krimi&utm_content=main

  ten projekt Veritas, který zaplatil Trump, aby natočil dokument o údajně placených provokatérech na předvolebních akcích Trumpa? ne to sis spletl a odkazovat na NBCnews ktera je proflakla pro-Clintonovska TV to sis taky spletl.
  Projekt Veritas natocil lidi ze stabu Clintonovy (Scott Foval a Rob Creamer) jak se chvastaj ze zarizujou bitky na Trumpovo mitinkach protoze proste "to musime vyhrat". Na skrytou kameru tam vyblejou ze Hitlery vi co se deje (kdovi jestli to sama nevymyslela)
  https://www.youtube.com/watch?v=V6NBH3wPltw#t=55m40s

  to že demokraté nechtěli jako leadera Sanderse se dá celkem pochopit.
  Zda se ze ti unika princip DNC- to je instituce ktera ma dohlidnout na REGULERNI prubeh volby kandidata PODLE JEHO OBLIBENOSTI A PODPORY ZESPODU= OD VOLICU/STRANIKU a toho pak najmenovat jako kandidata za Demokratickou stranu. Tam neni nic o tom ze budou intrikovat proti Sandersovi a odstavi ho na veldejsi kolej -coz se jim povedlo, coz ukazaly ty leaknuty emaily a coz zrejme stalo zivot toho mladika co se pohyboval urostred toho vseho a fandil bezmezne Sandersovi. Tady si muzes vychutnat predsedkyni DNC
  https://www.youtube.com/watch?v=V6NBH3wPltw#t=48m00s a jak ji tak posloucham tak je mi jasny co je to tam za spolek.

  Trump - ten člověk je sprostý misogynský populistický idiot bez jakékoliv kvalifikace vést stát. Zatím totiž ukázal jen to že umí lhát, kydat špínu na oponenty, a brečet "faul" kdykoliv něco není v jeho prospěch.
  Nesplet sis tam jmeno? Ten popis sedi prece presne na Clintonovou. A muzu ho jeste doplnit= ma plny kapsy uplatku pardon "election contributions" od lobistu a korporaci. Ale od me takovy info neni verohodny-tak ti to rekne nekdo kdo ji zna mnohem lip nez ja :o)))) https://www.youtube.com/watch?v=V6NBH3wPltw#t=1h26m25s

  Ad Nemůžu udělit milost někomu, kdo se nepřišel hájit k soudu -..... to co předvedl(a) Chelsea Manning za mě jasně zasluhuje trest smrti.
  Ra bych pripomel ze za zverejneni toho Collateral murder videa vdecime prave osobe jmenem Manning.

  To že by Amíci šli do Iráku proto aby mohli napadnout Irán je naprosto nepodložená spekulace. Zatím jste nepřeložil jediný argument, který by prokazoval nebo alespoň silně podporoval váš postoj.
  No zas tak mimo misu to neni-staci aby se Izraelci blbe vyspali a neco v Iranu vybombardovali a na valku je zadelano- a USA chte nechte by se musely zucastnit protoze Izrael nemuzou nechat padnout-na to je zidovska lobby v USA prilis silna. To bylo take duvodem vzniku Stuxnetu= Izrael chtel preventivne vybombardovat iranskej zavod na obohacovani uranu stejne jako to udelali Saddamovi pred par lety. Jenze hrozil obrovskej pruser protoze Rusove jsou tradicne s Iranem zadobre. Tak NSA+ta elitni IT grupa v Mossadu vymysleli virus a odpalili Irancum centrifugy. Jenze Izraelcum to nestacilo tak s Amikama vyjebali, virus vylepsili coz vedlo k prozrazeni a za cas v USA zacly black-outy a kolabovat infrastruktura a sef US homeland security se z toho moh' posrat protoze vubec netusil ze to svinstvo vyrobili jeho kolegove od NSA a myslel si ze je USA pod utokem Rusu nebo Cinanu. Technicky se tomu rika "nasrat si do vlastniho hnizda"

  Wesley Clark řekl, že mu někdo řekl, že... Jo, to je super zdroj
  ten nekdo byl general v Pentagonu -cili dost dobrej zdroj, kterej ten seznam zemi co hodlaj vybombardovat dostal ze "secretary defence office" Ale i kdyby mu to prozradila hajzlbaba tak je to porad na medaili, protoze by to trefila docela presne. A protoze "globalresearch je "alternativní" konspirační žumpa." taksi to pojdme poslechnout primo od Wesley Clarka osobne: https://www.youtube.com/watch?v=LAFHOHIiFZA
  Je dobry si vsimat casovy posloupnosti.

  Ad typek "fmr voting section attorney from Dep of justice" rika neco jinyho - tak trochu poslouchejte co říká. Minulý rok podal šest(!) žalob ohledně nepřesnosti volebních seznamů. Neříká jak často dochází k tomu že volí mrtví, ani jestli volí demokraty nebo republikány.
  Taksem si poslech znovu co rika a nemuzu si pomoc ja slysim hlavne tohle
  https://www.youtube.com/watch?v=V6NBH3wPltw#t=2h01m00s a pak slysim taky "they are covering criminal activity"...

 • 24. 11. 2016 7:50

  Jarda_P

  Nesplet sis tam jmeno? Ten popis sedi prece presne na Clintonovou. A muzu ho jeste doplnit= ma plny kapsy uplatku pardon "election contributions" od lobistu a korporaci. Ale od me takovy info neni verohodny-tak ti to rekne nekdo kdo ji zna mnohem lip nez ja :o)))) https://www.youtube.com/watch?v=V6NBH3wPltw#t=1h26m25s

  To asi ma. Je to zaprodana, intrikanska korporatni prostitutka. To ale nemeni nic na tom, ze Trump je take verbez a je tezke rici, ktera ze dvou verbezi je horsi. Trump je zlodej, podvodnik a hulvat. Cini ho to vhodnejsim pro funkci prezidenta, nez soudruzka Clinton?

 • 25. 11. 2016 14:25

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad nevim proc tam zvali toho saska z Cato institut protoze to je neco jako institut Vaclava Klause =absolutne neverohodna zbytecna instituce - zato Al Jazeera je věrohodná instituce :D

  Ad vidi i slepej ze tam rozstrileli hafo lidi na sracky - jistě. Ve válečném konfliktu narazili na skupinu ozbrojenců s AK47 a RPG na lokaci odkud se střílelo na americké jednotky, a jeden z nich zdánlivě mířil RPG. Tak je sejmuli. Tak to ve válce bývá. Vražda je o něčem jiném.

  Ad Strileli tam do lidi ktery se plazili zraneny po ulici - naopak dokud se dotyčný jen plazil a neměl zbraň, tak ho nechali. To jsou ROE. Když přijela dodávka a začala pomáhat zraněnému členovi té skupiny ozbrojenců, tak terpve zasáhli.

  Ad porad nak nechapu cim "Wikileaks se dopustily čisté manipulace" - na původním videu neupozornili že dotyční měli zbraně, a vzbudili tím dojem, že šlo o nevinné civilisty. Ve skutečnosti měli AK47 a RPG. Assange sice v komentáři pro Al Jazeera tvrdí že tím RPG na začátku videa si nebyli jistí, ale součástí uniklých materiálů byly i fotografie z místa poté co dorazila pozemní jednotka, a tam je minimálně jedno RPG jasně vidět - takže opět manipuloval.

  Ad To ze ve valecny zone pobihaj civilove s AK47 mi prijde normalni - když se po válečné zóně pohybujete s automatickou puškou a RPG, tak počítejte s tím, že vás někdo sejme.

  Ad cekal bych ze jako profesionalni vojaci k tomu budou pristupovat profesionalne= s chladnou hlavou a podle reguli - a přesně to se děje. Drží se ROE, čekají na povolení k zásahu.

  Ad co vidim je sbirka psychopatu co maj evidentne orgasmus z toho ze dole strilej kraliky - tak to ve válce chodí. Zabití nepřítele vojákovi dává pocit úspěchu a síly, to je normální. Problém nastává pokud se díky tomu přestane držet pravidel. Další problém je v tom, že po čase si začnou vyčítat, že jim zabití nepřítele způsobilo příjemné pocity. Zvlášť při návratu do civilního života.

  Ad Ukrajinu jsme tu na Rootu pred par mesici probirali dost obsirne- nehodlam marnit cas opakovanim toho co uz bylo receno - to máte na mysli ty výroky o tom že Krym byl samosprávná oblast, a tím pádem nebyl součástí Ukrajiny a nevztahovala se na něj ukrajinská ústava? Takové nesmysly opakovat fakt nemusíte.

  Ad v Kosovu... probehlo pod taktovkou USA taky referendum o sebeurceni - v Kosovu hlavně probíhal konflikt se spoustou masakrů, který bylo potřeba nějak řešit. Na Krymu nic takového neprobíhalo.

  Ad v Kosovu nebydleli do referenda zadny Americani; na Krymu ale Rusu bydli uz po generace hromady - ano, a v tom "referendu" také hlasovali i ti, kteří neměli ukrajinské občanství. To jen mimochodem.

  Ad myslis ze poslanci v ceskym parlamentu tech "par tisic stranek ctou" nez zvednou pracku - minimálně někteří ano.

  Ad Sledoval's nekdy zasedani ceskyho parlamentu? videl's to panoptikum? videl's co tam predvadej? Jaky tam vedou fundovany debaty o problematice? - a to jsou volení politici, kteří se nevěnují ničemu jinému než správě země. Představte si soustružníka Frantu. Vždyť i ve volbách lidé volí "podle ksichtu", jako kdyby si vybírali miss ČR, a ne správce své země. Případně volí podle desetislabičných hesel na billboardech.

