Hlavní navigace

Obří databáze 1,4 miliardy přihlašovacích údajů nalezena na dark webu

13. 12. 2017

Sdílet

Společnost 4iQ objevila v hlubinách dark webu obří databázi zhruba 1,4 miliardy kontaktů s hesly, které mohou vést k nové vlně útoků na velké množství subjektů. Spoluzakladatel společnost Julio Casal na firemním webu uvedl, že pomocí určité části této databáze ověřili platnost kombinací jmen a hesel.

Alarmující je hlavně skutečnost, že tato databáze agreguje velké množství zdrojů a je interaktivně prohledatelná. Na jména typu „admin“, „adminstrator“ či „root“ vrací přes 226 tisíc hesel. Zčásti agreguje dříve známé zdroje úniků loginů/hesel, ale obsahuje i desítky nových.

Databáze hesel ze zjištění 4iQ
Databáze hesel ze zjištění 4iQ

Díky databázi si ale můžeme znovu ukázat nejčastěji používaná hesla, což je opět obvyklý přehled už tragicky provařených slov a kombinací. V tuto chvíli se neví, kdo databázi vytvořil, každopádně k ní přiložil peněženky měn Bitcoin a Dogecoin po ty, kdo si chtějí pomocí zpoplatněných dotazů do databáze koupit nějaké přihlašovací údaje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.