Hlavní navigace

Občanka 2018 Hackathon již tento víkend

17. 1. 2019

Sdílet

Občanský průkaz

Již tento víkend se uskuteční v Praze v Paralelní Polis hackathon Občanka 2018, který má za cíl zpřístupnit využití nového občanského průkazu s čipem široké veřejnosti. Nové vlastnosti občanských průkazů může zatím využívat pouze stát. Přijďte to změnit vaší účastí na hackathonu (nezapomeňte se včas registrovat). Více podrobností naleznete na stránkách paralelní polis

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 1. 2019 11:31

  u (neregistrovaný)

  Paralelní Polis je dobry projekt a fajn lidi kolem toho. Za me jednoznacne velke plus. Jen by mě zajímalo jak to tam dopadlo s tim EET. Jestli ma stat strach neco resit s touhle komunitou, nebo nevi co s tim skrze krypto, nebo je to uz nejak vyreseno? Vi nekdo neco blizsiho?

 • 17. 1. 2019 12:03

  El Loco (neregistrovaný)

  Neznám situaci okolo Polis 100%, ale trochu se pohybuju okolo krypta a tak myslím, že je to úplně jednoduché. Oni za své služby/produkty dostávají krypto, které je v českém zákoně bráno jako "nehmotná věc" (nebo tak nějak), což nejsou peníze a tím pádem se na ně nevztahuje nutnost vystavit doklad EET. Tak stejně jako když se s někým domluvíš na bartru, tak si vzájemně nemusíte vystavit účtenku. Z krypta, které převedou do CZK musí zaplatit daň z přijmu.

  Jestli někdo ví víc jak to tam funguje, rád se dozvím.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky