Hlavní navigace

Oboustranný micro-USB kabel

28. 7. 2015

Sdílet

Standardní micro-B USB 2.0 konektor používaný v současnosti na velké většině mobilních zařízeních je asymetrický a do portu je ho tedy možné zastrčit jen po zvolení správné orientace. To však může být občas problém, zvlášť když to musíte provést poslepu.

To se snaží řešit symetrický USB konektor Type-C. Ten ale bohužel neřeší situaci se zařízeními s dosavadním typem konektoru. 

Tuto díru na trhu se snaží zacelit hned dva americké startupy. Ty představily podobný produkt, USB kabel se symetrickou oboustrannou modifikací micro-B USB konektoru. MicFlip je k nalezení na Indiegogo a Micro-Flip na KickStarteru.

MicFlip nabízí micro-USB kabel s jedním klasickým Type-A konektorem a druhým oboustranným konektorem o délce 20 cm, 1 m a 2 m za cenu 15 dolarů. Micro-Flip nabízí 1 m kabel za 15 dolarů, 2 m za 18 dolarů.

(Zdroj: DSL.sk)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.