  Ad kdyz se ti ani svycarskej model nezamlouva tak co navrhujes? jak bys to zaridil ty? - citoval jsem Churchila: V tomto hříšném a žalostném světě se zkoušely a budou zkoušet mnohé způsoby vlády. Nikdo nepředstírá, že demokracie je dokonalá nebo samospasitelná. Říká se dokonce, že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních způsobů, které jsme vyzkoušeli. Jsem za zastupitelskou demokracii, protože přímá demokracie je vláda nekvalifikovaná a vláda vedoucí k tyranii většiny.

  Ad podle obžaloby nabízela za preferenční hlasy voličům občerstvení a zábavu; dostala trest za maření voleb - to je ovšem někde trochu jinde, než systematické podvádění v Rusku.

  Ad Projekt Veritas natocil lidi ze stabu Clintonovy... jak se chvastaj ze zarizujou bitky na Trumpovo mitinkach - project Veritas je James O'Keefe, který je známý tím že vystřihuje z videí pasáže, a dává je do vlastního kontextu, který neodpovídá realitě. Zrovna u něj bych měl dost velké pochyby o věrohodnosti.
  http://time.com/4536212/james-okeefe-project-veritas-video-democrats/

  Ad ti unika princip DNC, to je instituce ktera ma dohlidnout na REGULERNI prubeh volby kandidata - a nestalo se tak? Sanderse neměli rádi, ale to je snad jejich plné právo.

  Ad Ra bych pripomel ze za zverejneni toho Collateral murder videa vdecime prave osobe jmenem Manning - a co jsme se rozborem případu dozvěděli? Dva neoznačení kontraktoři Reuters se připojili ke skupině ozbrojenců s AK47 a RPG ve válečné zóně, a armáda je sejmula s částí té skupiny. Wow, to je odhalení. Manning porušil(a) snad všechna existující pravidla. Vynést 3 miliony diplomatických dokumentů a předat je třetí straně (navíc cizímu státnímu příslušníkovi) ke zveřejnění? Za mě by za to byl trest smrti naprosto v pořádku.

  Ad To že by Amíci šli do Iráku proto aby mohli napadnout Irán je naprosto nepodložená spekulace; staci aby se Izraelci blbe vyspali a neco v Iranu vybombardovali a na valku je zadelano - to se ovšem dá říct o veliké spoustě kombinací různých zemí.

  Ad Jenze Izraelcum to nestacilo tak s Amikama vyjebali, virus vylepsili coz vedlo k prozrazeni a za cas v USA zacly black-outy a kolabovat infrastruktura - máte k tomu nějaký věrohodný zdroj? Global Research a konspirační teorie ani linkovat nemusíte.

  Ad Wesley Clark řekl, že mu někdo řekl; taksi to pojdme poslechnout primo od Wesley Clarka osobne - ano, globalresearch je "alternativní" konspirační žumpa, ale Wesley Clark to opravdu řekl. Což nezmanená že je to pravda, nebo že by to byla americká strategie.

  Ad "fmr voting section attorney from Dep of justice" - ano, říká že podle jednoho zdroje jsou ve volebních seznamech 4 miliony mrtvých lidí. Neříká kolik z nich volilo.
  Ad pak slysim taky "they are covering criminal activity" - což je jeho názor (který mu jako právníkovi vydělávajícímu na sporech okolo voleb hraje do not), a nepodložil ho žádným zdrojem. Linkoval jsem vám zdroje, podle kterých jsou mrtví voliči, kteří skutečně volí, naprosto okrajovým problémem.

 • 28. 11. 2016 12:06

  SB (neregistrovaný)

  „...ale součástí uniklých materiálů byly i fotografie z místa poté co dorazila pozemní jednotka, a tam je minimálně jedno RPG jasně vidět...“
  Tak vzhledem k tomu, že mimo Americké armády na místě po incidentu nikdo jiný nebyl, tak nějaké RPG na zemi není důkazem, ten se dá doplnit dodatečně, a Američani důkazy vyrábět umějí.

 • 28. 11. 2016 15:16

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad mimo Americké armády na místě po incidentu nikdo jiný nebyl, tak nějaké RPG na zemi není důkazem, ten se dá doplnit dodatečně, a Američani důkazy vyrábět umějí - armáda provádí dokumentaci na místě, incidenty vyšetřuje, sepisují se svědectví vojáků. V tomto případě bylo na videu vidět něco co vypadá jako RPG, a z vyšetřování jsou fotky s RPG. Assange ve videu "collateral murder" neupozornil na to že skupina byla ozbrojená AK47 a RPG, což je jasná manipulace (a sám to přiznal, prý pro maximalizaci politického dopadu věci). Kdyby totiž z videa bylo jasné, že se dva novináři připojili ke skupině ozbrojenců s AK47 a RPG, a pak je Amíci sejmuli, tak by se to těžko dalo interpretovat jako vražda nevinných civilistů. V nejlepším případě by to byl dobře odůvodněný omyl. Assange zjevně neusiloval o žádnou objektivitu, ale o prosazení vlastní politické agendy, a neváhal kvůli tomu zamlčet důležitá fakta, která měl k dispozici.

  Jak jsem už psal, aférou Collateral Murder pro mě WikiLeaks skončily jako věrohodný zdroj informací. Pokud někdo zveřejňuje ukradené dokumenty, a vybírá z nich bez kontextu a bez snahy o objektivitu jen ty pasáže, které se hodí jeho politickým cílům, tak nevidím důvod hovořit o whistleblowingu, nebo dokonce o věrohodnosti.

 • 23. 11. 2016 15:58

  Jarda_P

  @hugochavez
  Snowden ukazal ze NSA si s americkou Ustavou pravidelne vytirala prdel....

  Tak vytirani prdele ustavou neni nic noveho a netyka se pouze NSA. Ja se spis divim, ze tu ustavu jeste netisknou na hajzlpapir, aby se s ni Amici konecne seznamili z nezavislych zdroju, tedy z ustavy same a aby pochopili, na co ta ustava vlastne je - na hovno.

 • 24. 11. 2016 4:46

  hugochavez (neregistrovaný)

  @Jarda_P
  Tak vytirani prdele ustavou neni nic noveho a netyka se pouze NSA.
  No ono se to rozrostlo o kategorii "vytirani si prdele se zakonodarcema a dozorovym organem" a skutecne se to netyka jen NSA. Tady napr. to zkousi FBI v Kongresu https://www.youtube.com/watch?v=V6NBH3wPltw#t=1h07m40s Chaffitz je tady jeste mirnej ale tady
  https://noagendaplayer.com/listen/861/2-08-48 uz mu dojde trpelivost a toho xichta z FBI na miste vykosti :o))

 • 24. 11. 2016 9:33

  NULL (neregistrovaný)

  @hugochavez

  Neztrácej s LO čas. Ten blb stejně umí tak maximálně nalinkovat z wikipedie LOL a to co píšeš ani nečte, maximálně tak opakuje písmenka a ty tím marníš čas a blb se směje . . .

 • 23. 11. 2016 15:30

  Ondra Satai Nekola

  Ze by terroristi nejak zvlast zlepsili svoje sifrovani nema AFAIK jakoukoli oporu v datech.

  Ostatne problem neni to, ze nekdo spehoval terroristy, ale to, ze spehoval plosne vsechny. Upozornit na to je naprosto OK.

 • 24. 11. 2016 2:07

  JA (neregistrovaný)

  Ok, bez jim tedy poradit, jak spehovat JEN teroristy:o) Respektive jim dej navod, jak zjistit, kdo je terorista bez toho, abys sbiral vsechnu komunikaci? To je minimalne na nobelovku.
  Je smutne, jak vsem vadi nejake plosne sledovani, ale zatim jeste v historii teto planety nikdo neprisel na lepsi zpusob ..... jediny dalsi zpusob nez informacni boj, je ten realny .... takze zrusme vsechny zpravodajske sluzby, zakazme sledovani a postavme na kazdy roh ulice vojaka se samopalem a detektorem vybusnin .... jiste se hned vsichni budou citit bezpecneji:o) Diky panu snowdenovi jsme tomuto scenari zase o neco bliz ......

 • 24. 11. 2016 4:37

  hugochavez (neregistrovaný)

  Ok, bez jim tedy poradit, jak spehovat JEN teroristy:o) Respektive jim dej navod, jak zjistit, kdo je terorista bez toho, abys sbiral vsechnu komunikaci? Je smutne, jak vsem vadi nejake plosne sledovani,
  Ne-je smutne ze existuji jedinci kteri skocili na tenhle spek zvany musime fizlovat vsechny abysme mezi nima nasli teroristu.
  Abys to lepe pochopil- existuje takovy primer ze "hledat teroristu to je jako hledat jehlu v kupe sena"
  a ted otazka pro chytre chlapce a devcatka: "bude sance ze najdes jehlu v kupe sena vyssi anebo nizsi kdyz ti ta kupa sena bude exponencialne narustat??"

 • 24. 11. 2016 7:53

  Jarda_P

  Tak oni ty teroristy vymysleli mimojine z toho duvodu, aby mohli fizlovat uplne vsechny a lidi jako JA k tomu meli plne pochopeni a jeste to obhajovali. JA se prece nema ceho bat, nic protizakoneho prece nedela, ze.

 • 24. 11. 2016 9:38

  Ondra Satai Nekola

  OK, takze se schodneme, ze ti terroristi zacinajici sifrovat kvuli Snowdenovi bylo jen takove placnuti?

  To je docela zvlastni, ze driv staty s terrorismem (se stridavymi uspechy) bojovaly a pritom jeste vicemene braly ohled na takova ta... jak se to... lidska prava. Mozna staci pouzit mozek, neresit problemy, ktere resit nejdou (ono i to plosne sledovani v boji proti terroristum poradne vysledky nikdy neneslo) a pouzivat metody, co funguji (coz neni plosne smirovani ale bezna policiejni prace, agenti, praskaci, sledovani komunikace teroristu...).

 • 24. 11. 2016 12:18

  NULL (neregistrovaný)

  "OK, takze se schodneme, ze ti terroristi zacinajici sifrovat kvuli Snowdenovi bylo jen takove placnuti?"

