Hlavní navigace

Odnože Ubuntu 14.04 přicházejí s první betaverzí

28. 2. 2014

Sdílet

Vydání Ubuntu 14.04 LTS se pomalu blíží, zbývají do něj necelé dva měsíce, a tak nám vývojáři servírují první betaverzi. I tentokrát však vynechává samotné Ubuntu, které se zúčastní až vydání finální betaverze 27. března. V betaverzích jsou tedy dostupné pouze deriváty. Tak jako tak, pokud chcete vyzkoušet horké novinky a nějaká ta chyba vás neskolí, je ideální čas nové Ubuntu vyzkoušet. Systém už se zásadnějším způsobem nezmění.

První betaverze je dostupná pro tyto odnože:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 2. 2014 11:22

    vks

    Když přestali podporovat Ubuntu 10.10, tak jsme přešel na Lubuntu.
    Mám starší notebook už mírně očesaný od nefunkčního hardware (bez disku, bez bateri, s odpojenou CD mechanikou a s nefunkční kamerou a polofunkční zvukovkou) Občas se mi stane, že si vytrhnu flashku nebo přívod napájení a tak se mi čas od času systém zhroutí, takže mám příležitost zkusit novou verzi - nainstalování mého oblíbeného seznamu balíčků je triviální.

    Už od prosince zkouším nightly buildy Lubuntu 14.04. Sice se průběžně ukazovaly různé defektíky, které při dalších buildech zmizely (třeba zdvojené hlášky network-manageru) Jako velmi pozitivní hodnotím rapidní zrychlení bootování. Z víc jak minuty dříve (13.11) jsem se dostal na 20 sekund... se stejně nainstalovanými službami a aplikacemi.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.