Hlavní navigace

Odkazy na Google Drive přestanou od 23. září fungovat

24. 6. 2021

Sdílet

Google Drive Autor: Depositphotos

Google chce posílit bezpečnost odkazů na soubory na Google Drive a od 23. září bude nově vyžadovat v odkaze také klíč. Tím pádem valná většina starších odkazů přestane fungovat. Odkaz bude fungovat tomu, kdo na něj již v minulosti kliknul. 

Uživatelé sdílející soubory, jichž se bude změna týkat, dostanou od Google email a bude možné některé soubory z této změny vyloučit. Emaily by měly začít chodit od 26. července a uživatelé mají na změnu čas do 13. září. Pro administrátory platí termín 23. července.

Podobnou změnu chystá od 23. července YouTube u videí, která nejsou v seznamu (unlisted) a byla nahrána před 1. lednem 2017. Ta budou označena jako privátní a přestanou být volně dostupná.  Přes formulář mohou autoři videa zachovat stávající stav.

(Zdroj: slashdot)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 6. 2021 14:15

  kamui

  Nechápu tu změnu na YT. Pokud jsem někdy v minulosti nahrál video a označil ho jako neuvedené, proč je YT chce najednou převést na privání?

 • 26. 6. 2021 12:47

  občasný počítačový údržbář

  Protože neuvedené video může vidět neregistrovaný a nepřihlášený uživatel, který dostal emailem odkaz, nedejbože v anonymním režimu prohlížeče. Šmírování není dostatečné, nutno zpřísnit. :(

  Další důvod podporovat alternativy.

  26. 6. 2021, 12:48 editováno autorem komentáře

 • 26. 6. 2021 21:05

  jinejmuf

  Musím Google vyjádřit své uznání. Je obrovským pokrokem, že tuto nikým nevyžádanou aktualizaci, kterou komplikuje život mnohým, dokonce překvapivě oznámil předem. Jejich ostatní aktualizace (ať už jde o Gmail, Meet, Classroom, ...) totiž obvykle přichází v podobě "týjo, ono se zase něco změnilo" ve chvíli, kdy to člověk nejméně potřebuje. To se tedy samozřejmě netýká feature requestů, které neprovádí vůbec (např. žádost o možnost formátovat text zadání v Classroom je už cca 3 roky stará).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.