  Každopádně. Někteří ti chytřejší šifrovali i před tím a možná i někteří začali i šifrovat po tom, ale pochybuji, že přímo kvůli Snowdenovi, spíš kvůli "šéfům". Když se můžou organizovat na Twitteru, tak bych neřekl, že si s nějakým velkým šifrováním límou hlavu.
  To co odhalil Snowden zas tolik, resp. tak přímo, s teroristy nesouvisí. Na teroristy platí jak píšeš staré dobré metody, na výslech převoz do Pakistánu a tam si to ještě rádi rozmyslí. Naopak je měli nechat v klidu pracovat a pak je jenom sbírat. A navíc nevěřím že je dnes problém zájmové osoby napíchnout či sledovat nějaký problém . . .

  Každopádně dnes se ukazuje, co všechno ti zlí diktátoři Husejn a Assad museli držet na uzdě . . .

 • 25. 11. 2016 11:21

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Nechci se zastávat šmírování veškeré populace, ale chápu důvody, které k němu vedou. Teroristé se dneska rekrutují z poměrně normálních lidí, kteří jsou mladí a nespokojení, začnou číst džihádistické nesmysly na netu, a o něco později si koupí teroušskou výbavu a jdou někam zaútočit. Klasickým způsobem jsou těžko k odhalení, protože se rekrutují z poměrně velké skupiny (muslimové + "mainstreamoví" mladí muži), a radikalizuje se jich jen velmi malé procento. Chápu že profilováním se jich dá část odchytit, a když se podaří nějakého chytit, tak je velkou výhodou okamžitě vědět s kým si dotyčný volal, mailoval a s kým online komunikoval, protože s vysokou pravděpodobností najdete jeho spříznění teroušské kolegy.

  Z těch "klasických" technik by určitě pomohlo deportovat imámy kteří hlásají nenávist v mešitách (bohužel tomu často brání zákony), lépe dohlížet na islámské školy, zakázat financování mešit a islámských škol ze zahraničí atd.

  Převézt někoho na výslech do Pákistánu moc nepomůže. Když máte dost důkazů abyste ho postavil před soud, tak k tomu není důvod. Když ty důkazy nemáte, tak se vystavujete značnému riziku, že nevinnému necháte vytrhat nehty a popálit genitálie elektrickým proudem, což mi nepřipadá jako úplně dobrý nápad.

 • 25. 11. 2016 15:22

  NULL (neregistrovaný)

  @Leal

  Tak o tom, že jsou důvody pro šmírování celé populace a že jsou pochopitelné, resp. nejsou čistě iracionální, to je jasné. Ale jako člen té populace jsem proti. Zloději se taky rekrutují z celé populace a přesto ti nikdi x* denně nekontroluje tašky a věci . . .

  "Z těch "klasických" technik by určitě pomohlo deportovat imámy . . . "

  No to minimálně, ještě bych ten výčet rozšířil . . .

  "Převézt někoho na výslech do Pákistánu moc nepomůže"

  Ano, takového člověka musíš vystopovat atd a to samo už ti přinese dost důkazů. Zde pakistán nepomůže. Pokud se ale chceš dozvědět další důležité věci, tak hrou na ""hodného a zlého poldu" na evropské stanici to nedokážeš. V pakistánu máš větší šanci.
  Je to smutné, je to neetické a nelidské, ale poslední dobou nemáme tu pověstnou hrubou záplatu na ten hrubý pytel. Nemáme ani normální záplatu - dejme tomu ty klasické metody.
  Problém ale je, že to plošné sledování nikdy k odhalení teroristů nepomohlo, nebo aspoň ne z nějaké významné části, za to se ale používá k nepřímé manipulaci, řízení a jako výhoda v mezinárodních obchodních vztazích . . . . A k tomu to přece sloužit nemělo . . .
  Ani na ty internetové kriminálníky plošná sledovačka neplatí, i ty by jsi to měl vědět, že když MS pomáhá úřadům, tak jsou to specificky a úzce zaměřené akce . . .

 • 25. 11. 2016 16:14

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad jako člen té populace jsem proti - v tom se shodneme.

  Ad Pokud se ale chceš dozvědět další důležité věci, tak hrou na ""hodného a zlého poldu" na evropské stanici to nedokážeš - podle Committee Study of the Central Intelligence Agency's Detention and Interrogation Program a dalších zdrojů není mučení efektivní výslechovou technikou. Mimo jiné protože vyslýchaný přizná cokoliv. Doporučuji stranu 9 (v dokumentu číslovaná jako strana 2).
  https://web.archive.org/web/20141209165504/http://www.intelligence.senate.gov/study2014/sscistudy1.pdf

  Ad Problém ale je, že to plošné sledování nikdy k odhalení teroristů nepomohlo, nebo aspoň ne z nějaké významné části, za to se ale používá k nepřímé manipulaci, řízení a jako výhoda v mezinárodních obchodních vztazích . . . . A k tomu to přece sloužit nemělo - efektivita plošného sledování je přinejmenším sporná, souhlas.
  Nicméně použití informací získaných pomocí nějaké formy sledování je v mezinárodních vztazích (bohužel) běžné. Amíci odposlouchávají Němce, Němci zase Frantíky a Turky, atd. V podstatě se každý snaží získat informace jak může, a doufá že se to neprovalí. Když se to provalí, tak se to veřejně odsoudí na obou stranách, ale všichni vědí že v tom jedou všichni, takže se jede dál.

  Ad Ani na ty internetové kriminálníky plošná sledovačka neplatí, i ty by jsi to měl vědět, že když MS pomáhá úřadům, tak jsou to specificky a úzce zaměřené akce - nevím jestli to pomáhá ne internetové kriminálníky. Vím že úzce zaměřené akce zcela jistě pomáhají. Když například někoho unesou, nebo je důvodně podezřelý z teroristických aktivit, a v jeho mailu mohou být důležité informace k věci, tak by soud vystaví úzce zaměřený příkaz k vydání dat a provider se jím řídí. S tímhle problém nemám.

  Ohledně plošného sledování k tomu těžko říct víc, než co řekl Obama: je to o rovnováze na jedné straně práva na soukromí a na druhé straně bezpečnosti. Za mě obrovský propad soukromí vede k minimálnímu zlepšení bezpečnosti. Terorismus je vážný problém, ale počet obětí je daleko nižší než u ne-teroristických vražd nebo dopravních nehod, a minimální (dost možná nulové) zlepšení bezpečnosti nemá přednost před právem na soukromí. I pokud bychom totiž věřili že současní vládci získané informace nezneužijí (a to vyžaduje zatraceně hodně víry), tak za pár let může být u vlády někdo úplně jiný, a rozpoutat pro občany peklo na zemi.

  Podobně se děsím třeba zákonů umožňujících držet podezřelé z terorismu ve vazbě neomezenou dobu bez soudu a bez přístupu k obhájci. Chápu že se mají týkat jen teroristů. Chápu že je na to potřeba poměrně složitá právní procedura, a ta vazba se musí například v US pravidelně prodlužovat, což obsahuje proces přezkoumání. Jenže jako občan také vnímám obrovský potenciál pro zneužití, a vím že cokoliv může být zneužito, tak časem zneužito bude. A všichni víme, že občanská práva je jednoduché ořezat, ale je téměř nemožné dostat je zpátky. Fakt bych se nerad dočkal třeba situace kdy někdo hodí vajíčko po českém prezidentovi, a budou ho držet roky pod zámkem bez soudu, třeba protože je podezřelý z členství v nějaké organizaci, která byla prohlášena za teroristickou. V té chvíli by byly šrouby už tak utažené, že by s tím nikdo nic neudělal, a mohli bychom si leda vzájemně pogratulovat s Čínou a Severní Korejí. Nakonec současný vývoj třeba v Turecku se tomu začíná dost blížit.

 • 25. 11. 2016 18:21

  NULL (neregistrovaný)

  " podle Committee Study of the Central Intelligence Agency's Detention and Interrogation Program a dalších zdrojů není mučení efektivní výslechovou technikou. Mimo jiné protože vyslýchaný přizná cokoliv"

  Ale já ti psal, že to není o přiznání, na to mu každý sere, když už byl stejně odhalen, ale o vysypání dalších věcí z rukávu . . .

  "Ohledně plošného sledování k tomu těžko říct víc, než co řekl Obama: je to o rovnováze . . . "

  Je ale rovnováha nezajímá. Je zajímá, jak vědět o každém co nejvíc a teroristy mezi nimi evidentně nehledají. Pamatuješ si co řekl belgický ministr vnitra, nebo prime minister (teď už nevím) po útoku na letiště v Bruselu teď nedávno? Řekl, že "10 roků jenom monitorovali a teď už to nemohou přehlížet . . . " (ty čtvrti, odkud si do francie dovezli samopaly, odjeli na to letiště a tak . . .). Bylo to v TV reportáži a pamatuju si to, protože mě úplně zarazilo, že oni o tom vlastně celou dobu věděli, celou dobu je sledovali a neudělali vůbec nic. Jenom nachystali návrh o odzbrojení řádných občanů. Ten byl sepsaný a zamilovaný elitami během 2 dnů :-) - takže nachystaný. Hodně mě to tehdy šokovalo a jenom to ukazuje to, jaká se situace, oni je tady prostě tak jak američané nechali pár kousků udělat, vytěží z toho a teď to zkusí zlikvidovat aby vypadali schopně. Úplně se jim to nepovede, ale to se využije k dalším restrikcím . . . Proto jim nevěřím, že nějaké plošné sledování je kvůli teroristům. Každý na tomto kontinentě, kdo není retardovaný, tak by věděl kde teroristy hledat i před Paříží a Bruselem. Však to i vykřikovali roky dopředu . . .

  "Podobně se děsím třeba zákonů umožňujících držet podezřelé z terorismu ve vazbě neomezenou dobu bez soudu . . . "

  Jasně, to je cesta do pekel, dříve či později . . . Jde ale o to, že my, jako západní civilizace, jsme si proti těmto lidem svázali ruce a nyní se divíme, že se nemáme jak bránit a nasadili jsme si náhubky a nyní jsme jak bezzubí. Pořád se všem vykládá, jak je to v pohodě a tak jsou všichni "v pohodě"

 • 27. 11. 2016 17:41

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad to není o přiznání, na to mu každý sere, když už byl stejně odhalen, ale o vysypání dalších věcí z rukávu - to je ale ten samý problém. Například po shození bomb na Hiroshimu a Nagasaki Japonci mučili jistého amerického bombardovacího pilota, který neměl žádné informace o projektu Manhattan. Mučením z něj "úspěšně" dostali že Amíci mají 100 atomových bomb, a dalšími cíli atomových bomb budou Tokyo a Kyoto. A při sestavování toho reportu, který jsem linkoval, se hodnotily podobné případy z nedávných "zostřených výslechů" prováděných v režii CIA.

  Ad co řekl belgický... po útoku na letiště v Bruselu teď nedávno? "10 roků jenom monitorovali a teď už to nemohou přehlížet"; Každý na tomto kontinentě, kdo není retardovaný, tak by věděl kde teroristy hledat i před Paříží a Bruselem - jedna věc je tušit a domnívat se, druhá věc je mít důkazy které obstojí před soudem. Například zaměstnanci bruselského letiště Zaventem jsou často muslimové (je to fyzická a mizerně placená práce o kterou místní nestojí), a někteří z nich sympatizují s ISIL. Dva z těch útočníků na letišti dříve pracovali. Jenže co můžete dělat když slyšíte jak zaměstnanci při pauze na kafe mluví o politice a vyjadřují u toho řekněme kontroverzní politické postoje? A co může dělat policie, když ví že ti samí lidé třeba doma koukají na videa radikálních imámů a ISIL? Vždyť nic neudělali, nejsou členy žádné organizace, nic neplánují, jen mají "nevhodné" názory. I pokud už na ně přijdete (což bývá spíš náhoda), tak je jako zaměstnavatel nemůžete z právního hlediska vyhodit, a navíc máte tlak na náklady a věčný nedostatek pracovníků. Jako policie nebo tajná služba tyhle týpky asi zařadíte na nějaký seznam ke sledování online aktivit, a za půl roku nebo rok je z toho seznamu odstraníte, protože prostě nic dalšího neudělali. Na klasické sledování nemáte zdroje, protože těch lidí, kteří se kouknou na pár videí s radikálním imámem, je prostě moc. A dokud se nestane pořádný průšvih, tak se zpravidla nic nezmění.
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3517493/At-FIFTY-ISIS-supporters-working-baggage-handlers-cleaners-catering-staff-Brussels-airport-claim-police.html

  Ad my, jako západní civilizace, jsme si proti těmto lidem svázali ruce; se všem vykládá, jak je to v pohodě - hodně se mluví o střetu civilizací, o tom že musíme vzít zbraň do rukou, případně o tom že "nic než národ" apod. Cyničtější jedinci mohou konstatovat, že třeba židé (kteří v tom BTW byli nevinně) v praxi ověřili, že když se Evropané naštvou, tak je zle. K tomu bych řekl tohle: nikdo nechce žádný střet civilizací. Na každý problém je potřeba přiměřená reakce. Nechme tedy mluvit čísla. V Evropě je okolo 20M muslimů. Teroristé v roce 2015 zabili v Evropě 161 lidí. Celkový počet vražd v Evropě byl okolo 22000. Celkový počet obětí dopravních nehod byl jen v EU okolo 25700. To znamená, že džihádisté mají v Evropě na svědomí 137x méně obětí než vraždy, a 160x méně obětí než dopravní nehody. Terorismus je samozřejmě problém, ale katastrofu div ne biblických rozměrů z něj děláme my ve spolupráci s médii. To že Julien zavraždil na předměstí Bruselu Charlotte je nuda, nezvýší to sledovanost, takže se o tom vůbec nedozvíte. Naopak to že "imigrant" (jehož rodiče přišli do Belgie před 40 lety a on se v Belgii narodil) ubodal někoho na ulici, a inspiroval ho web ISIL, to je pro sledovanost velmi dobré. A veřejnost se děsí. Velikost problému se uměle nafukuje.

  Navíc když už jsem psal o počtu obětí terorismu, tak je dobré vědět, že poslední léta jsou ve skutečnosti poměrně klidná. I přesto že rok 2015 měl vyšší čísla než předchozí roky, tak například v době aktivního působení ETA/RAF/IRA bylo mrtvých výrazně více.
  http://www.datagraver.com/case/people-killed-by-terrorism-per-year-in-western-europe-1970-2015

  A protože reakce veřejnosti je zjevně daná dojmy a nikoliv fakty, je třeba si říci, že značnou roli hrají předsudky. Oni muslimové ve svých zemích o Evropě také nemají moc dobré mínění. Například si myslí že se špatně chováme k ženám. "Zjevně" je oblékáme jako prostitutky, navíc se pořád píše o tom jak jsou obětí domácího násilí. Z našeho hlediska je to úsměvné: ženy se u nás oblékají jak samy chtějí, a v arabském světě se o domácím násilí fakt prakticky nepíše, ale je rozšířené. Ti co žijí v Evropě takovými předsudky trpí daleko méně, protože nás znají. Podobně Evropané mají spoustu předsudků ohledně muslimů, ale ti kdo je opravdu znají jsou výrazně umírněnější a mají předsudků méně, protože vědí že Ahmed prodává za rohem kebab, jeho syn pracuje ve fabrice za městem, jeho dcera chodí s Hansovou dcerou do třídy, a i když je Ahmedova rodina trochu jiná, tak jsou v pohodě.

  Když se soustředíte na rizikové skupiny, tak nejproblematičtější jsou mladí muži kteří nemají slušnou práci ani partnerku, a nemají šanci ani jedno z toho získat. Ve srovnání s imigranty, muslimy, černochy, Hispánci nebo jakoukoliv jinou skupinou jsou právě tihle mladí muži daleko nebezpečnější. Přitom islámský terorismus je dneska catch-all koncept pro losery všeho typu (včetně konvertitů). Stačí se spojit po chatu s někým v Sýrii, a z nezaměstnané frustrované nuly s trestním záznamem je za pár dnů hned "lev chalífátu" a "věčný mučedník".

  Dále pokud odhlédneme od vypovídání radikálních imámů, reformu vězeňství (jak je možné, že se ve vězení radikalizují i lidé odsouzení za loupež v trafice? nemělo by vězení být o převýchově?) apod., tak podhoubí pro terorismus jsme si tak trochu připravili sami. Ve Francii je pro muslima prakticky nemožné získat práci, protože ji raději dají místním. Jedním z důvodů je ochranářský zákoník práce, díky kterému je prakticky nemožné zaměstnance vyhodit, bez ohledu na jeho výsledky (nebo jejich absenci). Místní jsou pro zaměstnavatele "sázka na jistotu". Mladí muslimové pak žijí na přeplněných špinavých předměstích, bez šance získat práci, bez partnerky, bez perspektivy, s pocitem křivdy. Vysoká koncentrace tohoto typu mužů je vždycky riziko. Přidejte islám (který má dost nenávistných prvků), radikální imámy, a je zaděláno na problém. Upřímně kdyby tyhle lidi "nepobral" radikální islám, byl by to místo něj radikální marxismus, nebo cokoliv jiného radikálního.

  BTW nezaměstnanost mladých je v Evropě doslova hrozivá, a dávno se přesunula od imigrantů k daleko širší části společnosti. S tím souvisí i počet nezadaných, protože nezaměstnaný mladík bez perspektivy není moc dobrá partie. Proto bych čekal, že různé formy radikalismu a násilí budou v příštích letech silně na vzestupu.
  BTW2 když slyším třeba toho "japonsko-česko-korejského vlastence" vyzývat lidi aby nekupovali kebaby, protože tím platí burku pro svoje dcery, tak se fakt děsím. Jeho příznivci jsou disproporčně často právě ti mladí muži, o kterých jsem psal. A jemu nedochází, že Ahmed prodávající kebab se typicky nenudí, odvádí hodnoty, platí daně a je u něj výrazně nižší riziko radikalizace. Když ho budou lidé bojkotovat a "nejlépe" mu také vypálí krám, tak to fakt ničemu nepomůže.

 • 26. 11. 2016 6:00

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad Zloději se taky rekrutují z celé populace a přesto ti nikdi x* denně nekontroluje tašky a věci - tady jsem chtěl podotknout, že bezpečnostní opatření by měla odpovídat řekněme možné škodě násobené pravděpodobností. Například letadla jsou drahá (to je obávám se primární důvod) a útoky ohrozí spoustu životů za letu i na zemi, takže i když je útok daleko méně pravděpodobný než to že někdo ukradne rohlík a salám v supermarketu, máme letiště plná detekčních rámů, kontrolujeme zavazadla atd. A když se podíváte do zemí s vysokým rizikem terorismu, tak vám často budou kontrolovat zavazadla při každém vstupu do nákupního centra, někdy i do restaurace. V tomhle asi Evropa bude muset některé zvyky změnit. Vezměte si že v Praze může každý idiot nakoupit v drogerii, za pár hodin poté donést mnoho kg výbušnin třeba do metra, a nikdo ho nezastaví. Zatím je riziko vnímáno jako poměrně nízké (což je typické před prvním incidentem), takže i když je možná výše škod dost vysoká, nezavádí se protiopatření.

 • 23. 11. 2016 4:08

  hugochavez (neregistrovaný)

  @NULL
  to je pravda, myslim ze tady docela "prozrel" kdyz videl pro jakej narod debilu se obetoval (ve 21m30s)
  http://videacesky.cz/video/sledovani-vladou-usa (ma to cesky titulky)

 • 23. 11. 2016 9:49

  NULL (neregistrovaný)

  ....spíš "pro jakej svět debilů" se obětoval.

  Viz třeba takoví Jirsáci, kteří to nesledují dlouhodobě, nemají přehled a tak, když někdo něco takového vynese a tím to potvrdí, s nějakou mírou důvěryhodnosti, tak jenom pindá o pravosti. Asi by k tomu chtěl notáře nebo co . . . ale jaksi zapomíná, že i dalších tvrzení, svědectví a kusy uniklých dokumentů nebo i SW ( třeba stuxnet - který vzpovídá mimo jiné i o vyspělosti a možnostech . . . ) nebo vyjádření politiků mající na starosti bezpečnost a výbory k tomu, tvoří skládačku k takovým názorům. Ale to by musel vyndat hlavu z prdele a ne pouze tupě hledat vodotisk a nebo věřit jenom BíBíCí, musel by ty věci opravdu poctivě sledovat roky. Co mě nejvíc mrzí, že takové jako , ty jeho výlevy jenom snižují vážnost situace bez toho, aby o tom věděl aspoň prd . . . Něco jak takový Lael, který se klidně pustí do hodnocení situace na "Blízkém východě", vesele linkuje co se mu hodí, samá ofic verze, ale nakonec se zjistí, že ani není schopný pochopit, proč nemůžeš vést útok na Irán ze asi 2 základen 150km vzdálených na takovou zemi. Nový obor: Aplikovaná debilita. A nejhorší na tom je, že nakonec lidi co do toho nevidí, tak jsou schopni na základě jakého si tvaru seřazenosti procpané odkazy tomu i uvěřit. Něco jako zmatlaná prezentace o micročipech pro kuchaře od obuvníka . . .

 • 23. 11. 2016 12:41

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad takový Lael, který se klidně pustí do hodnocení situace na "Blízkém východě"... ani není schopný pochopit, proč nemůžeš vést útok na Irán ze asi 2 základen 150km vzdálených na takovou zemi - no jistě, nejlepší je mít tanky za horami v Iráku, protože se s nimi po íránských horských cestičkách, kde projdou leda kozy, jezdí nejlépe :). A jakmile Amíci ty základny v Iráku postavili, tak se zjevně vrhnuli na Írán :)

  Ad když někdo něco takového vynese a tím to potvrdí, s nějakou mírou důvěryhodnosti, tak jenom pindá o pravosti - minimálně u WikiLeaks i Assange potvrdil, že informace vybírali a vystřihávali pro maximalizaci politického dopadu. Existují další případy leaks, které byly zjevně upravené. To co odhalil Snowden je jistě vysoce problematické, ale na rozdíl od vás nebudu věřit všemu co říká jen proto, že je to údajný leak.

 • 23. 11. 2016 15:28

  NULL (neregistrovaný)

  Ano a opět tady máme mentální průjem. Kdyby jsi o tom něco věděl, tak by jsi věděl, že Irán a Irák spolu dokázali vést válku na těch tvojich cestičkách. Každopádně je rozdíl, mezi 2 základy 150km přes moře a hory a 40 základen a celá logistika 30-50 km po celé délce hranice a nenech se mílit, tam nejsou jenom cestičky. Tedy pokud nejsi úplný debil. Pak to rozdíl skutečně není.

  " To co odhalil Snowden je jistě vysoce problematické, ale na rozdíl od vás nebudu věřit všemu co říká jen proto, že je to údajný leak."

  Už jsem ti to jednou psal, musíš shromáždit informace ze včech stran a pak je postupem času třídit, zpřesňovat a docházet k závěrům. Já to tak dělám 20 let a posledních asi 15 hlavně co se těchto věcí týče. Pokud samozřejmě vezmeš jednoho člověka a několik tvrzení tak si skutečně můžeš jenom hodit minicí. A když se zamyslíš, tak Snowden jim asi musel dát všechno, když to mohli prostříhat a povybírat. Ale myšlení bolí, že? A "Existují další případy leaks" jsou Snowden? Nikdo netvrdí že WL nevybírá to nejzajímavější a nepracuje s tím, to je ty a Jirsák tvrdíte že Snowden lže

 • 23. 11. 2016 15:54

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  To že by Amíci šli do Iráku proto aby mohli napadnout Irán je naprosto nepodložená spekulace. Zatím jste nepřeložil jediný argument, který by prokazoval nebo alespoň silně podporoval váš postoj. Mimochodem ty hory byly v Íránsko-Irácké válce velikou překážkou, zkuste si o tom něco nastudovat. I na Wikipedii píšou: The mountainous border between Iran and Iraq made a deep ground invasion almost impossible, and air strikes were used instead. U leteckých útoků základny v Iráku nepotřebujete (US jich mají v regionu dost i bez Iráku), u pozemních nijak zvlášť nepomůžou.

  Ad musíš shromáždit informace ze všech stran a pak je postupem času třídit, zpřesňovat a docházet k závěrům - o vaší neschopnosti něco takového dělat svědčí hned poslední věta v tom samém odstavci: to je[n] ty a Jirsák tvrdíte že Snowden lže. Přitom já psal něco úplně jiného: nebudu věřit všemu co říká jen proto, že je to údajný leak. To že vám podle všeho vůbec nedochází rozdíl mezi těmi tvrzeními je pro vás dost špatná vizitka.

 • 23. 11. 2016 18:57

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Wesley Clark řekl, že mu někdo řekl, že... Jo, to je super zdroj :). Mimochodem globalresearch je "alternativní" konspirační žumpa.

  K druhému linku: US odešly z Iráku v roce 2011, a vrátily se v roce 2014 kvůli ISIL. Předběžná dohoda s Íránem byla podepsána v roce 2013, tj. v době kdy Amíci v Iráku nebyli. Jinak to že existují různé názory na řešení politických i vojenských otázek není nic překvapivého. Například naši izraelští přátelé by s Íránem nepodepisovali žádnou smlouvu, a vedli by válku. Ovšem v Izraeli je řada lidí, kteří to vidí jinak. US zvolily cestu dohody, ale pochopitelně i tam to tam řada lidí vidí jinak. Nebo si představujete že každá země je jeden hlas velkého vůdce, a jiné názory než ty jeho neexistují? Různé názory existují od úrovně vlády a generálního štábu, až po starostu poslední vesnice.

  Mimochodem Netanyahu je vynikající řečník, a i to jeho použití ticha (14:50, s kontextem od 14:10) je výjimečné.
  https://www.youtube.com/watch?v=MQp8XZc8bv0#t=14m10s

 • 24. 11. 2016 0:03

  Jarda_P

  Uzasne... Vasi izraelsti pratele! Akorat, ze Izrael pratele nema. Ma akorat nepratele a ty, kteri mu lezou do riti. A ty nalezite vyuzije pro sve ucely. Podej Izraeli prst a on ti ukousne ruku az u prdele. Ten vas skvely recnik je akorat spatny herec, ktery si natrenoval projev pred zrcadlem. Tradicne nezapomnel na 6 milionu Zidu zabitych nacky, jako by za to byli zodpovedni pritomni soudruzi z OSN, protoze je vzdy potreba v lidech vyvolat pocit viny, aby se posilila jejich vule delat to, co Izrael rozhodl.

  Netanyahu zrejme i vyuzil sve omezene znalosti francouzstiny, kdyz si vypujcil obrat "deafening silence", kterym komentoval nejaky francouzsky politik (tusim Chirac) reakci mezinarodni komunity na utok Izraele proti Libanonu (silence assourdissant). Znacne neoriginalni.

 • 24. 11. 2016 5:47

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Zrovna ČR a třeba Itálie jsou země, se kterými má Izrael dost dobré vztahy.

  Ad Ten vas skvely recnik je akorat spatny herec, ktery si natrenoval projev pred zrcadlem - dobrá angličtina, správná dikce, dobře strukturovaný projev... Opakem je třeba Zeman. Schválně kolik vydržíte. Já dal půl minuty :)
  https://www.youtube.com/watch?v=OPhvrLm2dSo

  Ad Tradicne nezapomnel na 6 milionu Zidu zabitych nacky, jako by za to byli zodpovedni pritomni soudruzi z OSN, protoze je vzdy potreba v lidech vyvolat pocit viny, aby se posilila jejich vule delat to, co Izrael rozhodl - myslím že kdyby se pokusili vyhladit váš národ tak jako Židy, tak byste to viděl trochu jinak.

  Ad vyuzil sve omezene znalosti francouzstiny, kdyz si vypujcil obrat "deafening silence", kterym komentoval nejaky francouzsky politik (tusim Chirac) reakci mezinarodni komunity na utok Izraele proti Libanonu (silence assourdissant) - výraz deafening silence použila řada politiků, nejen francouzských. Ale nevím že by ho někdo použil, a hned v praxi předvedl, na půdě UN GA.

 • 24. 11. 2016 16:53

  Jarda_P

  Zrovna ČR a třeba Itálie jsou země, se kterými má Izrael dost dobré vztahy.

  Jiste. Izrael si dela, co se mu zachce, bez ohledu na mezinarodni pravo a vubec cokoliv, nasledne mu vlada CR a vsechny ostatni vlady vyjadri bezpodminecnou podporu. Nic by na tom nezmenilo ani to, kdyby se provalilo, ze Izraelci lovi Araby na zradlo pro psy a ze si male arabske deti zaziva pecou o vikendech na grilu.

  ...dobrá angličtina, ....

  Tak jiste, chodil do skoly v USA. Musel by byt totalni debil, aby presto mluvil anglicky jako his excelency Zeman, ktery ve skole mluvil cesky, zil v miste, kde vsichni mluvili cesky a ve skole se ucil leda tak rusky. Stareho Zemana novym kouskum nenaucis. BTW, poslouchat ho nebudu, mam problemy rozumet uz prvni vete - bylo by to prilis unavne.

  Ad Tradicne nezapomnel na 6 milionu Zidu zabitych nacky, jako by za to byli zodpovedni pritomni soudruzi z OSN, protoze je vzdy potreba v lidech vyvolat pocit viny, aby se posilila jejich vule delat to, co Izrael rozhodl - myslím že kdyby se pokusili vyhladit váš národ tak jako Židy, tak byste to viděl trochu jinak.

  Ja tedy nevidim duvod, abych vycital dotycny pokus o vyhlazeni meho naroda lidem, kteri s tim nemaji co delat. To bych take mohl treba Spanelum vycitat, ze za tricetilete valky nam Svedi ukradli obrazy z Rudofovy sbirky.

  Tech 6 milionu je minulost, kterou urcite nezmenim tim, ze ji budu porad pouzivat jako stale vdecny argument, pomoci ktereho se budu snazit utnout kazdou kritiku a pomoci ktereho budu vyvolavat v lidech pocit viny za neco, za co nejsou zodpovedni, aby drzeli hubu a neodvazili se me kritizovat. Pomalu nemine dne, aby clovek neslysel v radiu, jak Zidi trpeli. Ovsem tech, kteri trpeli v koncentraku, uz vetsina zemrela starim a sam Netanyahu to zna leda z vypraveni. Nicmene se pora omila genocida Zidu, USA jim lifruji zbrane a prachy, vetuji kazde usneseni OSN proti Izraeli a tak ti ubozi Izraelci mohou nerusene pokracovat v genocide Palestincu, zatimco na jinych mistech potichu probihaji gnocidy jinych narodu, za nezajmu medii, ktera hovori o utrpeni Zidu pred 60 lety - svet se zatim posunul a vrazdi se jinde. Pricemz USA za par takovych genocid nesou samy zodpovedost, viz napriklad Guatemala.

 • 25. 11. 2016 13:27

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad Izrael si dela, co se mu zachce, bez ohledu na mezinarodni pravo a vubec cokoliv - aha, arabové sice začali minimálně šest válek s Izraelem, ale... let's blame the victim :). Největším problémem arabů jsou arabové. Sice jsou všichni arabové posedlí nepřítelem jménem Izrael, ale faktem je, že Izrael je jediná země, kde židé a arabové žijí v míru. Arabové se v klidu procházejí po Tel Avivu a Jeruzalému, pracují v izraelských firmách (i já jsem měl řadu arabských kolegů), jejich ženy a dcery chodí do izraelských bazénů v hijabech (to na mě mělo slušný WTF efekt), mají zastoupení v parlamentu, a jejich svobody i životní úroveň jsou na úrovni, o které by se jim v okolních zemích ani nezdálo. Izraelci se ve školách učí arabsky, mají arabské učitele, žurnalisty, nakupují u arabských obchodníků atd. Netvrdím že je to vždycky ideální soužití, ale je o mnoho řádů lepší i než soužití mezi sunity a šíity, nemluvě o soužití mezi araby a židy v arabských zemích (ze kterých jich víc než milion utekl a dnes je jich tam nula nula nic - kde je jejich "právo na návrat", kdo je odškodní?). BTW při předposlední návštěvě Izraele jsem s sebou měl muslimskou přítelkyni. Víte kolik problémů měla s tím že je muslimka? Slovy nula. Dokonce jí na místě na počkání změnili vízum ze single entry na multiple entry.

  Arabové a muslimové (a byl to i případ mých přátel v Evropě) si zatím zcela nesmyslně myslí, že by je v Tel Avivu zabili na potkání. Mezi tím arabové zabíjejí araby po stovkách tisíc v Iráku, Sýrii, Libyi, Jemenu...

  BTW všimněte si toho rozdílu.
  https://www.youtube.com/watch?v=EbYopiz6sLg
  https://www.youtube.com/watch?v=u3QmZ2g1sVU

  Ad [Netanyahu] chodil do skoly v USA - ano, vystudoval MIT. U Zemana gratuluji, dal jste celou první větu :)

  Ad nevidim duvod, abych vycital dotycny pokus o vyhlazeni meho naroda lidem, kteri s tim nemaji co delat - nemyslím že by to někomu vyčítal. Holocaust byl příšerný pokus vyhladit židy, a dá se chápat, že jsou citliví, když jim dnes někdo vyhrožuje vyhlazením. Naprosto chápu jeho argument, že svět tiše přehlíží výroky íránského vedení o likvidaci Izraele, zvláště v kontextu toho že Írán prokazatelně usiloval o jaderné zbraně. Osobně jsem spíš pro dohodu s Íránem, pokud bude fungovat. Jenže to je evropský pohled na věc.

  Ad ubozi Izraelci mohou nerusene pokracovat v genocide Palestincu - jak jsem psal výše, největším problémem arabů jsou arabové. Co byste vzkázal třeba pozůstalým po lidech z palestinské samosprávy, které "registrovaná" teroristická organizace Hamas při převzetí moci v Gaze shazovala z výškových budov? Nebo těm které Hamas používá jako lidské štíty? Nebo těm které bezpečnostní složky PA a Hamasu umučili v kriminálech, zatím co arabští vězni se v izraelských věznicích dívají na TV a mají povolené návštěvy? A jaká by byla vaše zpráva pro ty stovky tisíc mrtvých arabů, které zabili arabové?

 • 24. 11. 2016 9:38

  NULL (neregistrovaný)

  "K druhému linku: US odešly z Iráku v roce 2011, a vrátily se v roce 2014 kvůli ISIL. Předběžná dohoda s Íránem byla podepsána v roce 2013, tj. v době kdy Amíci v Iráku nebyli. "

  Ty jsi fakt blb. Ano, Amíci byli v Iráku kvůli ropě a proto nyní ropa patří Iráku a oni odešli . . . A Irán? 2013? Tak se podívej kdy byly první sankce, kdy chtěli jejich program bombardovat Izraelci a kdy vypustili stuxnet . . . A hlavně, nemyslet - BéBéCé to udělá za tebe . . .

 • 25. 11. 2016 12:39

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  US importují ropu primárně z Kanady. Ze zemí Perského zálivu ji importují jen 16%, z toho většinu ze Saudské Arábie. To že US šly do Iráku kvůli ropě je pěkný názor, "všichni ví že to tak je", ale bohužel k tomu chybí jakékoliv reálné argumenty.
  http://www.eia.gov/tools/faqs/faq.cfm?id=727&t=6

  Ad Tak se podívej kdy byly první sankce, kdy chtěli jejich program bombardovat Izraelci a kdy vypustili stuxnet - první sankce UN v roce 2006, vztahy Izraele a Íránu jsou mizerné desítky let, a StuxNet se podle Kaspersky Labs objevil v roce 2009. Co z toho podle vás plyne? Mám si rovnou nasadit alobalovou čepici?

 • 23. 11. 2016 16:06

  Jarda_P

  no jistě, nejlepší je mít tanky za horami v Iráku, protože se s nimi po íránských horských cestičkách, kde projdou leda kozy, jezdí nejlépe :). A jakmile Amíci ty základny v Iráku postavili, tak se zjevně vrhnuli na Írán :)

  Nepodcenujte Amiky, pri jejich znalostech zemepisu jsou schopni ty zakladny postavit uplne jinde, nez chteli. Budte rad, ze si nespletli kontinent, mohli ty zakladny postavit v Patagonii a utocit na tucnaky.

 • 23. 11. 2016 19:03

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Tučňáci naštěstí nevyvíjí jaderné zbraně. A asi se shodneme, že zatímco tučňáci by jaderné zbraně používali leda jako skluzavku, tak teokracie řízená nejvyšším klerikem by se k nim dostat neměla. Představte si, že je měla k dispozici svého času španělská inkvizice.

 • 24. 11. 2016 0:09

  Jarda_P

  Me ty jaderne zbrane v rukou Rusaku, Americanu, Pakistancu, Indu, Cinanu nebo Izraelcu nepripadaji o moc bezpecnejsi, nez v rukou iranske teokracie. Vzdyt nekteri z tech kretenu uz malem nekolikrat rozpoutali treti svetovou valku! Ta teokracie jaderne zbrane pouzije leda tak jako strasidlo proti Izraeli, z jehoz strany neustale hrozi valka, vcetne jaderneho utoku. Ono i fousate hovado v burnusu si dokaze spocitat, ze kdyby odpalil jadernou zbran proti Izraeli jako prvni, tak nez by se stacil naveceret, byl by Iran vyparen i se svymi drahymi nabozenskymi vudci.

 • 24. 11. 2016 6:35

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad Ta teokracie jaderne zbrane pouzije leda tak jako strasidlo proti Izraeli; i fousate hovado v burnusu si dokaze spocitat, ze kdyby odpalil jadernou zbran proti Izraeli jako prvni, tak nez by se stacil naveceret, byl by Iran vyparen i se svymi drahymi nabozenskymi vudci - asi nebudete očekávat racionální rozhodnutí od klerika, který má jaderné zbraně. Náboženství je v principu iracionální, zvlášť pokud jde o mučednictví, které má v (nejen šíitském) islámu prominentní a pro Evropana těžko pochopitelnou roli. Je to vidět na sebevražedných útocích, které jsou pod názvem "mučednické operace" podle mnoha islámských kleriků (včetně íránských) nejen povoleny, ale dokonce povinné, pokud je to nutné pro obranu islámu a Ummah (řekněme širší komunity muslimů, "muslimského národa"). Já potkal jen íránce kteří jsou rozumní, ale rozhodně bych si nevsadil na to, že klerik nepůjde do "mučednické operace pro blaho všeho muslimstva". Je o mnoho a mnoho řádů rizikovější, než ty samé zbraně v rukou Rusaku, Americanu, Pakistancu, Indu, Cinanu nebo Izraelcu.

 • 24. 11. 2016 16:56

  Jarda_P

  asi nebudete očekávat racionální rozhodnutí od klerika, který má jaderné zbraně. Náboženství je v principu iracionální, zvlášť pokud jde o mučednictví, které má v (nejen šíitském) islámu prominentní a pro Evropana těžko pochopitelnou roli.

  Aha. A mam ocekavat racionalni rozhodnuti od lidi, jako Trump, Billary Clinton, Dick Cheney a dalsi svoloc? Americti vudci jsou z principu iracionalni, kdyz jde o moc nebo suroviny.

 • 25. 11. 2016 12:28

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  To je jako srovnávat americké prezidenty se španělskou inkvizicí. Ti první jednají relativně racionálně, ti druzí byli bandou náboženských fanatiků. Vedení Íránu se blíží té druhé skupině, akorát daleko silněji obdivuje "mučednictví".

 • 22. 11. 2016 10:16

  Jarda_P

  Ovšem to, jak to udělal, porušuje postupy a praktiky používané v naší zpravodajské komunitě.

  Aha. Uz vidim, jak Snowden zajde za urednikem zodpovednym za legalnost aktivity zpravodajskych sluzeb a podobnych veci a ten zjedna okamzitou napravu. To spis Snowden bude zmizen, spacha sebevrazdu nebo se mu prihodi nehoda. Tyhle veci se zmeni (zodpovedni cinitele predstiraji, ze se zmeni) jen tehdy, kdy vypukne skandal rozsahu, ktery nelze ututlat.

 • 22. 11. 2016 19:55

  hugochavez (neregistrovaný)

  Budes se divit ale presne tohle Snowden udelal- nesel sice za urednikem ale za svym nadrizenym, ten mu rekl v principu "at si hledi sveho" takze OFICIALNI CESTOU kontaktoval jeste vyssi nadrizene -coz bylo i prokazano pri naslednem vysetrovani inside NSA kdy zjistovali predevsim "rozsah skod" ktere zpusobil. ..... coz v NSA zpusobilo zdeseni protoze zjistili ze se tam bezne porusovaly vsechny mozne predpisy a ze nejsou vlastne ani schopni zjistit KDE VSUDE Snowden v systemu byl......a nevedi to dotedka.
  Hodne lidi se pozastavuje nad tim jak tak mlady EXTERNI contractor moh' mit tak rozsahly pristup, ale je to jednoduche- lidi jsou obecne liny (lidi u NSA nejsou vyjimkou) a kdyz vidi ze muzou hodne sve prace "outsourcovat" na jine tak proc to nevyuzit?? Snowden bezne pouzival pristupove "credentials" svych nadrizenych s jejich tichym souhlasem, cili lidi kteri meli i vyssi security level nez on sam, navic kdyz to v systemu nekdo kontroloval tak tam Snowdena "nevidel" =jen jeho nadrizene, takze "to asi bude OK"....
  Navic Snowden byl "extremne inteligentni se schopnosti brilantne analyzovat a rychle se ucit" coz na nej vystourali US novinari o jeho byvalych kolegu. Takze asi nebylo bez duvodu ze delal i analytika-v podstate spiona pro CIA pod ruznymi identitami v Asii (proto si taky zvolil HongKong pro setkani s novinari) =protoze "to tam trochu znal" (zrejme i vedel ze Cinani nejsou ti co budou skakat jak Washington piska kdyby se neco posralo-v cemz se nespletl')
  Ohledne Obamovo odpovědi: "Nemůžu udělit milost někomu, kdo se nepřišel hájit k soudu. "
  -----vzhledem k tomu ze me tenhle redakcni spam filtr zase buzeruje (asi je tam na nej prilis moc linku) a ja nehodlam marnit svuj cas tim zesi budu dopisovat s redakci ci zkoumat cim to je, tak zbytek textu je tady: http://pastebin.com/7NCeG5aU

 • 22. 11. 2016 20:25

  Jarda_P

  Ne, ja se vubec nedivim. Predpokladal jsem, ze bud takovy urednik neni k dispozici nebo navsteva u nej je zcela bezpredmetna.

 • 22. 11. 2016 21:28

  Filip Jirsák

  Navic Snowden byl "extremne inteligentni se schopnosti brilantne analyzovat a rychle se ucit"
  Proto pak dělal užitečného idiota Putinovi?

  Taky je zvláštní, že ta údajně všemocná NSA nedokázala odhalit Snowdena. Zdá se vám pravděpodobné, že by NSA věděla o všem, co se děje ve všech informačních systémech po celém světě, jenom ne o tom, co se děje u nich doma?

 • 22. 11. 2016 22:10

  NULL (neregistrovaný)

  Kdyby jsi si o tom něco zjistil, tak by jsi věděl, že jako jejich expert věděl jak se chránit a pak už stejně musel vyjít ze stínu. A kdyby jsi místo rozboru úrovně snímku "Šifra mistra Leonarda" použil hlavu, tak by tě nepřekvapilo, že první čin asi odhalit bez věštecké koule nemohli, podruhé to taky mohlo projít, ale nakonec už musel vystoupit a zmizet, protože riziko odhalení roste přímo s četností. Ale to bychom po, dnes zrovna expertovi na bezpečnostní politiky, chtěli moc . . .

 • 23. 11. 2016 10:06

  NULL (neregistrovaný)

  I tobě, snad, by mohlo dojít, že jako člověk uvnitř měl o trošku větší a trošku aktuálnější přehled o možnostech než znalý člověk zvenku . . .

  Ty jsi tam totiž zase hezky po Jirsákovsku z "jejich expert" udělal "expert" no a šup, debilní otázka je na světě

 • 22. 11. 2016 23:36

  Jarda_P

  Zdá se vám pravděpodobné, že by NSA věděla o všem, co se děje ve všech informačních systémech po celém světě, jenom ne o tom, co se děje u nich doma?

  Ano, zda. Jiz rada odborniku na bezpecnost se vyjadrila, ze IT infrastruktury USA jsou z hlediska zabezpeceni katastrofou, ktera ceka na vypuknuti.

 • 23. 11. 2016 4:40

  hugochavez (neregistrovaný)

  @Jirsak
  "Proto pak dělal užitečného idiota Putinovi?"
  Nevim co je tim mysleno, jestli to ze skejsnul v Rusku, tak je videt ze o tom PROC tam skejsnul vis o5 kulovy.
  Rozhodne to neplanoval a letenek mel z HKG koupeno nekolik do ruznych destinaci. Puvodne mel namireno do latinsky Ameriky, kde mel prisliben azyl od Ecuadoru (podobne jak ho dostal Assange) jenze US ministerstvo zahranici mu anulovalo v dobe transitu v Moskve pas.
  Seznam se s platnymi predpisy ohledne prepravovani "nelegalnich" pasazeru aerolinkami -jsou za to pomerne slusny postihy- zadna komercni aerolinka tohle nebude riskovat a u takhle proflaklyho politickyho bezence uz vubec ne. Ani Rusove v principu nesmi povolit (oficialne) vycestovat cloveku bez platnych dokladu....
  To je duvod proc skoncil v transitu v Moskve na nekolik tydnu. Tehdy oslovil postupne prakticky vsechny evropske zeme se zadosti o azyl. VSECHNY ho odmitly a nektere napr.Italie se ani neobtezovaly odpovedet.
  Velmi dobre to potvrzuje to co kdysi rekl o USA Putin: "USA nema ani pratele ani spojence, USA ma pouze nepratele a sve vazaly"
  Znovu se to potvrdilo kdyz Americani meli podezreni ze je Snowden v tom prezidentskym specialu a potrebovali ho dostat na zem v Evrope a prohledat. Vsechny oslovene zeme skakaly jak USA zapiskalo. Navzdory platne tzv Videnske konvenci ktera zajistuje prezidentskemu letadlu stejnou ochranu jakou poziva uzemi ambasady= jeto svrchovane uzemi dotcene zeme. Je pikantni ze tato VIDENSKA konvence byla porusena prave ve Vidni kde letadlo muselo pristat a policajti ho pak prohledali.
  DK novinari s kolegy z Nemecka o tom natocili dokument- jmenuje se Snowden-den store flugt (=Snowden velky utek) kde mapujou prave jeho utek z HKG, jsou tam zajimavy rozhovory s Assangem kterej mu pomahal to zorganizovat a zaroven vypustil tu famu ze Snowden je v prezidentskym tryskaci protoze potreboval odvest pozornost (dalsi duvod proc Amikum tak lezi v zaludku), se sefkou HKG immigration office, s cinskym advokatem kterej mu taky pomahal a s tou zenskou z Wikileaks ktera ho doprovazela az do Moskvy. Zkus si to najit - DK TV uz to ze svyho archivu stahla.

  "je zvláštní, že ta údajně všemocná NSA nedokázala odhalit Snowdena"
  Uz si slysel o tom ze je velmi tezke odhalit a usvedcit z kriminalniho jednani elitniho policajta?? Schvalne proc asi? mala napoveda pro ty hloupejsi - protoze zna dokonale system ;o)

 • 23. 11. 2016 7:32

  Filip Jirsák

  Nevim co je tim mysleno, jestli to ze skejsnul v Rusku
  Nikoli, myšleno je tím to, jak jeho vyjádření nahrávají Putinovi, který je obratem použil ve své TV show.

  Uz si slysel o tom ze je velmi tezke odhalit a usvedcit z kriminalniho jednani elitniho policajta??
  Nepsal jsem o usvědčení, psal jsem o odhalení – to je dost velký rozdíl. Podle vás je Snowden génius, kterému není rovno? Nebo proč nejsou podobní nebo ještě větší géniové v NSA nebo v bezpečnostních firmách a nedokážou se Snowdenovi bránit? Proč nějaký takový génius neodejde z NSA v tichosti do nějaké bezpečnostní firma a tam díky znalosti systému neudělá opatření, na která bude NSA krátká?

  Na to, jaký byl údajně znalec systému, vypadá jako docela školácká chyba to, že skončil na anulaci pasu.

 • 23. 11. 2016 10:11

  NULL (neregistrovaný)

  "Uz si slysel o tom ze je velmi tezke odhalit a usvedcit z kriminalniho jednani elitniho policajta??
  Nepsal jsem o usvědčení, psal jsem o odhalení – to je dost velký rozdíl."

  Uz si slysel o tom ze je velmi tezke odhalit a usvedcit ===> Nepsal jsem o usvědčení, psal jsem o odhalení

  Nevadí, tak si to ale přečti vícekrát, než začneš ťápat

 • 22. 11. 2016 11:14

  Vidíte ako sa to robý? (neregistrovaný)

  Volá sa tomu "bezštrukturálne riadenie" nechápujúcich.

  Prv sa vpustí film Snowden a potom ODCHÁDZAJÚCI prezident vyhlási takúto vec. A to nerátam tie odhalenia predtým.

  Bol svetový policajt, už nieje svetový policajt. Obama to dobre zahral a podľa scenára (určite boli odchýlky/chyby ale tie sa zmyli)

 • 22. 11. 2016 12:45

  turi (neregistrovaný)

  :) tvé brilantní analytické schopnosti a hluboký vhled do americké politiky jsou skvěle podloženy i bezchybným pravopisem. Bravo.

 • 22. 11. 2016 16:17

  Ylumynát (neregistrovaný)

  Všichni jste vedle, Snowden je double reverse agent, a celé to udělal, aby se dostal do Ruska. NSA vůbec neexistuje, je to jen krytí jiné supertajné agentury, která je taky jenom krytí. Obama není černoch, to je maskování.

 • 22. 11. 2016 23:30

  djmanas

  „Ovšem to, jak to udělal, porušuje postupy a praktiky používané v naší zpravodajské komunitě.“

  Hmm, pokud by přišel standardní cestou, zametlo by se to pod koberec, to je pak těžký...

 • 23. 11. 2016 15:30

  NULL (neregistrovaný)

  Russel je dobrý, ale má pořád jenom to jedno téma. Tedy aspoň podle toho, co jsem zatím viděl . . . Časem to omrzí

 • 25. 11. 2016 2:58

  hugochavez (neregistrovaný)

  takze pro vsechny Jirsaky a podobny chytraky, tady https://www.youtube.com/watch?v=tHCmapbdAQs je trailer k filmu "Snowdens Store Flugt" = snowdenuv velky utek a tady https://www.youtube.com/watch?v=Ep93tR0zTvs je celej film -obraz nic moc ale jde hlavne o obsah nee o formu, navic je to nejaka exportni verze takze je to komplet v English.
  Specielne Jirsakovi tam ex-sef NSA Michael Hayden vysvetli jak je to s tou PRAVOSTI DOKUMENTU a jakou katastrofu jim ten Snowden zpusobil.
  Pokud to nekdo chce ve vyssi kvalite tak je dobry se zeptat DDG na
  Snowdens.Great­.Escape.720p.HDTV­.x264-W4F
  Assange tam probira jak to bylo s tim prezidentskym specialem, proc skejsnul Snowden v Moskve+hafo dalsich zajimavych info.....

  @neregistrovany
  "jednou nám na kolejích zavedli kamery a bezpečnostní službu, protože po tzv. krizi (2008) se začalo dost krást. Krize odezněla, krádeže ustaly, ale kamery a služba zůstaly a pak už jsi si nemohl jít zapálit na konec chodby k oknu, jak se chodilo od nepaměti a nemohl jsi si ve spol. místnosti udělat večírek, přestaly se pořádat chodbovky. Ale ano, teď je to tam tiché a klidné. Jako kasárna v Severní Koreji...."
  Ne nadarmo se rika ze "cesta do pekla je dlazdena dobrymi umysly".

  @JA
  "Je smutne, jak vsem vadi nejake plosne sledovani, ale zatim jeste v historii teto planety nikdo neprisel na lepsi zpusob ....."
  Tady https://www.youtube.com/watch?v=98eabjjAEz8 je 14dni stara telekonference kde Snowden vysvetluje presne to co ti neni jasny, rozebira posledni teroristicky utoky (jen pro tvoji informaci bratry Carnajevovy Rusove meli v hledacku nekolik mesicu=Rusove totiz radikalni Cecence sleduju uz tak nejak z principu, no a kdyz se tahle kvitka vracela z5 do USA tak Americany varovali. Ti se na to samozrejme vysrali (co jim budou naky Rusove radit) a pak se naramne divili kdyz jim vylit do vzduchu Bostonskej maraton, obdobne to bylo ve Francii- tam Francouze varovali v predstihu Turci atd atd. Zda se to skoro uz jako zlej umysl tim spis ze v US maj takovy porekadlo "never let a crisis go to waste" =nepromarni nikdy zadnou krizi/krizovou udalost= jakmile nekde neco bouchne tak silovy slozky hned pribehnou do parlamentu a chtej vetsi pravomoci a vetsi ranec $ "aby lepe mohli bojovat s terorismem" ;o))))) Ale Snowden tam toho probira mnohem vic.
  Podle me znovu potvrdil ze je nadprumerne inteligentni a ze to ma v hlave srovnany. Probira tam i jaky technologie jsou safe (Signal) a jak to u Signalu soudruzi zaridili aby je FBI neotravovala. Predskokana mu dela Frank Zimmerman coz je tvure PGP sifrovani a Blackphone.
  Ta hodina rozhodne stoji za to.

  @NULL
  Někteří ti chytřejší šifrovali i před tím a možná i někteří začali i šifrovat po tom, ale pochybuji, že přímo kvůli Snowdenovi, spíš kvůli "šéfům".........A navíc nevěřím že je dnes problém zájmové osoby napíchnout či sledovat nějaký problém . . .

  Tak tady v DK napr. mafiani uz 10let mobily nepouzivaj, a pokud byses na nejakem jejich srazu vytelil s mobilem tak uz to nevydejchas, protoze si ohrozil vsechny. Mobily nechavaj lezet doma jako pevnej tlf a pokud do nej neco reknou tak je to dycky v kodech= 6tej holub pristane v cervenym domecku. Zbrane taky u sebe nemaj, ty jim nosi tzv.cekatele =mladici co chtej do jejich rad.
  Tady uz i posledni narkoman vi ze kdyz jde delat vloupani tak sebou nemuze tahat mobil= ze to je jak vrazit si do prdele policejni stenici. Policajti se casto snazej mafianum placnout na auto magnetickou stenici, ale na to oni maj casto detektory a pak ji "poslou dal" =treba vozidla taxi sluzby bejvaj oblibenym prijemcem takovyho darku :o)))) A policajti pak ziraj kolik mafian najezdil za odpoledne km a kde vsude byl.....
  Je to klasicka hra na kocku a na mys kterou si policajti chtej za kazdou cenu usnadnit. Vono totiz La policia ma vzdycky nejak omezeny zdroje, takze si musi davat priority a chovat se "efektivne" aby za ty fondy neco predvedli, coz znamena obcas zvednout prdel a "vyslapat" to v terenu. Kdyz budou schopny fizlovat nonstop vsechny tak se z kanclu nehnou a budou jen jezdit mysi, mackat enter a zrat u toho koblihy.......teda takhle si to aspon predstavujou.­.......a ja je i docela chapu :o))

  ohledne "....se ukazuje, co všechno ti zlí diktátoři Husejn a Assad museli držet na uzdě..."
  Vznik a rozmach terorismu, tady:
  https://www.youtube.com/watch?v=w8o7XbZGByY
  celkem trefne a realisticky glosuje Putin:
  zminuje tam i tzv.no-fly-zony v Lybii = to byl kdysi napad Clintonovy a ted vyrvavala ze chce to samy v Syrii.
  Zaplatpambu za Trumpa! Protoze ten takovej magor neni. A jestli jeho prvni cesta v lednu bude do Moskvy tak zacnu verit na zazraky a jako Evropan si nahlas oddechnu.
  Mimochodem tahle fotka mluvi za vse: http://playpilot.com/dk/movies/shadow-world/
  A jak to ctu tak to vyapda na dalsi povedeny DK doku-snimek => "..prozrazuje globalni obchod se zbranemi- byznys ktery pocita sve zisky v miliardach a sve ztraty v lidskych zivotech. Film ukazuje rozhovorem s whistleblowery, vysetrovateli, zalobci a insidery jak z armady tak z vojenskeho prumyslu jak obchod se zbranemi diky nasim politickym vudcum a jejich ochote slouzit jako prostrednici je motorem ke vzniku valek.

 • 25. 11. 2016 3:25

  hugochavez (neregistrovaný)

  @Jarda_P
  koukam ze na homepage toho filmu to video zacina trochu ostrejc (to se ti bude libit)
  http://shadowworldfilm.com/
  nez jak ho prezentuje DK statni TV :o))))
  ale nemuzu to nikde na netu najit......je to asi jeste moc novy

 • 25. 11. 2016 10:15

  NULL (neregistrovaný)

  @hugochavez

  "Tak tady v DK napr. mafiani uz 10let mobily nepouzivaj, a pokud byses na nejakem jejich srazu vytelil s mobilem tak uz to nevydejchas, protoze si ohrozil vsechny. "

  Jenomže to, co jsi vykopíroval a okomentoval bylo v návaznosti na "Snowdenova odhalení" vs. "kvůli tomu začali teroristi šifrovat". O mafiánech nebyla řeč . . . Tam je to samozřejmě všechno úplně jinak.

 • 25. 11. 2016 10:29

  NULL (neregistrovaný)

  "Obama řekl, že Snowdenovi milost udělit nemůže"

  Stejně je to jenom slovíčkaření. Imunitu dát možná nemůže kvůli stádiu řízení, resp. jeho nezapočatí, ale přislíbit ho klidně může a věřím tomu, že jeden Snowden ani problém není. Stejně se změnilo prd. Ale mohl by to být nebezpečný precedent. Nebezpečný pro ně.
  No, hlavně že může rozhodovat o jiných svrchovaných zemích přes půl světa a poučovat cizí státníky.